Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt babátok első szava?...

Mi volt babátok első szava? Hány hónaposan? Valami vicces szó, később mondat, amit nem felejtetek?

Figyelt kérdés
2012. okt. 26. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Első szava a lányunknak anyucika volt kb. 13 hónaposan.

Pont kapott egy seggest, mert vagy 50× mondtam el neki, hogy jöjjön el a konnektortól és párszor el is vittem onnan.


A napokban a játszótéren voltunk és ott hallotta azt a szót, hogy: gec*

Számomra ez a nem vicces kategória és ráadásul egy hiperaktív és agresszív gyermektől hallotta, akinek a szülei se 100%-on működnek. Sokszor beszélnek csúnyán...


Szóval, ennek hatására a lányom ma közölte az apjának, hogy apa ... (hatásszünet) gec*.

Lesz egy kis idő, mire kinevelem ezt belőle.. :|

2012. okt. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
10-11 hónapos lehetett a kislányom mikor mondta hogy apa.
2012. okt. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Van egy az előzőhöz hasonlító, mókás történetem. Reggel apuka öltözteti 26 hónapos kicsi fiunkat. Én, lelkes anyuka, hozom a dzsekit, és szépen kommentálom is, hogy fejlődjön a beszéde. Vedd fel szépen a dzsekit, Kicsim. Erre a fiam rávágja: gecsi. Köpni nyelni nem tudtunk. Azóta a dzsekit kabátnak hívjuk.
2012. okt. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon jó utolsó majd bepisiltem a nevetéstől :D :D :D
2012. okt. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

9,5 hónapos korában mondta kisfiam az első szavait: NEM és DE. És ezeket azóta is előszeretettel, ráadásul elég gyakran használja. :)

Rengeteg poénja van, mindent írogatok. A legelső igazi: 13 hónapos korában pár szót már mondott, de azért okozott némi meglepetést. Éppen kekszet evett, csupa morzsa volt a szája. Apja megtörölte neki, és megkérdezte tőle: Jaj, te, hát így kell kekszet enni? Erre kisfiam rávágta: DISZNÓ. Apja kapásból reagált: Igen, jól mondod, pont úgy nézel ki. :)


Már 3 éves múlt, és nemrég volt egy aranyos beszólása. Melegítő nadrágján keresztül piszkálta a fütyijét. Azt hittem, pisilnie kell, már éppen kérdezni akartam tőle, de belém fojtotta a szót a következő felszólításával: NA, KUKI! NE PISZKÁLD MÁR A GATYÁMAT! :)

2012. okt. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 1. szava kb. 13 hónapos korában: "nyanya" - ez én volnék. A mai napig így szólít az "anya" helyett...

18 hónaposan az anyatejre mondta, hogy: "cicivíz" :)


Lassan 20 hónapos

2012. okt. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 1 hét múlva lesz egy éves és kb. 2 hete mondogatja, hogy cica. Nem mindig jön ki tisztán, de egyértelmű, hogy ezt mondja. Olyan édes ilyenkor. :)
2012. okt. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:-) de aranyosak:-))))) az én lányom 9 hónaposan mondta ki az első szót: pic.a na igen, a nagyszülők politikai műsort néztek és ez a szó elhangzott a lányom előtt..olyan jó visszaemlékezni ezekre a dolgokra! :-)))
2012. okt. 27. 09:03
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Első szava EDE,Apa külföldön dolgozott ezért meglepődött ki az az Ede akit emleget a baba.Kb 9 hónapos volt.
2012. okt. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:-)) de tündér lehetett:-)) megnéztem volna apuka arcát az Edét hallva:-)
2012. okt. 27. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!