Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első táplálásnál a bébiétel...

Az első táplálásnál a bébiételnél mennyit ajánlatos megmelegíteni? És hogyan lehet megmelegíteni?

Figyelt kérdés
Én legalább is forró vízbe tettem a tálkát és úgy. rajta van az üvegen,hogy felbontástól számítva 24 óráig lehet felhasználni a bébiételt,csak a baba ugye nagyon minimálisat eszik belőle. a maradék kárba megy? elég sok marad meg így.
2009. aug. 10. 12:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Már négy hónapos elmúlt a lányom és hát ma kezdtük el a kóstolgatást.
2009. aug. 10. 12:06
 2/14 anonim ***** válasza:

Mindig csak annyit melegíts fel amennyit adni akarsz neki, különben a maradékot dobhatod ki. Én mikor kezdtem első nap kivettem 4 kiskanállal,(nyálas kanállal ne nyúlj az üvegbe mert megromlik a maradék) annyit adtam neki utána szopi/ tápszer, többi be a hűtőbe. Másnap, ha nem volt baja tőle addig, a maradék harmadát melegítettem, harmadnap a többit. amiket én vettem az elején, 2 de inkább 3 napig voltak eltarthatóak a hűtőben. A husus kajcsikra van ált. írva hogy 24 óra, de persze másra is lehet.

Mivel kezdted?

2009. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én mindig kiszedet egy kisebb mennyiséget tálkába, a többit visszazárva hűtőbe teszem. A hamit mikróban melegítem, utána jó alaposan átkeverem és lehűtöm langyosra. Ha megette, melegítek még, ha nem, fél nap múlva újra megpróbálom, és másnap még kétszer. Gyakran volt, hogy Apuka pocakjában landolt a maradék.

Amúgy én csak 8 hónapos korától kezdtem gyári bébiételt kóstoltatni, saját kutyulmányokat is csak fél éves kora után. A mai napig sem szoktam új ízeknél nagy adagot adni, max a felét szedem ki, ha kéri még, akkor kapja a másik felét. Utálom kidobni a méregdrága kajákat. (Most másfél éves a kicsi, mindent eszik már, amit mi, de adódik úgy ritkán, hogy inkább gyári cuccot kap.)

2009. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én most burgonya,brokkolival kezdtem.arra ez van írva. csak hát elég drága nem igazán dobnám ki.Naponta kétszer lehet vele kóstoltatni?gondolkoztam,hogy még délután adok belőle neki.
2009. aug. 10. 12:22
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerre csak egy ízt kellene adnood, hogy ma bármi panasza lenne(kiütés, hasgörcs, hányás) akkor tudd , az mitől van. mikor már többfélét eszik és nincs baja, külön-külön akkor lehet keverni.


Én napi 1x adtam az elején, pont hogy meg tudjam figyelmi a nap folyamán az esetlegesen fellépő bajokat.

De mindenki máshogy csinálja:)

2009. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

[link]


Javaslom ezt a táblázatot neked a sorrend miatt, ez a legelfogadottabb manapság. Brokkoli pl. csak 6-7 hós korban ajánlott.


Egyénbként tényleg csak annyit melegíts fel, vízben vagy mikróban, amennyit megetetsz, mert a többi hamarabb megromlik.

Jó hamizást nektek:)

2009. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia,


Én még sosem melegítettem a bébikaját. Amikor új üveget bontok az eleve szobahőmérsékletű. Ami megmarad az be a hűtőbe. Másnap szedek belőle annyit amennyit oda akarok adni és hagyom a konyhapulton melegedni. Eddig még mindig szobahőmérsékletűt kapott és jóízüen megette. Nem is gondoltam rá hogy meg melegítsem.

2009. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ú..én utálnám ha szobahőmérsékleten kéne ennem a főziket meg a sült husit:)
2009. aug. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
csak egy félét adtam a lányomnak nem akarom keverni neki.ezt úgy kaptuk a rosmanban.beváltottuk tegnap a 4hónapos utalványt amit még kórházban kaptunk. négy hónapos kortól ajánlott és a burgonya brokkoli együtt van. szerintem ezt értetted félre. a válaszokat meg köszönöm szépen.
2009. aug. 10. 13:43
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem értettem félre..tudom hogy az üveg egy féle, de 2 féle zöldség van benne. Az meg hogy az van ráírva, 4 hós kortós, a hipp-nem jövedelmező, mert így többet ad el. azt nem nézik hogy a babák poacakja felkészült-e rá...:(((

Persze, engedélyezett, meg ilyesmi...de pl. a brokkloki puffaszt..ezt nem nézik amikor kiadják az engedélyt:(((

2009. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!