Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjatok már tanácsot énnekem!?

Adjatok már tanácsot énnekem!?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, kb. 1 hónapja szült, már vagy 3 szor voltunk nála babalátogatóba. Múltkor elsírta magát, h ő nem is szült rendesen, a császáros "szülés" az mi...semmi se.... bezzeg én milyen szerencsés vagyok, h természetes úton szültem, átélhettem ezt a csodát stb. Őt azóta az anyósa lenézi (3 fiút szült mind természetes úton), ha kérdezik, nem meri mondani h csak 2 hétig volt teje, és tápszereznek....

Mit mondhatnék neki??


2012. okt. 26. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondd: Anya lettél! Most ne magaddal foglalkozz, hanem a babával. Később majd rájössz, hogy mi a fontos. Nem a szülés módja, nem az etetés mikéntje, nem a pelenka típusa etc... Csak az a fontos, hogy 100%-ig szeresd és vigyázz rá, figyeld és okosan tereld!
2012. okt. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Jégtánc ***** válasza:
100%
Mindenképpen meg kell erősítened hogy így is ugyanolyan teljes értékű ember,mint mindenki más,és hogy attól ő nem kevesebb,mert nem simán szült és hogy a babája tápszeres.Attól ő még ugyanolyan anya ,anyóssal meg nem szabad foglalkozni.Hadd mondja amit mond.
2012. okt. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Támogasd lelkileg. Elmondhatod neki, hogy attól, mert császáros, attól ugyan úgy ő is világra hozta a gyermekét (én is császáros vagyok, de bennem ez egy percig sem okozott semmiféle problémát, hiszen nem a szüléskor szenvedtem, hanem utána, és van egy egészséges fiam, mindketten élünk, míg ha természetesnek indul, lehet hogy túl se éljük, ez a lényeg).

Attól, hogy császárral szült, még lehet neki is természetes szülése a későbbiekben. A csoda ott van a kiságyban, nem feltétlen a születés az (persze sokaknak igen, de ilyen esetben nem ez a lényeg).

A tej dolog megint csak adottság kérdése. Van akinek dől akár évekig, van aki meg fejre is állhat, egy csepp sem lesz. De gondolom anyós frusztrálása is rátett neki, hogy elment a teje. Inkább szenvedne a szoptatással, a baba meg éhezzen, csak hogy anyatejjel táplálhassa? Ugyan már, nem ettől lesz jó anya, hiszen a gyerek nem fogja számon kérni, hogy meddig szoptatta őt az anyja. Nem ördögtől való a tápszer, egy egészséges, boldog kisgyereke lesz, akinek tele a pocakja, ha éhes, nem pedig egy ordító, éhező gyereke, mert nincs teje.

Tojja le az anyóst. Nem kell felvenni az ilyen okoskodásokat. Nem szültem természetes úton, de a császár is fáj annyira szerintem. (Anyám mindkét módon szült, a bátyámat természetesen, engem császárral és akkor még hosszában vágtak. Ő azt mondta, hogy mindegy hogy születik meg a baba, a végeredmény a lényeg, és mindkettő fáj, csak természetesnél közben és lent, császárnál meg utána és a has.)

2012. okt. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Annak az anyósnak én kivánnám azt a szenvedést ami a császáros szülésem után volt! Ilyen baromságot. soha senkinek ilyen eszébe nem jutna a környezetmben, hogy az nem rendes szülés. Olyan kinom volt egy hétig alig tudtam felülni. A csípőmmel történt valami mert 4 hétig minden este sírtam a fájdalomtol, nem tudtam menni, csak ugy mint egy scípőficamos. És a sebem mái napig nagyon érzékeny. Pedig már 7 hónapos a babám. Mindenképpen adj neki erőt!
2012. okt. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem értik miért fogják fel a császáros szülést ilyen rosszul, de gondoljunk csak bele, hogy ez milyen lelki válságot okozhat. Főleg, ha "külsősök" lenézik emiatt!


Én császáros voltam. Váratlanul jött, furcsa volt, nehezen küzdöttem meg a tudattal, hogy nem tudtam megszülni a babám.

Idő kellett míg végiggondoltam, és jól esett a biztató szó.

Most pedig már én szoktam másokat vigasztalni azzal, ha elmondom, hogy most már átértékeltem a helyzetet, és tőlem aztán az orromon is kivehették volna a lányomat, csak mindketten egészségesek legyünk.

Nem a szülés mikéntje befolyásolja az anyaságomat vagy nőiességemet, hanem az, hogy miként nevelem, mennyire szeretem (márpedig imádom). :)

Az meg, hogy hol jött ki...hát lényegtelen.

De idő kellett, míg ez lesett! Pedig még csak nem is cse.szegetett senki. Barátnődnek meg van ezek szerint egy "nagyon édes" anyósa, akinek illene befognia a pofikáját.

Adj időt a barátnődnek, hogy feldolgozza, ami történt. Támogasd, és ne vedd sértésnek semmiképp. Most még csak 1 hónapja szült, teli van hormonokkal. Ilyenkor a világ még nem túl rózsaszín, de javulni fog. Csak anyósnak kuss, te pedig segíts, akár szótlanul. Csak legyen kinél kisírnia magát.

2012. okt. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is császáros voltam, nem önszántamból,s gondolom ő sem.Először is:anyost elküldeni a büdösbe!!!!Fejezze be azt a baromságot amit művel,vagy elbucsuzhat egy kicsit az unokájátol!A lány valoszinű szülés utáni depresszioban van, vagy tart affelé,s erre csak rátesz az anyos.folyamatosan dicsérd minden téren milyen ügyes,s hogy semmivel nem kevesebbb egy császár!És amugy a férje tud erről az egészről?hogy hogyan érzi magát a párja, milyen az anyja,s hogy hatalmas támogatásra lenne most szüksége?Saját szülei,anyukája?
2012. okt. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jézus,Mária...

Ettől miért lenne más egy nő/anya? Egészséges a gyereke? szépen fejlődik? akkor minek problémát generálni olyasmiből, ami nincs is!!!!! Ha beteg lenne, vagy fogyatékos biztosan nem azon rágódna a kedves rokon (se), hogy miért így vagy úgy született! Annak kell örülni ami van, nem annak mai lehetett volna! Amúgy: meg kell nézni kitől milyen megjegyzések látnak napvilágot, mert gyakran igaz a szólás: bolond lyukból bolond szél fúj....

2012. okt. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én két éve ezt mondtam kb. a szobatársamnak mikor elmondta szomorúan hogy császáros volt:

Az a lényeg, hogy itt van a baba egészségesen, nem az számít, hogy hol bújt ki!!!!

2012. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!