Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejmentes receptek 1 éves...

Tejmentes receptek 1 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
Segítsetek, ha tudtok.
2012. okt. 13. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Itt keresgélj, biztos találsz olyat, ami megtetszik. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
2012. okt. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármit meg tudsz csinálni, amit már ehet a kicsid, csak tej helyett, vizet, rizstejet, zabtejet, kókusztejet használhatsz. Kapható italpor alakban is, azok olcsóbbak, de tartalmaznak valamennyi szóját.

Tejföl, tejszín helyett lehet használni rizs- vagy zabtejszínt.

Hidd el, ennyire egyszerű, én már, 2 éve csinálom, és azért merem így leírni, mert nekem is egy ilyen válasz segített a legtöbbet innen.


Pl.

- tejbegríz, tejberizs - én kókusz- vagy mandulatejjel készítem, gyümölcsöt reszelek bele

- gyümölcsturmix, ugyancsak növényi tejjel


- főzelékeket étkezési keményítővel (van amelyik nyomokban tartalmaz pl. a HAAS, én bioboltban veszem a burgonya- és kukoricakeményítőt) vagy zab-, rizstejjel sűríthetsz

- rakott tésztát, tejföllel habart leveseket, gyümölcsszószokat rizs-/zabtejszínnel


- ha süteményt készítesz, az is mehet növényi tejjel és LIGA margarinnal, az garantáltan tejmentes

- kelt tésztákba, kiflikbe a tejet simán lehet vízzel helyettesíteni (az enyém most ezt eszegeti: 1,5dl víz, pici só, pici cukor, 1/4 élesztő (5 dkg-os 1/4-e), 0,5 dl olaj, kb. 25dkg liszt. Összegyúrtam, kelesztettem, majd 2 cipóra osztottam, a cipókat elnyújtottam kerekre, 8 körcikket vágtam belőle, mindegyiknek a szélesebb végébe tettem egy kevés liga margarint és feltekertem. Lekentem vízzel, megszórtam szezámmaggal és megsütöttem.)


Figyelned kell arra is, hogy a szeletelt kenyerek is tartalmazhatnak tejsavat, gyakran használnak E270-es adalékanyagot (ez is a tejsav), kazeint sem ehet és ha tejfehérje- és tejcukormentesen kell étkeznetek, akkor laktóz tartalmazó ételeket sem ehet.


Ételízesítőket is olvasd el, a leveskockákból a KNORR-t eheti.


Ennyi jutott most eszembe általánosságban, ha konkrét kérdésed is van, szívesen válaszolok.

2012. okt. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Na,nem véletlen mondják, hogy a fogorvos szerint minden embernek rossz foga van! Elolvastam, hogy tejmenetes recept, és mivel az én fiam tejallergiás, rögtön arra gondoltam, eszembe sem jutott, hogy egyszerűen csak mivel 1 éves, nem adsz még neki tejet!

Bocs, azért remélem, nem volt teljesen haszontalan a válaszom! :-)

2012. okt. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amire legnagyobb szükségem lenne, az az uzsi és reggeli. Mivel nem ehet boltban vásárolt pékárut, brokkolis rudat stb. Mindent nekem kell megcsinálnom, vagy lehet kapni valamit? Mondjuk bio boltban? Néhe jól jönne efféle segítség.
2012. okt. 13. 15:49
 5/11 A kérdező kommentje:
3-dik válaszoló, nem értelek. Mit akartál mondani? Tejet nem ivott a gyerekem, csak joghurtot evett, meg sajtot stb.
2012. okt. 13. 15:51
 6/11 anonim ***** válasza:

A 2. és 3. válaszoló vagyok:


Pont azt akartam mondani, hogy azt hittem, azért kérdezed, mert a te gyereked is tejallergiás. Utána gondoltam bele, hogy valószínűleg nincs ilyen problémátok, csak még 1 évesen nem akarsz tejet és tejes dolgokat adni a gyerkőcnek.


Egyébként én bioboltban és a szuper- és hipermarketekben szerzem be a növényi tejeket, tejszíneket.

2012. okt. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kicsit kusza lett a 3. válaszod, azért nem értettem. De, úgy néz ki, hogy allergiás vagy érzékeny valamelyik tejösszetevőre, azért kérdeztem. Hasmenése van a joghurttól, sőt a kakaós csiga és brokkolis rúd stb. is hasmenést okoz nála. Kapott antibiotikumot (betegség miatt), amiben tejcukor van, na az kivágta a biztosítékot, attól is ment a hasa. Még vizsgálat előtt vagyunk...

Szóval uzsi ötletek kellenének, amit hamar össze lehet dobni...

2012. okt. 13. 16:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Szóval gyanítható.


Lehet kapni tejmentes kifliket, zsemléket is. Én felhívtam a sütödét, nagyon segítőkészek voltak.


Uzsonnára, vacsorára

- májkrémes kenyér (a Globus családi májas, Gyulai májas mehet, Hungerit MaetolFital),

- felvágottas kenyér (pl. SAGA, Délhús termékeke, Hungerit MentolFitol termékek)

- leveles tésztába göngyölhetsz virslit (Délhús,SAGA, némelyik Pick termék) tehetsz bele meggyet, ha nem vagy ellene, egy kis nádcukorral megszórva is isteni

- palacsinta kicsit másképp: kókusztej, cukor, pici só, élesztő, LIGA margarin olvasztva, tojás (enyém nem ehet tojást. én olaj+citromlé+szódabikarbóna keverékével váltom ki), liszt. Lehet bele almát, banánt reszelni, fahéjat rakni bele. Ebből sűrű tésztát kavarok habverővel, majd palacsintasütőbe kis merőkanállal köröcskéket teszek, mindkét oldalát megsütöm. Magában vagy lekvárral, imádják a fiúk, a héten háromszor sütöttem.

- sült alma, sült banán : kettévágom az almákat, magházát kiszedem, pici nádcukorral megszórom, mehet a sütőbe. A banánt fahéjjal szórom meg.

- tejbegríz, tejberizs

- amit írtam neked kelt tészta receptet, abba is szoktam tölteni gyümölcsöket, virslit, zöldségeket, majd sütőben megsütöm

2012. okt. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves valaszolok en is koszonom a segitseget, nagyon szuper otletet irtatok es persze a kerdes is nagyon jo volt.

Sajnos az en lanyom is tejmentesen etkezik.

Koszi Nektek!

2012. okt. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát ez király! AZ E270-ről és a kazeinről fogalmam sem volt! Nagyon hálás vagyok!!! Köszi!

Így már jobb lesz a helyzet addig is, amíg fel nem világosítanak. Ha a vizsgálat kimutatja, akkor dietetikus fog velem beszélni, nem? Szerintetek nekem is le kell szoknom a tejtermékekről, ha szoptatok? Nem kiütéses a gyerek, "csak" fosik a tejes dolgoktól. Itt olvastam, hogy valakinek a dokija engedélyezte a tejes dolgok evését az Anyukánál. Mennyi ideig kell diétáztatni? Ha 1 évesen jön ki?

2012. okt. 14. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!