Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem lesz baj, ha a kezét eszi?

Nem lesz baj, ha a kezét eszi?

Figyelt kérdés
10hetes Kisfiam mostanában rákapott arra,hogy bekapja az öklét.Ez szerintetek baj?Van aki azt mondja,hogy lehet jobb lenne ha ilyenkor adnék cumit a szájába/ami amúgy nincs neki,nem használunk/,mert arról könnyebb lekapatni,mint a kezéről.De ő nem az ujját szopja,hanem bekapja az öklét,az megint más.Véleményetek?
2012. okt. 23. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Életkori sajátosság, minden baba ezt csinálja ebben a korban. Nyugi, teljesen természetes, hogy eszi az öklét. Csak ezért nem dugnék a szájába cumit.
2012. okt. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az van kéznél. Majd leszokik róla. Nem hiszem, hogy baj lenne.
2012. okt. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 8 hetes, akkor csinálja ezt amikor éhes. Neki van cumija de nem kell neki ilyenkor, nem fogadja el. Szerintem nem baj, így nyugtatja magát.
2012. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül az éhséget jelenti egy ilyen pici babánál.Ez tévhit,és sokan "indokolatlanul" etetik ilyenkor a picit.Valóban,ez életkori sajátosság.Megnyugtatja őket és nem tudod kiváltani cumival.Semmi baja nem lesz tőle,ez neki jó.Pár hónapos korában elhagyja.
2012. okt. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én babám is 10 hetes és a héten kezdte enni a kezeit. Ez ösztönös, természetes. Ezt csinálják a babák, nem lesz semmi baja. Cumit nem kell bedugni a szájába, én se teszem. Előbb-utóbb abbahagyja. Üdv,3fiús anyuka.
2012. okt. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is elkezdte 9 hetesen az öklét szopizni,most 11 hetes tökéletesen megtalálta hüvelyk ujját és azt cumizza.Próbáltam kétszer cumival kiváltani,addig volt benn neki míg a kis kezével ki nem lökte.Ő ezt választotta én nem aggódom rajta.3 éves kisfiam is így volt,elkezdett utána fogni,játszani használni a kezét és már nem volt "ideje"szopizni a kis ujját.Lehet nálatok is átalakul majd ujjszopira akkor majd neked kell eldönteni,hogyan tovább.Baja nem lesz tőle az biztos...
2012. okt. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!