Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nagymama otthon maradhat...

A nagymama otthon maradhat gyesen a babámmal?

Figyelt kérdés
Édesanyám közmunkás, nem túl sokat keres. Nekem jól fizető állásom van, ezért szülés után amint lehet visszamennék dolgozni. Bölcsibe nem szeretném adni a babát, inkább arra gondoltam, hogy édesanyámra bíznám, ő vigyázna rá, amíg dolgozom. Végülis engem is jól felnevelt. :) Neki is tetszik az ötlet. De az jogilag megoldható, hogy ő kapjon GYESt, amíg a babával van?
2012. okt. 17. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Ezt jogásztól kellene megkérdezni, vagy a munkáltatótól. Anyudnak szültél egy babát?
2012. okt. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen, lehet gyesen, ha nem közmunkázik.
2012. okt. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem Anyukámnak szülök babát, hanem a férjemnek és nekem. Csak sajnos mi nem engedhetjük meg magunknak, hogy 3 évig otthon lehessek a gyerkőccel, mert 1 fizetésből nem tudunk megélni. Szerintem a kisfiamnak sem lenne jobb helye egy bébiszitternél vagy a bölcsiben, mint a nagyinál.
2012. okt. 17. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:
17%

Nem is 3 évről beszéltem, de minimum egy évig azért jó lenne otthon maradni. Majd meglátod, hogy fog esni, ha a babád a mamihoz jobban ragaszkodik, mint hozzátok. Persze jobb neki a mamával, mint bölcsiben 1 évesen.

Én egyébként úgy tudom, hogy GYED és GYES csak a szülőknek jár.

2012. okt. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Közben kaptam egy privát üzenetet egy linkkel, miután a gyermek 1 éves korától a nagyszülő is maradhat a gyerekkel és akkor GYES-t kap. A kisfiam 1 éves koráig én maradok vele, utána megyek vissza csak dolgozni.
2012. okt. 17. 13:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Elég régi kérdés de nem birom megállni.Úristen nem anyjának hanem maguknak szült de nem tudnának megélni.Erre nem gondoltál mielött teherbe estél? Nem hozzád hanem nagymamához ragaszkodik majd agyerek.
2016. febr. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!