Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6hónapos babának milyen...

6hónapos babának milyen ételeket készítetek?

Figyelt kérdés
Már adtam neki barackot,barackot almával,krumplit almával krumplit barackkal,sütőtököt sülve főzve!Segítsetek légyszike.Szeretném azért egy kicsit változatosabban etetni!Vagy még ilyenkor hülyeség?
2012. okt. 24. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A kisfiam 6 hónapos múlt.

Reggelire és tízóraira tápszert kap.

Ebédre:

*répa-krumpli-csirkehús/pulykahús/máj(májat 1 héten egyszer kap még)

*répa-hús

*répa-brokkoli-hús

*répa-krumpli-borsó-hús

*krumpli-borsó-hús

*krumpli-karfiol-hús

*répa-cukkini-hús

*répa-krumpli-karalábé-hús

*rizs-hús

*rizs-borsó-hús

*krumpli-cékla-hús

Uzsonnára:

*rizs-gyümölcs(alma,banán,barack,meggy)

*sinlac pép-gyümölcs (sinlac pépet felíratni lehet)

*sütőtökpüré


A zöldségeket próbálom változtatni mikor melyiket adom neki össze-vissza keverve.Nagyon szereti a répát :)

2012. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy a karfiolt, brokkolit ritkábban adom, a borsót meg kicsit összeturmixolom aztán meg szűrővel átpasszírozom, hogy a héjától ne fájjon a hasa.
2012. okt. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

6 hónaposan még anyatejen kívül semmit nem evett. Most 7,5 hónapos, és továbbra sem érdekli a kaja, csak kóstolási, szétnyomogatásos, kielemzős :) szinten (igény szerinti hozzátáplálást csinálok vele is, mint a bátyjával anno).

Amit már megkóstolt (a kezemből veszi el a kezével, jó nagy, marokra fogható, szopogatható, ízlelgethető darabokkal): főtt brokkolirózsa, negyed alma, szárított almaszelet, főtt nyúlmáj, narancs-, mandaringerezd, banán, kenyérhéj, főtt penne tészta.

Sőt, múltkor megsütöttük az egyik libánkat, só nélkül, csak zöldfűszerekkel, annak a lerágott combcsontját is megkapta szopogatni, na azzal kb 10 percig élvezkedett.

2012. nov. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem most még nem is igazán a változatosság a fontos, hanem hogy a babád szervezete megszokja az új ételeket.De persze lehetsz változatos, csak ne akarjál azért a hónap 30 napjában mást adni neki minden nap! :)

Amit az első ír az nagyon jó.

Az én lányomnak a mai napig szinte a kedvence a saláta főzelék, pedig már 23 hónapos múlt.Veszel salátát, egy kis krumplival megfőzöd, simán leturmixolod és anyatejjel vagy ha nincs akkor tápszerrel dúsítod.Ha majd már eszik rendesen mindent, akkor tejjel és rántással csinálhatod.

Ezt még pluszba leírtam neked! :)

2012. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!