Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit hogyan, mekkorát? Mosható...

Mit hogyan, mekkorát? Mosható pelusról kezdőknek.

Figyelt kérdés

Amint hazajövünk majd a Kórházból szeretnék átállni a mosható pelenkára. Mivel totál kezdő vagyok lehet hülyeséget is kérdezek, de segítsetek kérlek!

Moshatom majd együtt a ruháival a pelenkákat igaz? Így, hogy már újszülöttként is ilyet szeretnék használni mi az a méret, ami kell? (A ruhákból tudom, hogy a kezdő méret az 56-os, de pelenkából...) Ha olyan heti 1x-2x gondoltam mosni (vagy ajánlott sűrűbben?), akkor hány db belsőrészre ill. külső részre van szükség? Ha a csecsemő méret már nem jó, akkor a belső részt is cserélnem kell? Rokontól kaptunk 3-4 állítható méretű külsőt (Az egyik picit nagyobb, de ők nem kezdettől használtak ilyet.) és belső részeket 2 méretben + éjszakai használatra inkább a nagyobb méretből 1-et. Ebből (éjszakai) mennyi az, ami jó, ha van?

Most hirtelen ennyit jut az eszembe, de ha bármi hasznosat még tudtok nekem írni, azt szívesen fogadom és köszönöm! Azt tudom, hogy öblítőt nem szabad használni és mosódióval vagy szódával kell mosni. Na meg, hogy a belső részt vasalni kell.


2012. okt. 27. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!

ez elég tág téma, de szívesen segítek!


belsőből, külsőből száz féle létezik, jó lenne tudni, milyenre gondolsz.


igen, újszülöttnek kisebb méret kell, nekem az vált be, hogy 5 hós koráig tetrába pleusozom+kell hozzá 2-3 jó külső. ez a legolcsóbb, és röhej, de a legjobb megoldás is. az anyatejes kakit minden más pelus nem fog fel rendesen. itt meg a babára hajtogatod, így tökéletesen illeszkedik.

aztán ahogy egyre többet pisil, érdemes áttérni más pleusra. lézetnek olyanok, amikhez már nem kell külső, mert egybe van varrva ("All In One"), ezeket könnyebb feladni (apukák, nagymamák is vállalkoznak rá), de idővel (nálunk 1-1,5 év táján) már kevésnek bizonyulnak, a még több pisit már nem fogják fel. ilyenkor lehet megint külső+belsőt külön adni rá (persze lehet ezt előbb is, 5 hótól, ha nem akarsz annyi félét venni.) ekkor érdemes jó fajta bambusz belsőt adni rá, mert az bír a legtöbbet.


db szám?

-nekünk terából kellett 30+2 külső (3mal kényelmesebb lett volna)

-új fajta pleusokból kb.20 kell (all in one-nál ennyi elég, bambsuz belsőnél még számolj hozzá 3 külsőt is.)

ez heti 2 pelus mosásnál elég (tovább nem is szabad tárolni.)

(az, hogy ruhával együtt vagy külön, nagy viták tárgya. amíg újszülött, addég én külön mostam. bár ha abból indulok ki, hogy tiszta lesz mosás után minden, akkor igazából együtt is indulhattak volna. mostmár együtt mosom, mert fiam szokása, hogy egyszerre ereszt ki minden kakit, így ázik a ruhája, ágyneműje is. és hülyeségnek tartottam a kakis ruhát összemosni a többi ruhával, a pisis pelust meg elkülönítve. szóval már egyben mosom 5 hós kora óta, de mindig előmosásos programot futtatok.)

mosószerből a tatrának, külsőknek mindegy, csak öblítő ne érje. bambusz pleusnak enzimmentes mosószer kell és kevés szappantartalmú, ilyen a Dreft baby, Norit, Ecover és a rózsaszín Dm-es. öblítő ezekhez sem kell.


pelusfajták közül allinone-ból a Pop int szeretik a legtöbben, bambuszból a Little comfort bambeeja szerintem a legjobb. de nem rossz a Groivia sem. külsőből nekünk a Blueberry coverall, Flip a legsokoldalúbb.

2012. okt. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 LadyLoss ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


Ezeken az oldalakon tájékozódhatsz sok sok mindenről, vannak blogok, leírások amik segítenek, csak alaposan olvasgasd el őket.

2012. okt. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
...félreérthető voltam allinone a popin és a Grovia (előbbi bambuszos, utóbbi pamut), és külön belső+külső a Little comfort bambee.
2012. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát úgy látom ezzel még elmegy pár órám, vagy akár napom is mire kicsit otthonosabban mozgok majd a témában. :)

2012. okt. 28. 19:32
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


szia!

1.vagyok.

itt nagyon jól összeszedett infókat találsz.

2012. okt. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha jól veszem ki a szavaidból, akkor van konkrét márka, amit használni fogtok. Melyik az?

Mert akkor célirányosan arról beszélnék neked. Általánosságban elég hosszú összefoglalni, azért.


Ha viszont érdeklődő vagy, nem saqjnálod a további tájékozódásra az időt, akkor ezt a fórumo ajánlom:

[link]

2012. okt. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!