Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mit csináljak? Miért nem...

Most mit csináljak? Miért nem alszik? Elég neki ennyi? Átmeneti vagy végleges ez az állapot?

Figyelt kérdés
4 és fél hós kislányom már 2 hós kora óta átalussza az éjszakát kb átlagban fél 7-7 körül ébred és este fél 8-fél 10ig bezárólag változóan esszük le.Magától elalszik ha nagyon sírna kiveszem megnyugtatom és mielőtt elaludna a kezemben visszateszem.Nálunk ez bevált.Napközben délelőtt és levegőztetéskor délután 1-1- órát alszik illetve ebéd után 2-3 órát.Ma és tegnap illetve mostanában gyakran van rá példa hogy délután nem akar aludni.Még annyit hogy fél 7-kor eszik és visszateszem azután még 1-2 órát alszik.Levegőztetéskor is alszik de délután ebéd után semmi.Szóval napközben olyan 4-5 órát alszik.De szerintem fontos lenne az ebéd utáni alvás(nekem is és neki is hogy megszokja-oviban is kell aludni)tegnap oltást is kapott.
2009. aug. 7. 13:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Amúgy elvan játszik a pihenőszékben,velem van ahol én vagyok és van olyan hogy ott alszik el de letevéskor meg nem.
2009. aug. 7. 13:37
 2/3 anonim ***** válasza:
4-5 hósan valami ugrás zajlik náluk, mert itt sokszor olvashatsz ilyenkorú babákról ezzel a "gonddal", vagy hogy az evésük lesz gyengébb. Én is tapasztaltam ezt. Valamiért nincs igénye a több alvásra, több program kell neki, több infó. Ha nem alszik, úgy látod nem álmos, jöhet a foglalkozó játék. Tök felesleges berakni az ágyba sírni, várva hogy aludjon. Ez változik, van amikor többet, van mikor kevesebbet alszanak. A fiam ebéd utáni avása 6-7 hó körül állt be.
2009. aug. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nézd meg a kismamablog oldalon az alvással kapcsolatos kérdezz-felelek részt :)

Nekem sokat segített.

2009. aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!