Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérjeallergia esetén a...

Tejfehérjeallergia esetén a tejmentes étrend babádnál mennyi időn belül hozott eredményt?

Figyelt kérdés
2012. okt. 21. 13:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Pár nap után már kezdett szépülni az ekcémája, de hónapok kellettek ahhoz, hogy teljesen tünetmentessé váljon.

Most lesz 3 éves és 10 hónapos kora óta teljesen tejmentes diétán van, kb. 99,5%-os sikerrel (sajnos olykor valamiről csak utólag derül ki, hogy mégis van benne vmi tejtermék).

Mondjuk neki szerencsére nem súlyos az allergiája, tehát csak bőrtünetei voltak, emésztési, hasi panaszai nem.

A te babádnak milyen tünetei vannak és hová jártok orvoshoz?

2012. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Ekcémás kiütésekkel kezdődött, hasmenéssel folytatódott, majd legújabban már légúti tünetei vannak (gyakorlatilag két hónapja folyik az orra és köhög - ami Zyrtecre enyhül...). Voltunk már Miskolcon gasztroenterológián, de ott effektíve semmire sem megyünk hónapok óta, úgyhogy jövő hónapban Debrecenbe visszük. Viszont a gyerekdokink szerint - mivel addig is van időnk - próbáljunk ki egy két hetes időszakot, s legalább ennek az eredményéről is be tudunk számolni a gasztroenterológián.
2012. okt. 21. 16:07
 3/14 anonim ***** válasza:

Értem.

Mennyi idős? Konkrétan megállapították vmi vizsgálatból, hogy tejfehérje allergiás? Mondták a diétát?

Bocsi a sok kérdésért, csak már többször hallottam ilyet, hogy nem állapítják meg konkrétan az allergiát és nem mondják, hogy diétázni kellene, magyarul szinte semmit sem segítenek...

Nekünk a lelkünkre kötötte a gasztro-s doki, hogy teljesen ki kell zárni a tejet, tejterméket, tejszármazékot tartalmazó ételeket, élelmiszereket. Nagyon nehéz volt az eleje, hogy mindent el kell olvasni, utána kell nézni, agyalni stb, de belejöttem, mert muszáj volt.

Úgy képzeld el ezt a diétát, hogy a szervezetének el kell felejtenie, hogy valaha is találkozott a tej molekuláival és ez csak akkor lehet, ha huzamosabb ideig kizárod az étrendjéből. Ált. 1 év diéta már eredményes lehet.

Szóval ez a 2 hét szerintem édeskevés, de talán az akut tünetei megszűnnek.

Amúgy bocsi, nem akarok okoskodni, csak emlékszem milyen nehéz volt az eleje nekem is :)

2012. okt. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
elég drága ez a fajta diéta,fiaim tehéntejfehérje allergiások voltak ovis korukra nöték ki 6hos kortol voltak ilyen diétán .
2012. okt. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2 éves és ha őszinte akarok lenni, már kb. egy éve mondom a gyerekdokinak, hogy szerintem nincs minden rendben... Ezért kezdtük később bevezetni a fermentált tejtermékeket is, azokat is nagyon lassan, aztán beindultak a fogai durván - de amikor már idén nyáron zöldes-habos-tejszagú hasmenést produkált, úgy döntöttem, hogy nincs mese, járjunk utána...


A gyerekdokink mindenesetre azt ajánlotta, hogy próbáljuk meg laktózmentesen étkeztetni. Ez hozott némi javulást, de közel sem volt tökéletes... Aztán jött a "vizsgálat" Miskolcon, ami előtt kb. 7-10 nappal elkezdtük visszaállítani a normál tejtermékekre. A nagy vizsgálat annyi volt, hogy megmérték a súlyát-hosszát, meg hogy tartsuk a gyerekdoki által is javasolt laktózmentes diétát... Aztán majd decemberben vesznek vért...


Ekkorra már állandóan folyt az orra, köhécselt, tüsszögött is - az eddigi hasmenés és bőrtünetek mellé.

Úgyhogy nem hagytuk annyiban, ekkor kértünk újabb beutalót és majd irány Debrecen.

De most már kap immunerősítőt, Béres cseppet, Cebiont, hörgőtágítót, köptetőt és nem javul... :( Úgyhogy nagyon gyanús, hogy a tejfehérje javára írhatók a tünetek...

(egyébként nem csodálkoznék, ha valami ilyen probléma lenne, mert ő két hónappal korábban jött és a korababákra jellemzőek az emésztőszervi allergiás megbetegedések).


Szóval erre jött most az, hogy minimum két hét kell, hogy bármilyen minimális, tartós eredmény elérhető legyen - és még van idő megint visszaállítani szegénykémet a következő gasztroenterológiai vizsgálat előtt a normál étrendre.


Igen, tudom, hogy az összetevőkre, adalékanyagokra is figyelni kell - már összeszedtem a netről, milyen néven fordulhat elő bújtatott formában tejfehérje a termékekben.

De bármilyen tanácsot szívesen fogadok. :)

2012. okt. 21. 20:12
 6/14 anonim ***** válasza:
Csak roviden irom le a mi kalvariankat. Szuletesetol fogva voltak szaraz foltjai, amikrol ma mar biztosan tudom, hogy ekcemas foltok voltak. Ahol szuletett, ott mas protokoll van, igy 7 honapos koratol heti 1x kapott tejet, pontosabban tejben fozott zabpelyhet. 1 eves koratol forralt tejet, aztan 2 evesen mar csak melegitettem neki. Iden januar vegen, akkor volt 2 eves es 1 honapos, egyszer csak nagyon szaraz lett az arca es piros. Mivel akkor nagyon hidegek voltak, betudtam a hidegnek es csak zsiros kremmel kentem. Mivel hetekig nem mult, kikotottunk egy magan borgyogyasznal, aki kozolte, hogy atopias ekcema es felirt ra egy kremet, amire nem reagalt, sot egyre rosszabb lett. A tejet-tejtermeket persze tovabbra is kapta. Utana maganban csinaltak neki vervizsgalatot, ami negativ lett. Utana allergologian bortesztet, ami szinten negativ lett a tejre es csak paradicsomra illetve mogyorora mutatott valamit. Utana kerultunk a gasztrora, ahol ujabb vervizsgalat ujabb negativ eredmennyel. Utana 2 honap etrendi naplo vezetese, amibol kiderult, hogy a tejre rosszabbodik az allapota. Tejmentes dietara fogtak 2 honapig. Ja, kozben egy ev alatt alig 300 grammot hizott csak, amit keveseltek, illetve rendszeresen felso leguti panaszai voltak. Ezekre a panaszokra kiderultek az okok, ugyanis a borteszt kimutatta a hazi poratka, parlagfu, nyirfa, fufelek, macskaszor allergiat, csak tejet NEM. A 2 honapos tejmentes dieta alatt enyhultek a tunetek, de el nem multak, illetve neha-neha fellangoltak, ami feltehetoleg amiatt volt, hogy szomszed neni, nagymama nem mindig olvasta el a cimkeket es inkabb csak ugy csinaltak a dietat, hogy tej ne legyen benne, de a tejszarmazekra mar nem igen fgyeltek oda. Tudni kell, hogy egyedul nevelem, bolcsis es altalaban a nagymama, ritkan a szomszed neni hozza haza. 2 hete voltunk kontrollon, ahol emlitettem, hogy 90-98%-ban tejmentesen etkezett, de nem sok javulast lattam nala. Mondtak, hogy 2 honap alatt nem is urul ki teljesen a szervezet. Most 2 hete szigorubban figyelunk, illetve en eddig is odafigyeltem a dietajara es par napja szep az arca. Kicsit szaraznak erzem meg, de nem olyan bedurrant, csunya, mint korabban. Kontrollon doki neni mondta, hogy mivel a tejre rosszabbodik az ekcemaja, ezert januarig meg tuti folytassuk a dietat, illetve folytassuk a Milupa Pepti Plus 2-t es kiallitotta az igazolast a tejfeherje allergiara, illetve megtiltotta a paradicsomot es a mogyorot is, amit eddig nem figyelgettunk. Egyszoval igazabol kab 2,5-3 honapja van dietan, sajnos nem 100%-ban es kb 4-5 napja latom szebbnek az arcat, de lekopogom. Majd 1 honap mulva mondanek rola igazabol velemenyt, hogy tenyleg javult-e, vagy eltuntek-e a tunetek a tejfeherje megvonasara. Amugy decemberben lesz 3 eves. Eleg sokat okosodtam a temaban, szivesen segitek, amiben tudok.
2012. okt. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Akkor nektek sem egyszerű... És a bölcsiben odafigyelnek a gyerkőcre? Mert nekünk eddig laktózmentes diéta volt azzal, hogy ha a főzelékben van minimális normál tej, azt kaphat. Ennek ellenére volt, hogy boldogan újságolták nekem a gondozónők, hogy milyen szépen megette a túró rudit... Úgyhogy egyelőre nem tudom, mi lesz a bölcsivel, ha tényleg kiderül,hogy tejfehérje-allergia, ugyanis ide nem engedik, hogy bevidd neki mondjuk az ebédet. A diétát olyan formán tudják megoldani, hogy kihagyják mindenből a tejet... No mármost egy tejes kifliből nehéz - akkor mit kap mondjuk uzsira? Nekem viszont vissza kell mennem dolgozni. :(


A másik kérdésem, hogy mivel próbálod pótolni neki a kieső fehérjét: halon és husin kívül tudsz a gyerkőcödnek mást adni?

Annak szerencsére már utánanéztem, hogy a kalciummal dúsított rizstejből napi fél liter pontosan fedezi a Ca-szükségletét (500 mg/nap). Egyébként nem tudtam, mit fog hozzá szólni, hálistennek szó nélkül issza.


Úgyhogy most elsősorban arra vagyok kíváncsi, hogy a légúti tünetek, hasmenés picit is enyhülnek-e... Aztán meg, hogy a novemberi vérteszt eredménye mit mutat majd - mert ugye már ő is kétéves, és ilyenkor már megbízható eredményt hoz. (Azt nekem is mondta a gyerekdoki, hogy sokkal előtte nem érdemes megcsináltatni, mert sok a téves eredmény.)


Remélem, nektek is hamarosan tényleg eredményes lesz a diéta. :)

2012. okt. 22. 07:45
 8/14 anonim ***** válasza:
6. valaszolo vagyok. Bolcsiben azt mondtak, hogy a szallito biztositja tejmentes etrendet es rakerdeztek es allitolag az alapanyagok tejmentesseget is biztositjak. En persze vittem neki a rizstejet, kenyeret, vajat, sonkat, majkremet kulon. Az a gond, hogy sokan azt hiszik, hogy a Null tejmentes dieta annyit jelent, hogy tej ne legyen az etelben, de nem gondolnak a tejszarmazekokra. A gasztros doki szerint, ha megissza a fel liter Milupa Pepti Plust, akkor azzal fedezzuk a Ca igenyet. Persze az en lanyom csak ugy issza meg, ha rizs- vagy zabtejet lottyintek bele, mert amugy eleg rossz izu.
2012. okt. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az a baj, hogy itt a bölcsinek saját konyhája van, ergó itt készül minden és nem vihetek be sem készterméket, sem alapanyagot... A városban pedig egy bölcsi van táplálékallergiás gyerekeknek,de egyrészt nagyon kiesik nekünk, másrészt betelt, mert nekünk épp augusztus-szeptemberben lett gyanús a tej... :( Nem tudom, jó lenne valami megoldást találni. Mindenesetre szuper dolog, hogy nálatok ilyen rugalmasan állnak a kérdéshez.
2012. okt. 22. 16:23
 10/14 anonim ***** válasza:
Fizetos helyre jarunk, talan ezert rugalmasabbak. ha igazolast viszel, hogy a gyereked allergias, akkor se viheted neki a fott etelt? Az Onkormanyzatnal ilyen ugyben nem tudnak segiteni?
2012. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!