Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a 13 hónapos...

Mit tegyek, ha a 13 hónapos kisfiam nem akarja még csak meg sem kóstolni a mi ételünket?

Figyelt kérdés
Más ilyen korú gyerek már rég rántott húst és pörköltet eszik, míg az én kisfiam még mindig csak a babakaját (darabosan) eszegeti... Mit kellene tennem, hogy megszerettessem vele az ételeinket? Az a baj, hogy már attól is a hideg rázza és láthatóan hányingere van, ha a kanalat elé tartom, amiben az az étel van, amit mi eszünk...
2012. okt. 17. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Tanulj meg főzni.
2012. okt. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Az én fiam 17 hós és ő még mindig nem eszi meg azt amit mi eszünk. Ki válogatja ami neki szimpi - szénhidrát - és azt eszi.

Elsőnek - ha meg sem kóstolja a gyerek az ételt akkor azt sem tudhatja hogy jó ízű-e vagy sem, ergo lehet az anyuka mesterszakács, akkor sem kell a gyereknek...Szóval elég nagy hülyeséget írtál. Nem volt sem frappáns, sem vicces. Pedig én bírom amikor itt gykn humoros válaszokat adnak, még ha néha kicsit bunkó akkor is.

2012. okt. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
De szaga csak van az ételnek, nem? Vagy a gyerekeknek nincs szaglásuk igaz? Csak ízlelésük. Ne húzd fel magad, még alig indult el a napod.
2012. okt. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

19 hónapos fiam is ilyen. Nagyon nehezen fogadja el az új ízeket :( Többször kell kínálni - egyszer majd rákap (lassan, egyenként).


Türelem, türelem, türelem!!

2012. okt. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A babakaját üvegből kapja? Esetleg lehetne tenni egy üres üvegbe rendes ételt, hátha.

Ha van gyerekes ismerős, áthívni őket ebédelni hátha akkor megjön a kedve.


De 13 hónaposan szerintem még nincs annyira elkésve.

2012. okt. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 betta55 ***** válasza:
Az enyémnek sem kell.14 hòs
2012. okt. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A babakaját én csinálom neki, azt szereti. Bár abból is inkább azokat, amiben répa, alma és őszibarack van.

Az elsőnek: tudok főzni, és mások szerint finoman főzök. Nem csak az én főztömet nem eszi meg a kisfiam, hanem a nagymamáékét sem, akik szintén finoman főznek, így nem ezzel van a gond.


Köszönöm a többi hozzászólónak, akkor türelmesen kínálgatom, hátha egyszer megjön hozzá a kedve. :)

2012. okt. 17. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!