Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babátoknak hogyan...

9 hónapos babátoknak hogyan készítetek húsos ételeket, hogy a fehérjét megkapja? A bébiételekben nagyon kevés százalékban van, s úgy tudom az agyi fejlődéshez elengedhetetlen?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én előre szoktam felkockázott csirkemellet megfőzni,2-3 kis kockát egyben fagyasztok le.Mikor csinálom a főzijét,dobok mellé egy adag husit is,azt turmixolom és kész.Általában mindennap adok neki húst.
2011. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megfőzök egyszerre kb fél csirke/pulykamelfilét vagy egy kis májat, feldarabolom, és jégkockatartóban lefagyasztom. Egy kocka két napra elég, nekem azt mondta a védőnő, nem kell nekik több még. Korábban összeturmixoltam a főzelékkel, most, hogy már csak összetöröm neki villával, pici darabokra tépkedem.
2011. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szia!

én főztem csirkemellet, ledaráltam turmixgéppel és lefagyasztottam kicsi adagokban. sok mindenhez hozzá lehet keverni.

2011. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Csak simán megfőzitek, vízben, vagy hogyan? És töményen csak a húst turmixoljátok le, vagy lével együtt? Vajon elég neki amit a husis bébiételekből kap, még csak fél üveg husisat eszik, de azt is nyögve nyelősen, van hogy még annyit sem, nagyon-nagyon aggódom!

Segítetek, hol nézzek utána?

2011. jan. 16. 21:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem turmixolva teszem a fagyasztóba, hanem csak kockákra vágva. Reggel kiveszem, kiolvad, enyhén sós vízben megfőzöm, aztán az általam készített főzelékhez teszem, és összeturmixolom.
2011. jan. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűen megfőzöm sós vízben. Én sem turmixolom le előre, hanem a főzelékkel együtt. Ha már adsz neki tejterméket, tehetsz a főzelékbe reszelt sajtot vagy túrót is, abban is van fehérje.

És ne aggódj, nem lesz a babád agyával semmit baj! :)

2011. jan. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ismerős azt mondta, hogy csak a husiból juthat olyan fehérjéhez, ami az agyi fejlődéshez szükséges, mit tudtok erről?
2011. jan. 17. 09:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Az agyban, bizonyos biokémiai üzenetközvetítők, úgynevezett neurotranszmitterek dolgoznak. A különböző ételek segítik vagy gátolják ezeknek a munkáját. Minél kiegyensúlyozottabban táplálkozunk, annál kiegyensúlyozottabb lesz az agyműködés.

Kétféle fehérje létezik, amelyik a neurotranszmitterek működésére hat: az egyik a neurostimulánsok, vagyis azok a fehérjék, amelyek tirozint tartalmaznak, ezek serkentik az agyműködést, a másik a triptofánt tartalmazó fehérjék, amelyek nyugtatólag hatnak. Ha reggelire komplex szénhidrátokat és fehérjét fogyasztunk, akkor ezek kiegészítik egymást és segítik a megfelelő agyműködést.


Az agyműködést serkentő ételek fehérjében gazdagok, alacsony szénhidrát és magas tirozin tartalmúak. Ilyenek a tejtermékek, halak, tenger gyümölcsei, a hús, a tojás.

Az agyat pihentető ételek szénhidrátban és triptofánban gazdagok, a fehérje tartalmuk alacsony. A csokoládé, a tészta, a hüvelyesek, a magok és csonthéjasok tartoznak ebbe a csoportba.

2011. jan. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én készítek neki egy adag főzit mindig párolással így a fagyasztott húskocka is 2 perc alatt átmelegszik majd 364-ét kiveszem turmixolom,majd a maradékkal turmixolom a husit és először ezt a részt etetem meg vele,mert ha az egésszel turmixolnám a husit vajmi kevés husit enne.Ha a husis felét megette,eszik amennyit még akar a főziből!
2011. jan. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
bocs,3/4-ét:)
2011. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!