Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel tudom kimosni a baba...

Mivel tudom kimosni a baba ruhát, hogy teljesen eltűnjenek a babakaja foltok?

Figyelt kérdés

A répás, spenótos kajcsikat, az almát nem tudom kimosni. Nemrég kezdtük a hozzá táplálást.

A fehér ruhákból Domestossal nagyon jól kijön, teljesen eltűnik, de a színes ruhák csupa foltok maradnak. Próbáltam már mosószódát, sima mosóport, kézmosó szappant, Ariel folyékony és por alapú folt tisztítót a foltokra tenni, dörzsölni, áztatni, de nem használ.



2012. okt. 18. 06:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Én Jar mosogatószerrel bedörzsöltem a foltot mosás előtt, így még a nagyobbak ruhájából a kakaót is ki tudtam mosni, vagy a férjem munkásruhájából bármilyen foltot... A mosószóda is úgy jó, ha kis vízzel krémszerűre kevered, azzal kened be, illetve mosószódás vízben áztatod mosás előtt. De ha emlékszel még az Ultraderm kézmosóra, az is jó, csak óvatosan kell vele bánni, mert az is foltot hagyhat, ha nem hígítod egy kicsit. De ha egy lépésben akarod tisztára mosni a ruhát, előveszed a régi jó tárcsás mosógépet, és Ultra mosogatóporral mosol (automatába azért nem jó, mert nem fékezett habzású, a gép orrán-száján fog jönni a hab).
2012. okt. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
folttisztító és ariel mosópor, utána dupla öblítés
2012. okt. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet én vagyok béna, de én épp a nyáron adtam fel a folteltávolítást, ekkor kezdett önállóan próbálkozni kislányom az evéssel... rájöttem, van amit az atya úr isten sem szed ki a ruhákból ( a színesekből), ez egy ilyen időszak volt, mikor sok kisruha foltos maradt... bár a mosogatószert még nem próbáltam, de bevetem azt is, hátha??? :)
2012. okt. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én Vanisht használok,ráöntöm a foltra megdörzsölöm a foltot és mehet a mosógépbe.Minden foltot ki tudok szedni vele.
2012. okt. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Áztasd be, aztán, mihelyt időd engedi dörzsöld meg a foltot mosó szappannal, aztán mehet a mosógépbe egy teljes programra. Nekem minden folt kijött így.
2012. okt. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a ötleteket, majd kipróbálgatom őket.

Ultradermem van, mert a férjemnek néha szüksége van rá, meg nyáron a nagy fiam talpát azzal mostam meg a mezítlábas rohangászások után, és a cipőket (meg a szuper műanyag kínai kerti papucsokat) is azzal sikálom tisztára. Az eszembe se jutott, hogy a kajamaradványokhoz is jó lehet.

2012. okt. 19. 07:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Értem én , hogy be kell áztatni, de Ti akkor naponta hány ruhát cseréltek? - mert ha én minden foltot azonnal áztatnék, naponta 5-10 ruhát elhasználnánk... ha meg este áztatom a délelőtti foltot, az halottnak a csók...
2012. okt. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, az utolsó kérdésére: nem cserélek naponta több ruhát a gyereken, csak ha nedves lett. Sőt az otthoni ruhában 2-3 napig is elflangálhat, csak azért mert kicsit foltos az ujja. Én sem veszek minden nap tisztát, mert lefröcsköltem magam főzés közben. Azt se ruhával, se vízzel, se idővel nem győzném. Mosás előtt mosószeres vízbe áztatom egy ideig, akkor fellazul a folt, jöhet a mosószappanozás, az kiszedi a foltot, akármilyen régi is. Teljes programon azért mosom ki utána, hogy ne maradjon benne mosószappan maradvány.
2012. okt. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4.vagyok:

Én vagyok a Vanisht használó:soha nem áztatok be semmit,nekem ez a folttisztító még a beszáradt foltokat is kihozza.Lényeg,hogy mikor ráöntöd a foltra kicsit dörzsöld be a foltba,mehet a gépbe,mosószer,öblítő és kész.

2012. okt. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!