Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy anyatejes 9 hónapos babát az éjszakai szopizásról?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már nem kellene ennie éjszaka, de ha egyszer csak ciciretevéssel tudom visszaaltatni. Sokan adták azt a tanácsot,hogy hagyjam sírni, de azt nem bírom ki, mégha 3-4 éjszakáról van is szó. Nem tudok olyan erős lenni! Van esetleg valami más módszer?
2009. aug. 10. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
"Hatásos" módszer nincs, de nem is kell. Nem véletlenül kér cicit éjszaka is. Erre szüksége van ahhoz, hogy nyugodtan tudjon aludni, biztonságban érezze magát. Egy 9 hónapos babáról beszélünk. Az én lányaim még 2,5 évesen is kértek éjszaka cicit. Nincs miért aggódni, szoptasd nyugodtan éjszaka is. Aki azt mondja, hogy nem jó, az csak irigykedik. :)
2009. aug. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon megnyugtató a válaszod!!! Nagyon köszönöm!!!
2009. aug. 10. 16:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is az van, hogy visszaaludni csak cicin tud a lányom. Mondjuk már nem az éjszaka közepén kel, de azért a 4-5 órai kelés sem leányálom, különösen úgy hogy a kistesóját is várjuk és hulla fáradt és nyűgös vagyok. Egy időben már leszokott róla, de egy betegség után újra kezdődött, sajnos. Remélem, hamarosan rendeződik a helyzet, de ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy már ezt vagy azt KELLENE csinálnia a babádnak. Lehet, hogy az átlag akkor csinálja, de nem mindenki az átlag, szerencsére. Valamiért ő (is) még igényel Téged. KÉpzeld el, hogy éjjel arra ébred, hogy fél, azért sír. Ha az ember ilyenkor sírni hagyja, max attól hagyja majd abba, hogy reménytelennek látja, hogy szeretett egyetlen anyukájától sem számíthat már oltalmazásra. Nem mondom, hogy túlzásba kell esni, de ilyesmit csak azzal gyógyíthatunk, ha éreztetjük vele, hogy nem kell félnie és mindig ott vagyunk neki, ha szüksége van ránk. Előbb utóbb leszokik róla, remélhetőleg. (másfél éve anyuka)
2009. aug. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Húúú, ez engem is érdekelne. Igaz a fima "még" csak 7 hónapos, de ő is minimum egyszer kel éjjel és sír, ha nem kap cicit.
2009. aug. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kitartást kívánok mindenkinek, aki hulla fáradt. Én is az vagyok, de kitartok, hisz annyira szerettük volna ŐT!
2009. aug. 10. 17:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Türelem! Ne vedd el tőle a cicit, mert még gyakrabban fog felkelni. És ne hagyd sírni! Nem poénból sírnak. Nem tudom, mit szólna a panaszkodó felnőtt, ha rácsapnád az ajtót (mármint egy olyan, aki azt javasolja, hagyd a babád sírni). Én két és fél éves koráig szoptattam a fiam. Kb másfél éves koráig felkelt éjszaka legalább egyszer. Túl lehet élni, bár, rém fárasztó. De hát, imádjuk a babánkat... :)
2009. aug. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
.
2010. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!