Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? (Kérdésed túl...

Mit csináljak? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Estére nem jut tej. Van de nagyon kevés a 9 hónapos fiamnak. Tápszert nem szeretnék neki adni. Nem nagyon kap mást. Tudom hogy az ebédet már ki kéne váltani. Joghurtot kapott de ezzel tudom hogy nem tud jól lakni. Almát nagyon sokáig kapott de már nincs oda érte. Banánt nem nagyon adok neki mert így is kevés a kakija. Tejszaporító teára gondoltam vagy valami amitől több tejem lesz de mégse fájna tőle a hasa. Van valami amitől nem fájna a hasa? Mit csináljak hogy este is jóllakottan aludjon el?
2012. okt. 26. 20:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ki kéne váltani az ebédet! De nem gyümölccsel, hanem zöldséggel husival. Így lehet hogy jutna estére tej, nem?

Zöldséget husit már amúgy is kéne kapnia! Már nem elég neki az anyatej csupán mg ha rengeteg lenne akkor sem!

2012. okt. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen már javában kellene ennie sok mindent:főzelék,gyümölcs,gabona,keksz,stb!!!

Nem csak alma és babán létezik a gyümölcsök között,de szerintem ezt te is tudod. :)

Nem jó,ahogy táplálod.Egy ideig,amíg picik természetes hogy a legjobb nekik az anyatej egy idő után,kb. 5-6 hónapos kor körüle z ár nem fedezi a szükségleteiket.Az én kisfiam is 9 hónapos és a mai napig szopizik, de már csak lefekvés előtt.Emellett kap vacsit persze,ez amolyan megnyugtatásképpen van nála szerintem ,mert annyit nem szopizik,hogy jól tudna lakni.Emellett már kiváltottuk a reggelit,tízórait,ebédet és uzsit.Szerintem rossz helyen keresgélsz,ha a tejszaporító teától várod majd a megoldást.

Neki már "rendes" táplálékra van szüksége,hogy normális,egészséges ütemben fejlődhessen.

2012. okt. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Jégtánc ***** válasza:
100%
Váltsd ki az étkezéseket,ez nem szeretném vagy nem szeretném kérdés,hanem egyértelműen a babád igényét kell figyelembe venni.Ha nem elég a tejed pótolni kell.
2012. okt. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos, hidd el, azért nem elég a tejed mert már másra van szüksége, a vitamin-ásványi anyag tartalékai ürülnek és azokat tejjel nem kapja meg.

reggel-este és délután szoptasd, az nagyon jó, de 10óraira, uzsira adj gyümölcsöt-joghurtot, ebédre és vacsira pedig főzeléket, zöldségből természetesen, sok husival. durumtésztát, rizst, krumplit is husival, szósszal, nagyon változatosan lehet már nekik adni mindefélét, ne banánt meg almát adj szopi helyett, az csak cukor meg víz, nem lakik jól tőle, köztes étkezésnek való a gyümölcs

2012. okt. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Főzelékeket egyáltalán nem eszik még? Ez elég nagy baj! Kezdd el! Először főzz meg 1 felaprított répát és 1 krumplit annyi vízben hogy éppen ellepje és turmixold le az egészet (addig kell főzni amíg a répa is megpuhul, kb 20 perc) Minden nap próbáld meg adni, egy idő után meg fogja enni megnyugodhatsz! A következő lehet krumpli és paradicsom. A paradicsomot dobd be egészben a főlő krumpli mellé pár másodperce majd vedd ki hogy könnyen lehúzhasd a héját. Kockázd fel és dobd vissza a krumpli mellé. Ha megfőtt az egész ismét halászd ki a paradicsomot, paszírozd át szűrőn (hogy a magok ne menjenek bele) majd az átpaszírozott paradicsompürével turmixold össze a főtt krumplit. Kicsi só mehet bele. Aztán ott a sütőtök... minden baba imádja és ráadásul szezonja van és nagyon olcsó. Egyszerűen felvágod (nem kell meghámozni, kikaparod a belsejéből a magokat, kisebb darabokra vágod aztán be a sütőbe. Turmixolni sem kell mert pépes lesz a belseje. Nagyon finom édes, kiadós és egészséges! AZ én babám 8 hónapos, 2X eszik egy nap főzeléket. Egyszer amit én főzök, egyszer pedig üvegeset. Este kapja az üvegeset, ez általában Kecskeméti gesztenyepüré alma csirkehússal. Meg van veszve érte... Próbáld ki! Más anyuka is mondta már hogy ezt a bébikaját imádja a gyereke. Este nálunk 100g főzelék a vacsi és utána még szopik nem is keveset. Így elég neki a kaja és átalussza az éjszakát.
2012. okt. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor hol a védőnő, gyerekorvos vagy bárki aki már 3 hónappal hamarabb megmondta volna, hogy totál nem jó ahogy csinálod.Nem írom le mert mindent leírtak az előttem szólók.A gyerek nem kap elég vitamint, ásványi anyagot lassan vissza fog esni a súlya.Nem hiszem el, hogy van ilyen anyuka.Ha valamit nem tudsz kérdezd meg a gyerekorvost, védőnőt ők pont erre valók, veszélyezteted a gyereked.
2012. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Jégtánc ***** válasza:
100%
Egyébként a változatos rostokban,vitaminokban gazdag étrendtől az emésztőrendszere is rendbe jön.Persze hogy kevés a kakija ha nincs mit kikakilni.
2012. okt. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt nagyon rosszul csinálod. Már húst is régen kellene ennie. Mi van a glutén bevezetésével? Azt tudod, hogy azoknál a babáknál, akik 7 hónapos korig nem kaptak glutént, sokkal magasabb a gluténérzékenység aránya? Tényleg csak almát meg joghurtot kapott eddig? És most azon problémázol, hogy nem elég a tej?

Ha így folytatod a babádnak mindenféle vitamin hiánya lesz, sürgősen kezd el a hozzátáplálást.

6-os, a védőnőről annyit, hogy hónapok óta felénk sem nézett. Nem is tud róla, hogy elkezdtük a hozzátáplálást. Egyszer feltettem neki egy kérdést a hozzátáplálással kapcsolatban, amikor még csak tervezgettem, azt mondta csináljam úgy ahogy jónak látom :-/

Egyébként nekem nem hiányzik, mert ha nem tudok valamit, akkor utánanézek, megoldom, de pl a kérdező esetében tényleg hasznos lenne, ha a védőnő aktívan jelen lenne, mert ez már tényleg lassan kimeríti a veszélyeztetés fogalmát, szegény gyerek gyakorlatilag éhezik.

2012. okt. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%

Én is hasonlóképpen jártam a fiammal, mint Te kedves Kérdező :) Nagyon - nagyon kínkeservesen ment a hozzátáplálás... 1 évesen még 90%-ban anyatejes volt a fiam, mindezek mellett gyarapodott rendesen. Persze próbálkoztam ezerrel, de nem erőltettem. Adj neki estére tejpépet, állítólag az laktat (bár az én csemetémnek az sem kellett soha).

Hasa - szerintem - már nem fog fájni akármit is eszel. Nyugodtan igyál Laktoherb teát - nekünk az többször, sokat segített.


Ami nálunk bevált: a darabos kaja. Teljesen kihagyta a pépes étrendet. Vegyél bulátát, adj neki kiflit + pici darabokkal kínáld abból amit te eszel!

2012. okt. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

" Mit csináljak hogy este is jóllakottan aludjon el?"

ADJ NEKI ENNI!!!

Húúú...ezen nagyon kiakadtam! Te ennyire buta vagy,vagy mi??? Anyatejen kívül nem nagyon kapott mást egy 9hónapos gyerek?!

Most vagy lusta vagy neki főzni/készíteni az ételt,vagy lusta vagy megvenni vagy mi van???

Még jó hogy már nem kell neki az alma mikor eddig szinte csak azt etetted vele,a banánt meg amiben van egy kis kalória nem adod!

Nincs kakija szegénynek,mitől lenne???


Egyél már te hetekig/hónapokig kenyeret,meg vizet és meglátjuk mennyi székleted lesz,és hogy fogsz aludni este!!!

2012. okt. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!