Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babáknál vagy...

8 hónapos babáknál vagy bárkinél előfordult e már?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hónapos nem hajlandó se tápszert se pépeket enni. Az az hogy a reggeli és a vacsival vagyok bajban.

Nem tudom mit adhatná neki helyette. Néha néha kap krémtúrót azt szereti de attól félek nem elég a tápértéke.

Első gyerekes anyuka.



2012. okt. 21. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
6%

Adj neki reggelire tejet kiflivel, vagy kenyérrel. Este kenyeret vajjal, lekvárral, szalámival, tojással.

Az én gyerekeim is ezeket ették 8 hónaposan.

2012. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ennyi idősen már lehet. Nem is tudtam.
2012. okt. 21. 22:02
 3/10 anonim ***** válasza:
7%

Nyugodtan adhatsz neki kenyeret sajttal,vagy margarinosan,párizsit apróra reszelve margarinos kenyéren.

Piciket csípkedsz a szájába és simán megeszi.

Az én kislányom lassan 10 hónapos és 6 hós kora óta ilyeneket vacsizik.

Nekünk sem itta a tejet,tápot meg én nem akartam adni.

Még annyi,hogy próbáld meg tejbe cukor,vagy instant kakaó.

Nekünk reggel kakaó van,majd egész nap rendes kaja,este "babaszendvics" majd a szenya után cukros tej.

A darabos eszire többet isznak.

Van,hogy evés közben is nem csak utána.

Szintén első gyermekes anya.

2012. okt. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló negyven éve nevelt gyereket, akkor még valóban ilyeneket adtak 8 hónaposan, ma már nem. Az idősebbek nagy része - pl. az én szüleim - felfogták ezt.

Joghurtot már lassan kaphat, abba tehetsz gyümölcsöt. Vagy kipróbálhatod, hogy kukoricadarát vagy zabpelyhet felöntesz vízzel, és abba keversz gyümit. Nekem ezt a védőnő javasolta, még nem próbáltam.

2012. okt. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, párizsit én sem eszem, nem hogy egy 6 hónaposnak adjam, hogy lehet ilyet írni? Kakaó sem való egy ennyi idősnek, 1 éves kora után bőven ráér. Sajtot kaphat már, kenyeret is, joghurtot is, de lehetőleg azt is úgy, hogy megveszed natúran, és beleteszed a gyümit, ne előre elkészített gyümölcsjoghurtot adj, abban rengeteg a tartósítószer és a cukor.
2012. okt. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Kisfiam kb. 8 hónapos korától kezdve evett kenyérdarabkákat sajttal, sonkával, krémsajttal (Lidlben lehet kapni csirke- és pulykamell sonkát, ami színtiszta húsból készül, mindenféle vacak adalékanyag nélkül, Twinner márkájú (szeletelt). Sajtkrém: szintén Lidlben kapható, From'Dor a márkája, ez is csak természetes alapanyagból készül, és nem túl sós, mint pl. a Camping vagy Boci sajtok.

És amiket még rákenhetsz neki kenyérfalatkákra:

- körözöttet (túrót, pár kanál natúr joghurt, snidling aprítva, vagy aprított vöröshagyma, pici pirospaprika a színe miatt, kevés vaj, pici só, őrölt kömény, jól kikevered az egészet)

- avokádókrémet (avokádót - ami bepuhult már - összeturmixolni pár kanál natúr joghurttal, pici sóval, pár csepp citromlével, és zúzott fokhagymával, később, ha nagyobb a baba, egy nyomásnyi majonéz is mehet bele, ha a tojást bevezettétek)

- rio mare tonhal- vagy lazackrémet (rio mare paté a neve)

- házilag készített májkrémet (olajon fonnyasztasz aprított hagymát, rárakod az elkapart csirkemájat, pici vizet, majorannát, majd fedő alatt puhára főzöd, ha elkészült, raksz hozzá egy kis vegetát vagy sót, majd ha kihűlt, kikevered az egészet vajjal - kicsit egészségesebb, mint a bolti)

- tojáskrémet (főtt tojás sárgáját összetöröd, kikevered kevés vajjal, kiskanál natúr joghurttal, pici sóval, és tetszés szerinti zöldfűszerrel, majd egy éves kortól már az egész tojásból csinálhatod)

- ha van házilag készített lekvárotok, akkor azt is kenhetsz a kenyerére pici vajjal (én teavajat használtam mindig)

- natúr joghurtot, reszelt sajtot és felaprított sonkát összekeverve isteni szendvicskrém lesz belőle, 10 hónapos kortól már joghurt helyett tejföllel is csinálhatod, és később kevés mustárt is lehet hozzárakni.

2012. okt. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Ebéd:

-Borso levesböl paszírozott borsó és sárgarépa.

-húslevesből turmixolt répa.

-fött burgonya, süritett paradicsom összekeverve turmixolva, pici sóval.

-főtt csirkemell,fött krumplival (ez is lehet paradicsomos) pici sóval.


Joghurtok "hivatalosan" is mehetnek 6 hós kórtol!


Uzsi,desszert:

-reszelt alma

-joghurt


Reggeli,Vacsi:

-kenyér+sajt

-kenyér+vajkrém

-krémtúró (tízóraira vagy uzsira is jó)

2012. okt. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

"Ja amúgy gondolom a tápot se kajálod,mégis adod a gyereknek!"


Bocs, de emellett nem tudok elmenni. Nem adok neki tápot...

2012. okt. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Jól van OKOSKA,ne is menj el mellette.

Akkor gondolom az anyatejet te is imádod!

Itt kajak nem az a lényeg,hogy te mit eszel meg,hanem,hogy a gyerek mit szeret.

Majd késöbb se ehet meg semmit a gyereked amit te nem szeretsz?!!

Nevetséges :D

2012. okt. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. az én kicsi lányom sok mindent meg eszik a felsoroltakból.Köszönöm
2012. okt. 25. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!