Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újdonsült anyukák! Nektek is...

Újdonsült anyukák! Nektek is vannak ilyen gondolataitok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
13 napos a kisfiam és már most azon gondolkodom, hogy milyen rossz lesz ha majd felnő és eljár itthonról én meg aggódhatok érte még haza nem ér. Olyan gyorsan elmegy az idő, olyan kevés ideig picik és olyan kevés ideig lehetünk mellettük. Csak én gondolok ilyesmikre vagy más anyukák is így érzik? Senkire nem tudnám hosszabb időre rábízni a fiamat. Egy pár napja egy rokonom vigyázott rá (gyakorolt anyuka) fejtem neki tejet, evett is rendesen, jó helyen volt, 2 órára mentem csak el a gyest meg a többit intézni, de mégis majd meg szakadt érte a szívem, 5 percenként telefonálgattam, hogy mi van a gyerekkel. Már a sírás volt rajtam mikor mentem érte. Nem tudom, hogy normális e, hogy ilyeneket érzek... Más is így van ezzel vagy én túlzom el? Vagy szülés után mindenki ilyen és ez majd elmúlik? Segítsetek légyszi!
2009. aug. 7. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez normális. Nekem lányom van, de én is hasonlókat érzek, igaz én nem ennyire durván. Én néha olyanokat gondolok, hogy valami baja lesz, és akkor én öngyilkos leszek, meg hasonlók. Szerintem ne aggódj, ez el fog múlni, de mindig lesz min aggódjunk.

3 hetes baba anyukája.

2009. aug. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A köldökzsinórt mind hosszabbra kell engedni, és végül el kell vágni. El kell engedni a fiainkat, ha felnőnek. Kirepülnek a madarak is. A macska is elpofozza magától a kölykét, ahogy nő.

Nem magunknak szültük, hanem az életnek. Teljesen természetes, hogy így érzel. Csak arra kell vigyázni, hogy mindig engedd kicsit távolabb, ahogy nő, hogy mire felnő, már a saját lábán álljon! Azután már ő fog érted aggódni.Nyanyus!

Az olyan szomorú, mikor tizenéves gyerekeket kézenfogva, dedóssorban tartanak!

Majd ha átszurkálja a fülét biztostűvel, a barátai a kedvenc szőnyegedre hánynak, az igazgató meg hetente behivat, nem is fogod bánni, hogyha végra egyszer már azt is kinövi!

2009. aug. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled. Én is ilyen aggódós vagyok, de most már talán csitult a helyzet. Az elején mindentől és mindenkitől féltettem. 6 hétig senki se jött ide, és utána se nagyon, csak anyu és néha anyós, bár tőle is féltettem. Úgy éreztem csak én tudok vele bánni és csak velem jó neki. Ha elmentem itthonról tökre aggódtam és én is telefonálgattam. Most már 11 hós a fiam, de még mindig aggódom, de közel sem úgy mint az elején. Ez természetes folyamat szülés után kb. 3 hónapos koráig így fogsz érezni, aztán ahogy feljlődik, tanul és ügyesedik, te is majd megnyugodsz...
2009. aug. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem megnyugszom majd. Tudom, hogy 1x el kell majd engednem, és nagyon rossz erre gondolni, de muszáj lesz 1x a saját lábán megállnia.
2009. aug. 7. 17:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha viccelni szeretnék, azt mondanám, hogy az ilyenekből lesznek a rossz anyósok, akik nem engedik el az ő kisfiukat. De maximálisan megértem. Én is szoktam ilyenen agyalni. De én még olyanon is, hogy már most, fél évesen milyen nagy, tudom, hogy minden kornak megvan a gyönyörűsége, de nem szeretném, ha felnőne, maradjon mindig ilyen picike!!! Nem tudom, hogy csak szülés után érezzük-e ezt, de szerintem az már rég rossz lesz, ha majd nem fog ilyenen járni az eszünk!
2009. aug. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!