Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tanácsoltok? Kimerült,...

Mit tanácsoltok? Kimerült, fáradt idegroncs vagyok és így telnek a napjaink a másfél évesemmel akivel egyedül vagyok

Figyelt kérdés

Se kedvem, se erőm vele játszani (mondjuk nem is lehet mert nem az a leülős tipus, jön-megy pakol, pár percig érdeklik a dolgok) nincs is ötletem mit tudnánk közösen csinálni. Sokszor mindenből nagy ügyet csinálok olyan miatt megszídom vagy rákiabálok (netán erősebben hozzá is nyúlok - ilyen is volt)ami nem is olyan egetrendető dolog, de azt csak utólag látom be (pl. 2szer szóltam mér vmi miatt hogy ne csinálja de azértis, na ilyenkor szakad a cérna) Türelmetlen is vagyok nagyon pl ha babakocsi nélkül megyünk és lassan jön, meg méterenként megáll kivagyok. vagy mikor motorozik és 10m-enként leszáll róla és otthagyja..

Apjával - mikor találkoznak - olyan jókat kacag én nem tudok vicces lenni. Pedig nagyon szeretnék! :(

Viszont pár hónapja egyedül "nevelem", semmi segítségem. Ezt ne is írjátok, mert a családból tényleg egy emberre sem számíthatok, barátok vannak, de ált dolgoznak, vagy nehezen összeegyeztethetőek, nem tudok rájuk alapozni hogy feltöltődök, kikapcsolódok vag ilyesmi addig másra bízom, pedig heti kétszer lenne kedvem nagyon sportolni itt a közelben van aerobic, de nem tudom kire bízni a gyereket! Házimunkával is állandóan el vagyok úszva, mindig rengeteg dolgom van mert semmire nincs energiám és halogatok. Magne B6-ot szedek mikor kivagyok, de gondolkozom a Hova-n most mert már olyan mértékű a dolog nálam hogy folyamatos stresszbe vagyok, feloldódni, jól érezni magam nem igazán tudom, állandóan görcsölök, stresszelek, jár az agyam és közben szorongok..

Azért hogy jót is írjak, azért szoktunk más babákkal is találkozni (összejárunk ha időnk engedi 1-2 anyukával) sétálunk, motorozik, játszóterezünk, zenét hallgatunk, táncolunk közösen (ha jó kedvem van) mondókázok neki, építőzünk, autózunk, labdázunk, rajzolunk stb. És mikor főzök, kap egy kanalat Ő is, dumálok neki közben. A kommunikációra igyekszem figyelni (kb 30-40 szót már tud is mondani a pici) de előfordul hogy hosszú percekig nincs kedvem beszégetni sajnos :( Írjatok légyszi tippeket hogy tudnék jobb, kiegyensúlyozottabb, türelmesebb anyuka lenni, mert nagyon de nagyon szeretem a gyermekem, de nagyon nehéz vele egyedül!! Pedig nem is olyan rossz, és egyébként nagyon értelmes kislány!


2012. okt. 16. 04:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A fő probléma sztem az, hogy egyedül vagy. De igazán :(. Ennél rosszabbat el se tudok képzelni. Voltam hasonló sz.r helyzetben. Bébiszitter esetleg lehetséges? 1-2 ezerért már nyerhetsz magadnak pár órát. Egész más minden, ha külön vagy a babától egy picit. Nekem semmi egyéb nem válik be. Ez egyébként is nehéz időszak a kicsiknél, egyedül meg sokszorosan. :(
2012. okt. 16. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg az összejárós anyukákkal,hogy vigyázzanak néha 1-2 órát a kislányra.Cserébe legközelebb te vigyázok az övére.Hidd el nem lesz nehéz két gyerekkel,mert lefoglalják egymást.
2012. okt. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hol van a férjed? Attól, hogy külön váltatok még simán elviehti 1-2 órára.

Menj vissza dolgozni, add be a gyereket a bölcsibe, a teeseted a legtipikusabb hogy a babának csak jót tesz a bölcsi ilyen esetben.


Csinálj napi rendet, amihez persze ne ragaszkodj 100%-ig, de pl mikor alszik élután akkor te csak feküdj el, nézz tv-t stb...

Tapasztald ki mikor van el legjobban egyedül, és akkor csináld a háztartást meg. Oszd be hogy hétfön csak porszívozol, kedden csak mosol, szerdán csak vasalsz, csütörtökön csak a fürdöt takarítod.

így ezek a dolgok csak 1orát vesznek igénybe naponta.


hol vannak a nagyszülök? nincs annak a gyereknek egy nagyszülöje sem?

2012. okt. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok én is sajnos. A lelki erőim végét járom ,hátha kapunk itt egy-két jó tanácsot. De nagyon nem látom a kiutat. Ha van kedved, írhatsz privit is, szívesen beszélgetnék valakivel, aki megérti, min megyek keresztül.
2012. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak szélsőséges megoldásaim, max lepontozzák:


-Fél napos magánbölcsi, ott reggelizik, ott ebédel, déli alvás már otthon, ha jó alvó, akkor du 2től a tiéd, délelőtt házimunka, kis idő magadra, töltődésre, du maximálisan rá tudsz koncentrálni

-Alvásidőben te is pihensz, töltődsz

-Részletre mosogatógép- hihetetlen sok energiámat spórolja meg

-Több napra főzni, lefagyasztani

-Van rengeteg jó gyerekdalos cd-dvd, netről tölthető, ha nincs kedved mondókázni, énekelni, beteszed és lehet hogy közben még a kedved is megjön és javul, neki pedig fejlődik a beszédkészsége, gyerekdalokat tanul

-ha nem bírsz vele, betehetsz egy nem erőszakos mesét- szintén letölthető- Bogyó és Babóca, Kippi kutyus, Kisvakond, amíg bámulja, házimunkázol, megiszol egy forró kávét, teát, magaddal törődsz

-Tényleg jó lenne egy bébiszitter, mi csak arra használjuk hogy amikor orvoshoz megyünk, vigyáz 2órán át a lányomra, ez baráti áron 1000Ft, lehet hogy neked s van egy baráti árú ismerősöd csak még nem került szóba/képbe

-keressetek egy nagymamát, nem vicc, nagyon sok idős hölgy van akinek nem adatott meg de szívesen unokázna, tudom hogy ez bizalom kérdése de az elején lejárhatnátok együtt a játszótérre és amikor már megbízol benne, onnantól nagyivá fogadjátok

-vannak takarítónők havi 1szer fél nap 4-5000Ft és tisztára súrolja a lakást, aztán már csak meg kell tartani a rendet.

legfontosabb az lenne viszont hogy kicsit leállj a gyerektémával, én is össze vagyok nőve az enyémmel, ez a legnehezebb tudom, de ha kicsit le tudnád passzolni és felnőtt dolgokkal foglalkoznál, feltöltődnél.Nélküle. Nekem havi 1-2 óra jut ilyesmire, de rengeteget ad lelkileg hogy nem kell anyaüzemmódban léteznem.

2012. okt. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Kedves harmadik válaszoló! a párom külföldön van, ezért nem tud vele lenni csak ritkán. a családra meg azért is írtam hogy hagyjuk, mert a papák szeretnek iszogatni, nem lennék nyugodt ha velük lenne. Nekem már évek óta nem él az anyukám és a mamám pedig rájuk biztos számíthatnék :( Anyósom meg dolgozik sokat. A többiek meg (unokatesó, nagybácsi stb) meg messze vannak vagy nem tartjuk a kapcsolatot. Ezért írtam hogy a család az kilőve. Bölcsi miatt is aggódom, mert ha visszamegyek dolgozni, ott 2 műszak van, és ha délutános vagyok, este 8ig kell majd dolgoznom. Na akkor ki fog elmenni a gyerekért ha már most nem számíthatok senkire egy percet sem???

Napirendünk van, csak mindig elúszok vele, mert keződik azzal a nap hogy nem bírok a gyerek előtt felkelni, Ő ébreszt 8kor és már csúszik a napom, örökké el vagyok maradva. (fél 10-10fele alszik el) De most újra átgondolom és jobban igyekszem betartani, meg többet igyekszem meg pihenni. Őt is korábban fogom lefektetni azt hiszem. A takarítás-szétbontása nagyon jó ötlet, köszönöm!! A bébiszitter is az, utána fogok nézni, mert néha annyira kéne egy kis segítség, kikapcsolódás hogy akkor úgy érzem minden pénzt megérne. Ha lenne csak egy óra szabadidőm, vagy pihennék, vagy behoznám magam, de sokkal másabb lenne minden az biztos! Kedves utolsó! Remélem én is hogy javul egy picit a helyzetünk! Ha időm engedi írok majd Neked, hát ha erőt tudunk gyűjteni egymásból! Neked mennyi idős a picid egyébként?

2012. okt. 16. 10:10
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves ötödik válaszoló! nem pontozlak le, nagyon jó ötleteket írtál - már ami kivitelezhető mert pl a magánbölcsi sajnos nem az, de a többi szuper! megy a zöld kezecske! Köszönöm! :)
2012. okt. 16. 10:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Merre felé laktok? Az én párom is külföldön van, mondjuk nekem van segítségem, és nincs szó olyanról, amit leírtál, de tudom, hogy időnként nem egyszerű egyedül.
2012. okt. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!