Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi számít első szónak? Amit...

Mi számít első szónak? Amit tudatosan mond, pl rámutat a cicára s mondja, hogy cica? Vagy amikor gügyögésként azt mondja, hogy apapapapa, babababab, mamamaammam, hamhamham?

Figyelt kérdés
Olyan 7 hós kora óta mondogatja ezeket a mamamam, apapapa. Most 9 hónapos és sokszor mondom neki, hogy nem szabad, mikor a virágot készül megtépni vagy egyebet és ő is mondja néha utána, hogy nem. Akkor ez már annak számít? És a apapapa, bababababa?
2012. okt. 19. 09:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tudatos számít első szónak.
2012. okt. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a NEM és a DE voltak az első tudatos szavak 9,5 hónaposan. Ha valamit mondtam neki, hogy nem szabad, rávágta, hogy DE! Ha valamit mondtam neki, hogy mit csináljon, azt mondta rá, hogy NEM! - már akkor látszódott, hogy igazi dackirályfi lesz. :)

Amiket írtál, az "apapapapa, babababab, mamamaammam, hamhamham" nem tudatosak, ezek csak gügyögések, babahablaty - és ez hozzátartozik az egészséges beszédfejlődéshez, szóval nagyon jó dolog. De ha mondja utánad, hogy nem, az már értelmes szónak számít szerintem.

2012. okt. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!