Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat-e kárt a tejmentes...

Okozhat-e kárt a tejmentes étrend tejfehérje allergia gyanús babánál, ha mégsem allergiás?

Figyelt kérdés
6 hetesen merült fel az allergia gyanúja, azóta kap speciális tápszert és a jövőben 1 éves koráig (ekkor lesz a tejterhelés) nem kaphat olyan ételeket, ami bármilyen formában tejet tartalmaz. A nyálkás székletéből gondolt a gasztros doki tejfehérje allergiára.
2010. jan. 24. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt javaslom olvasd el!

2010. jan. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

De a nyálkás széklet másra is utalhat, az én babámnak is volt, csak anyatejjel tápláltam, semmi extra nem volt 6 hónapos koráig. Lehet vele járó, mig rendesen hozzászokik a szervezetük az új világhoz. Javaslom beszélj a védőnővel, nekem mindíg hasznos tanácsot adott!

2010. jan. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A nyálkás székletet úgy értem, hogy egy maroknyi nyálkában úszkált pár borsónyi kaki. Bocs, ha kicsit gusztustalan.

Most vagyunk 5 hónaposak és eszi a speciális tápszert valamint nem fogok adni neki semmit amiben tej van, csak nem tudom, hogy így minden fontos tápanyaghoz hozzájut-e vagy esetleg kéne adnom neki pl. kalcium pótlást.

2010. jan. 24. 10:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a speciális tápszerben megvan minden olyan vitamin, és ásványi anyag, ami a baba fejlődéséhez szükséges. Azt viszont érdemes megnézni, hogy hány hónapos hortól ajánlanak "erőssebb", laktatóbb tápot. (Általában 6 hónaposan van váltás.)
2010. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hortól=kortól
2010. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ENm okoz semmi gondot természetesen. Egy csomó dologból megkapja a megfelelő mennyiségű fehérjét, pláne ha még tápszert kap, akkor meg végképp nincs gond.

Anyatejes anyukának üzenem, hogy hiába anyatejes a baba, az anya által elfogyasztott tejtermékből megkapja a baba a számára káros tejfehérjét és tüneteket okoz a babánál. Tehát szoptatós anyuka se fogyaszthat tejterméket, ha a babánál tünet jelentkezik. Tehát az nem kizáró ok a tejallergiára, ha a baba csak anyatejet fogyaszt.

2010. jan. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszi, megnyugtattál. Én is szoptattam 3 hónapig és tejmentes diétát tartottam, de lassan elapadt a tejem így maradt a tápszer.

2010. jan. 24. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!