Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, adnátok tanácsot?

Anyukák, adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Magam is kigyerekes (babás) anyuka vagyok, 8 hónapos a picim. De nemigazán értem ezt a napirend dolgot...minálunk úgy van, h kb. tudom mikor alszik, akkor alszik, kb. vannak az etetés, nem tartom magam az órához. Ha 1 órával később alszik el, nem kezdek el idegeskedni...stb.

Nade. Egyik barátnőm szerint totál rosszul csinálom, mert a következetesség az nagyon fontos. Az övé kb. fél éves, de x időben kel, eszik, alszik...stb. Múltkor elmentünk a játszira kb. 11 körül indultunk, de délbe már vezényelt haza, mert az övé eszik délben és alszik. Én megírom, még maradtam volna, nagyon szép napos idő volt.

Most akkor hogyan jobb? Én tolom el tényleg??



2012. okt. 22. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nem csinálod rosszul. Az én kisfiam két hét múlva lesz 1 éves és a mostani napirendünk kb. 2 hónapja alakult ki. Nem én alakítottam, ő neki esik így jól. Mikor kisebb volt egyedül a fürdetést meg az ebédet próbáltam mindig egy időben megejteni, de én sem kaptam infarktust ha csúszik fél-1 órát a dolog. Különben is magától fog ráállni a napirendre. Legalábbis nálunk így volt.

Nyugodtan maradj tovább a játszótéren, úgyis jelzi a babád ha éhes vagy álmos, nem kell ezen kattogni. :)

2012. okt. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csak olyan rossz, mert "lenéz" h én következetlen vagyok, össze-vissza altatom a gyerekem.... stb...:S

2012. okt. 22. 13:31
 3/11 Jégtánc ***** válasza:
100%
Úgy csináld ahogy nektek jó,ne úgy ahogy más csinálja.ha a babád nem igényli hogy pont délben otthon kell lenni és ebéd ,alvás akkor ne tedd.Te ismered a babád hogy ő mikor kezd el éhes ,nyűgös lenni.Saját babád te ismered:)
2012. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tolod el. Ha a barátnőd babájánál beállt így a rendszer, örüljön neki, szuper. De mi is úgy voltunk, mit ti. Plusz minusz egy óra nem volt probléma. Most már nagyobb a fiam, napi egyszer alszik, ott azért igyekszem, hogy ne csússzon az ebéd, vele együtt az alvás (de ott is van nálam egy tól-ig, amin belül maradok). De 8 hónapos korban még alakul annyi minden. Figyeld a babád, te is próbáld a fő pontokat (evés, alvás) tartani (kis csúszás belefér, hisz nem egy automata gépről van szó).
2012. okt. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
a gyerek nem ismeri az órát, azt tudja, mi jön egymás után, ez a lényeg. Jól csinálod, ne aggódj.
2012. okt. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

de most komolyan neki minden nap pontban 7kor kell a gyereke?


nekem volt olyan h 9ig aludt ezek után h fektessem le 12kor?

persze h sehogy

de amikor hajnali 5 kor már kukorékolt akkor 10 kor már kidőlt


nem kell pontosan az óra szerint inkább alkalmazkodni a babához úgy h közben a ritmus megmaradjon (sorrendiség)

vagyis ha később kell max csúszik minden egy kicsit


viszont az érdekes volt h a nagylányom mikor még 2x aludt egy nap pontban 10kor és 16kor lecsuklott a feje és aludt .-)

2012. okt. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam mondani, hogy rugalmasan vagyok következetes, vagyis nem az órát, hanem a gyerekek igényeit veszem figyelembe.
2012. okt. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 7 hónapos és egyetlen egy dolog ami kb. fix. A fürdés ideje. Órát lehetne állitani hozzá. 6.30 körül már dörzsöli a szemét, álmos és fürödni szeretne. A többi dolog ha csuszik egy kicsit nem baj. De tízóraizik, ebédel, uzsonnázik és majd valamikor fürdés után és egy alvás után vacsizik.
2012. okt. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig rugalmas napirendet követtem, ez vált be mindkettőnknek. Az első időszakban csak figyeltem és a 3 hónap után jegyzeteltem, mit mikor csinál a fiam. Ekkorra már nagyjából azonos időben voltak a főbb tevékenységek. Ez nem azt jelenti, hogy pl: 11 órakor ennie kellett, ha kell, ha nem, inkább azt, hogy kb 11 körül éhezett meg. Főként az események sorrendjére figyeltem pl: ébredés, szoptatás, büfi, peluscsere, játék, vagy az esti rutin. Egy idő után már ő volt az órám, +/- 30 perces eltéréssel ráállt arra, hogy nagyjából mindent ugyanakkor csinált. Ne persze voltak kirívó esetek pl: nem az ébredés, nem 7 óra körülre esett ( ez a mi fogalmaink szerint 6:30-7:30) hanem aludt 8:30-ig. Egészségére. Nem siettem sehová, a sorrend maradt legfeljebb az időpontok csúsztak el, de ebből nem volt gond. A következetesség nem azt jelenti, hogy állandóan az órát lesed. Csak ellenkező hatást érsz el vele. A napirend lényege, hogy az állandóság segíti a biztonságérzet kialakulását (sok más tényező mellett), de ha érzi, hogy nyugtalanít, ő is nyugtalan lesz. Elég, ha a sorrend változatlan. A kicsi gyerek nem tudja, mit jelent, hogy 14:30-kor indultok sétálni, de ha azt szokta meg, akkor tudja, hogy délutáni alvás után eszik, és jöhet a séta. Szóval, csak így tovább, ahogy elkezdted.
2012. okt. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csináld, ahogy Nektek jó. Senki nem tud a másik dolgában okos lenni, minden gyereknél van olyan, amiben szoktatás nélkül is jó, meg olyan is, amit szoktatás ellenére sem tud megtanulni.
2012. okt. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!