Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hós babának milyen otthon...

11 hós babának milyen otthon készített egészséges ételeket készítetek?

Figyelt kérdés
Ötleteket várok kb ennyi idős babának, milyen ételeket csináltok? Minden érdekel: főzelékek, "desszertek", kiflire kenhető krémek...stb MINDEN! Egy tapasztalatlan, segítség nélküli anyuka... Köszönöm!!!
2012. febr. 20. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
11 honaposan mar igyekeztem olyat fozni magunknak, amibol o is ehet. Fozelekek kozul mi zoldborsot, zoldbabot, spenotot eszunk. Vagy paradicsomos husgombocot. Sokszor csinaltam rakott dolgokat, pl. Karfiol, padlizsan, cukkini, brokkoli. Vagy tesztas dolgokat, pl. Brokkolis teszta sajttal. A kenyerre nem sok mindent kentem, mert akkor meg nem nagyon ette meg. De pl. Kikevertem tojas sargajat majkremmel, vagy csak siman kicsi margarinnal. Csak a lanyom nem szereti a sargajat.
2012. febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kislányom 10hós lesz, de még külön főzök neki. Mindenféle főzeléket: cukkini, brokkoli, répa, cékla, krumpli, karfiol, tök, sütőtök... Megfőzöm az adott zöldséget, mellé krumplit, dobok bele husit (amit előre megfőzök nagy adagban és jégkockatartóban lefagyasztok, aztán minden nap kiveszek 1db-ot), heti 1xmájat. ILyeneket készitek. Kiflire vajat kenek neki, mellé sajtot adok, felvágottakat nem kap. Desszertnek joghurt, tejpép, túrót kikeverem banánnal, vagy csak önmagában gyümölcs, banán, reszelt alma babakeksszel, üveges őszibarack(télen nincs friss),mandarin, majd ha kaphat tejet, készitek neki tejbegrizt tejpép helyett, tejberizst, madártejet... Van mikor tojássárgáját adok neki kenyér mellé. Levesből is vehetsz ki zöldségeket és ha puhára van főzve a répa, a karfiol, krumpli, megeszi ha van már foga. Főzelékeket is adhatsz amit magatoknak főzöl, mielőtt fűszerezed kiveszel belőle annyit amennyit a babád megeszik és azt külön habarod be (mi mégcsak natúr joghurttal) vagy rántással sűrited. Túrós tészta, sajtos tészta, sonkás tészta... Rengeteg féle ételt ehet már a picid. Ahogy előttem emlitették a rakott zöldségek, darált húsosan (persze ha már van foga). Pl az én babám öklendezett a darált húsos főzeléktől, pedig már van 6foga és eszi a darabos ételt is, olyat amit ő rág el és szétnyomja a szájában, de az apró daraboktól, amit egyben kéne lenyelni fuldoklik, mint pl a darált hús, amit már nem tud jobban szétrágni. Remélem tudtam segiteni, most hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos van még millió féle variáció amit készithetsz, bolognai spagetti, ha már kóstolta a paradicsomot... Sok sikert a főzöcskézéshez!
2012. febr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagy kedvenc a padlizsánkrém. Könnyű elkészíteni és irtó fincsi.

2 padlizsánt beteszel hájastól a sütőbe magas hőfokra és addig sütöd míg le nem válik a héja. Kicsit égett lesz, de az nem baj. Míg forró belemártod hideg vízbe, leszeded a héját. Közben egy fej hagymát megdinsztelsz. A megsült padlizsánokat egy edénybe teszed, amiben tudsz turmixolni, hozzá adod a hagymát kb 1 dl olajat, sót, borsot és egy evőkanálnyi majonézt és összeturmixolod. Kenyérrel isteni.

Ezer féle változata van, az eredetibe kell tojássárgája, de mivel nyers marad benn én ezt mindig kihagyom ha tudom hogy a gyereke is esznek belőle.


Aztán kenyérre szoktunk még kenni tojást vajjal kikeverve , picit fűszerezve, de sima vajat is fűszerezhetsz magad, pici sót bele és amilyen fűszert szerettek, kikevered és kész. Én friss itthon nevelgetett metélőhagymát, bazsalikomot ilyesmit szoktam bele tenni.


Ebédre ennyi idősen nagyjából azt kaptak, amit mi ettünk. Próbáltam olyant főzni, amit ők is könnyen megrágnak. Nagy sláger volt a gyümölcsmártás, vagy paradicsom mártás főtt krumplival és husival, tészta bármilyen feltéttel, pl. Brokkolis, spenótos, paradicsomos mártás. Rakott dolgok, pl rakott kel, rakott krumpli, rakott brokkoli, karfiol.


Aztán imádták a halakat. Heti egyszer az van, míg picik voltak általában jó minőségű halrudacska, csak a panírt leszedtem sütés után, bármivel megették, zöldséges rizs, sült krumpli.


Főzelékek. Én ennyi idősen már adtam nekik tejfölös dolgokat, így mindenféle főzeléket csináltam, krumplifőzelék, zöldbabfőzelék, sóska, spenót, sárgaborsó, finomfőzi

2012. febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyém most lett egy éves és már bevezettemm a tejet, tojást úgy 2-3 hete. A fő étkezései még mindig pépek, nekem ez nem nyűg, mert úgy érzem darabosból még csak kínlódva tudna normális mennyiséget enni. A rggeli mindig frissen 1 kis natúr joghurt, kb 5 keksz és alma, körte, banán vagy ami van összeturmixolva (kb 5 perc munka és nagyon szereti), ebből néha tízóraira is marad, az ebéd mindig főzelék hússal, ebből nagyobb adagokat főzök és lefagyasztom, uzsira házi lekváros, sajtos stb. falatkákat kap, a vacsi az mindig fejtörés, eszik rántottát, tejbegrízt, tejberizst, kis lekvárral gyümölccsel, ezek mellett persze mindig kunyizik az enyémből, kap nyers zöldséget főzésnél, bulátát stb. Leginkább vizet iszik, 1-2 naponta tejet, teát, napi 4-5 ször szopik is :)
2012. febr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!