Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mondanátok véleményt? Vagy...

Mondanátok véleményt? Vagy adnátok tanácsot? Altatás kérdés.

Figyelt kérdés
A fiacskám 9 hetes, eddig SOHA nem volt hajlandó egyedül aludni, csak az első 2 hétben ment neki, utána mindig kellettem hozzá, h elbírjon aludni, ami nem is esett nehezemre, de amikor otthagyom, észreveszi (hiába van csukva a szeme és szuszog mélyen már 20 perce) és bömböl, de nem is akárhogy, szinte már levegővétel nélkül. De ma úgy gondoltam, hogy hasra fektetem és otthagyom, néha be-be megyek megcirógatni, ami MA működött is. 1 teljes órán át volt egymaga, majd bealudt, sírás nélkül, bár nyüszizni nyüszizett. A lényeg, h a cumiját nem adhatom neki oda, mert mindig kiköpi( a torka alá szorul ha izgága), amikor ide-oda rángatja a fejét, egyik oldalról a másikra teszi stb. Viszont szívja az öklét... erre szeretnék valami segítséget kérni. Mit tehetnék, hogy ne szokjon rá arra, h az öklét szívja? Illetve, hogy szerintetek jól csináltam ezt az altatás dolgot, vagy ha eddig én kellettem neki, akkor most hirtelen nem tűnhet úgy, hogy "beledobtam a mélyvízbe?" Tapasztalatlan vagyok így első babával, ezért bármilyen tapasztalat, vélemény jól jönne, ha rosszul csináltam, ha jól, kérlek írjatok! Még 1 kérdés. Ha első nap 1 óra volt, akkor a későbbiekben ez csökkenhet még? Felfogja ő már h mi történik vele? Tehát lelkileg bántja őt szerintetek hogy nem vagyok ott? De ismétlem, nem sír, csak nyüszög. Köszönöm szépen!
2012. okt. 9. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Én azt mondom attól függ, hogy nyuszog. Ha keservesen és úgy erzed hianyol, inkább vedd fel ed tedd a hasadra mellkasodra, vagy ha az ágyban akarod hagyni tedd a kezed a határa, h erzezze ottvagy, és enekelj neki , majd ujjankent lassan vedd el a kezed fokozatosan. Lehet még susogni a fülébe és közben a kezed a hátán finomat utogetheted az egyik ujjaddal a kis hátat is. Vagy a cicin altatas jött még be nálunk, de ha tapszeres, ez kilove. Ez csak azt utálom ha jarkalnak és ringatnak egy babát, azt sztem könnyen megszokja. Az, h magadrateszed és érezhet téged az más. Reméljük ha melyen alszik, már leteheted. Közben telozz. Netezz, olvass, úgy jobban telik az idő. Üdv és sok sikert. Egy 4 és fel hős kislány anykaja. ;-)
2012. okt. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod! Mi akkor toltuk el a dolgot, mikor hozzá szokattuk ahhoz, hogy úgy aludt el, hogy simogatta az apja az arcát. Csak vele, és csak így volt hajlandó elaludni. Utána egyik napról a másikra ez sem volt jó, csak és kizárólag a babakocsiban hajlandó elaludni... Utána beteszi az apja a kiságyba...

Szóval mindent jól csinálsz, mihamarabb szokjon hozzá, hogy egyedül alszik el.

2012. okt. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Én 9 hónapos koráig ölben altattam a kislányomat. Azóta az ágyában alszik el, de mellette ülök amíg el nem alszik. Szóval Én biztos hogy nem hagynám magára a 9 hetes csecsemőmet, aki azt sem tudja hogy mi történik vele ebben a nagy világban. avaslom Ranschburg Jenő neves pszichológusunk könyvét: Szülők könyve


Most ebből idézek Neked:


A csecsemőkor a szimbiózis és a kötődés kialakulásának a korszaka. Egy kisbaba teljesen magatehetetlen és kiszolgáltatott, hiszen egyedül sem enni, sem magát tisztába tenni, de még létezni sem tud. A felnőttek, elsősorban az édesanyja gondoskodása nélkül rövid időn belül meghalna. Az anya és gyermeke szimbiózisa tehát a túlélés elmaradhatatlan eszköze. A csecsemő megtanulja, hogy jó ebben a világban, mert odafigyelnek rá. Ha éhes, enni kap, ha kell, tisztába teszik, ha szomorú, megvigasztalják. A világ odafigyel rá, tehát érdemes keresni vele a kapcsolatot. Ebben a korszakban tehát a csecsemőnek szoros testi és lelki kontaktusra van szüksége, nem véletlenül a neve: ölelj át periódus. Ilyenkor a szülő a legjobban teszi, ha a gyermeket állandóan magánál tartja. Nappal erre a célra a legmegfelelőbb a hordozókendő, hiszen az anya ebben a munkáját is el tudja látni, éjszaka pedig a gyermekkel marad egészen addig, ameddig igénye van rá. Az így nevelt gyermekben nemcsak biztonságérzet alakul ki, hanem szoros kötődés is az anyával, ami a normális érzelmi fejlődéshez elengedhetetlen. A későbbiek során pedig igazi kreatív kisgyermekekké válnak, akik bátran mernek felfedezőutakra indulni, kérdéseket feltenni, és újfajta nézőpontból közelíteni a dolgokhoz.

2012. okt. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azért szopizza az öklét mert még éhes. Adsz neki elég időt az evésre? Én is sokszor hittem, hogy már nem éhes, mert abbahagyta, de egy fél órával később még tudott enni.

És vannak babák, akik nem sírnak, csak halkan nyüszögnek. De az ugyanazt jelenti, mint a sírás.

2012. okt. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt a cumi problémát nem értem. Add neki oda, ebben a korban sajnos előfordul még, hogy kiköpi, aztán nem tudja visszatenni a szájába, ilyenkor oda kell menned és visszaadni neki.

Az is normális, hogy nem alszik el egyedül. Nagy szüksége van a testkontaktusra, ne tagadd meg ezt tőle.

Az én babám 7 hónapos, még mindig úgy alszik el, hogy szorosan magamhoz ölelve ringatózunk a hintaszékben. Szerintem nincs ebben semmi rossz, majd leszokik róla, ha eljön az ideje, nem tartok attól, hogy 18 évesen is nekem kell elringatnom :)

2012. okt. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Babeli Zurzavar ***** válasza:

a cumit szerintem is odaadhatod nyugodtan.

nem tudom miert dontottel ugy, hogy raszoktatod az onallo elalvasra, de az en tapasztalatom az, hogy ha eljon az ideje, magatol lesz igenye az onallosag ilyen formajara. A fiam tegnap volt 5 honapos, 3 honapig a karomban hintaszekben, enekelve aludt el, aztan azt vettem eszre, hogy nyugtalanna valt, kapalozni kezdett a karomban es kiprobaltam, hogy vacsi utan felhozom a szobajaba, leteszem es a felhomalyban enekelek, susogoj neki, mikozben fogom a kezet,puszi kimegyek es O alszik 10 percen belul. ezzel csak azt akartam mondani, ha valamilyen szakkonyv, tanacs sarkall arra hogy eroltesd az egyedul alvast, ne tedd. 2 ember szabja meg hogyan segits, az egyik a babad, aki benyujtja az "igenyt", a masik.pedig Te, aki a legkifinonultabb osztonokkel rendelkezel ahoz, hogy kielegitsd az igenyeit!

nagyon pici meg a gyereked, minden dontesed ez hatarozza meg!:-)

sok sikert es kitartast az Anyava valashoz<3

2012. okt. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat.

Szerencsére ő olyan baba, akit nem kell ringatni, vagyis igazából talán én "nem szoktattam hozzá", mert egy időben csak kézben volt hajlandó elaludni, de a szokásos...letettem és felébredt, így kipróbáltam, hogy ha mellé fekszem, akkor elbír-e aludni és bevált. Ott vagyok vele, cirogatom, puszilgatom, halkan sssss-egek, fogom a kezét és így nagyon szépen elbírt aludni.(40 perc alatt) Tegnap nem volt keserves a nyüszögése, ezért is gondoltam azt, hogy nélkülem is megy neki és nem hiányol, de legbelül azért biztos rossz neki, hogy hol van anya. elinditottam neki egy szép altató zenét és csak akkor izgágáskodott, amikor véget ért a zene. Az ökle dolog...nem éhes, biztos vagyok benne, 1 hét alatt 400 grammokat hízik, meg amugy is jelez h elég és ígyis sokat eszik, ugyh nemtudom miért csinálhatja.:(

2012. okt. 10. 08:14
 8/10 A kérdező kommentje:

a cumi kérdésre is reagálok:)

tehát csak annyi, hogy ugye ha egyedül aludna, akkor nem adhatok neki cumit,mert ha kimegyek a szobából és ő fordul a fejével, akkor a torka alá szorítja a cumit. és ugye nem vagyok bent (vagyis ez csak a tnapi napra igaz). máskor ottvagyok és fogom a cumiját, h ne lökje ki, vagy ha kilöki visszateszem. tehát az egyedül alvásnál nem adhatok neki cumit:(

2012. okt. 10. 08:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan add neki oda a cumit, a cumival nem tud kárt tenni magában hidd el. Ha kiesik a szájából, és kell neki, akkor úgyis nyünnyögni fog, azt meg gondolom meghallod, bemész hozzá és visszaadod neki, ilyen egyszerű.
2012. okt. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az én babám 12 hetes és nagyon is igényli, hogy a karomban aludjon el evés után. Voltak, akik lehurrogtak, hogy így elkényeztetem, magától el kéne aludnia (néha el is tud, ha már nagyon álmos), de a kötődés gyengül, ha nincs bőrkontaktus legalább így(mivel sajna már nem szopizik).

Mindkettőnknek kell ez a gyengédség. :) Ne sajnáld az időt az altatásra.

A kezét meg lehet azért szopizza, mert megnyugtatja. Az enyém nem fogadja el a cumit, csak az ujjszopás nyugtatja meg. Azzal is alszik el. Minden gyerek más és más. Van, akinek a cumi kell, van, akinek a keze.

2012. okt. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!