Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Normális", hogy elkékül a...

"Normális", hogy elkékül a baba szája körül, ha megijed valamitől? Tegnap történt fürdés közben a víztől, hogy elmerül, és tiszta kék lett a szája körül kör alakban. Én meg ettől kaptam frászt!

Figyelt kérdés
2012. okt. 26. 16:50
 1/10 anonim válasza:
elmerült a vízben a baba??
2012. okt. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Jégtánc ***** válasza:
Igen normális,főleg kislányoknál.Ha többször előfordul ,érdemes megnézetni kardiológussal
2012. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, bele se ért a feje, csak úgy kapálózott hason, mint aki meg van ijedve, és a levegőt is szaporán vette. kisfiú. Ma kaptam beutalót a GYEKbe, holnap megyünk a gyerekorvoshoz, de addig is tiszta frászban vagyok, annyira kék volt!!! :(((((((( Nagyon aggódom. igaz, hogy fehér bőrű. Most meg 3 órája alszik.......
2012. okt. 26. 17:05
 4/10 Jégtánc ***** válasza:
Ne aggódj,biztosan minden rendben lesz.:)
2012. okt. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A cianózis lehet az ijedtségtől is, de én is azt mondom, mint az egyik válaszadó. Ha mégegyszer előfordulna, gyermekkardiológus.
2012. okt. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát... alig aludtam az éjjel, most meg 2 percenként járkálok be a szobájába ránézni, mert a légzésfigyelőm már ezer éve bedöglött... :((((((
2012. okt. 26. 17:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyobb a valószínűsége, hogy fázott. Nem lehet? Ez a leggyakoribb oka, de persze ott lehet az oxigén hiány is.
2012. okt. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
kicsi a fürdőszoba és hamar bepárásodik, meleg volt bent, és a kis teste is meleg volt,direkt megnéztem.
2012. okt. 26. 18:07
 9/10 Jégtánc ***** válasza:
Amikor a lányom pindurka volt,(nem mintha most a majdnem 9 hónapjával nagylány lenne:)) )neki is napjában többször kékült.Elmentünk gyerekorvoshoz onnan tovább gyermekkardiológushoz.Teljesen rendben van.Olyan ki vékonyka még a bőrük,hogy majdnem mindenre így reagálnak.Azért kérdeztem hogy lány e,mert a fiaimnál ez nem volt,és a doki mondta hogy általában a lányoknál fordul elő
2012. okt. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van ilyen, hogy fürdéskor ún. affektív apnoe lép fel. Egyes gyerekeknél kimondottan a fürdéskor jelentkezik, vagyis valamilyen stresszhatásként élik meg a vízben tartózkodást és pár pillanatig nem vesznek levegőt, emiatt elkékülnek. Nem feltétlenül van szervi oka, de persze ezt ki kell zárni. Addig is ki kell tapasztalni, hogy melegebb vagy hűvösebb víz váltja ki, vagy esetleg túl nagy volt számára a víz szintje.
2012. okt. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!