Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell/érdemes először...

Mikor kell/érdemes először fogászati ellenőrzésre vinni a gyermeket? (Most kaptam egy olyan tájékoztatót, ami már egy éves kort javasol. )

Figyelt kérdés
2012. okt. 19. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Alapból azt mondanám (pontos infóim persze nincsenek), hogy ha kijöttek a tejfogai, akkor nem árt megmutatni
2012. okt. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is az 1 éves kort javaslom, ha már vannak kint fogai. Nem árt, ha látja orvos, meg szokja is, ne akkor menjen először, ha baj van, mert akkor nagyon rossz élmény lehet és utána iszonyat idő mire újra el tudod cipelni. Ismerkedni a hellyel, dokival simán lehet korábban. Akár úgyis, hogy te mész és ő meg látja, hogy nem kell ettől félni.
2012. okt. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1 évesen a gyerekemnek 2 foga volt:-))))) én bizonyos fogszám megléte esetén vinném, vagy főleg ha valami nem stimmel.
2012. okt. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Soha nem vittem fogászati ellenőrzésre, pedig már 3 éves (természetesen megvan mind a 20 foga). A gyerekdokink látta, ahányszor mentünk hozzá, és mondta is, hogy szépek a fogai. Külön csak úgy nem viszem fogászatra, csak ha valami gond van.
2012. okt. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezek után nekem kellett sürgősen fogorvoshoz mennem, ott aztán átnéztem a gyerekfogászatra, ők 2-3 éves kort javasoltak az első látogatásra, ami inkább barátkozás, ismerkedés, hogy szokja a gyerek, ne akkor találkozzon az orvossal, amikor már baj van, s ne engedje be esetleg a szájába...
2012. okt. 21. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!