Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg 8 hónapos...

Hogy oldjátok meg 8 hónapos örökmozgó babátoknál a körömvágást?

Figyelt kérdés
Nekünk totális szenvedés, mert abszolút nem bírom egy pillanatra se leállítani. Alvás közben meg nem tudom, mert egyből felébred vagy álmában el-el rángatja a kezét,lábát. Ollóval vagy csiptetővel jobb?
2009. aug. 10. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én babaollóval csinálom, de nem sikerül egyszerre mind a tizet levágni. Mindig csak 1 max 2-t. Aztán később újrapróba... Így sosincs egyszerre 10 rövid köröm, de 10 hosszú se :D :D
2009. aug. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nekem 4 hónapos most a babám és sokszor nem könnyű. Általában evés közben szoktam. Amig szopizott úgy helyezkedtem hogy szabad legyen a két kezem, 3 perc alatt levágtam. A cumisüvegnél meg néha játszanom kell, babám vhogy oldalt eszik, így kitámasztom a cumisüveget, amit levágom. A babaolló nálam nem jött be, mert nem tudtam igazán alányúlni, a csipesszel meg nagyon kell vigyázni. Egyszer ficánkolt egyet és véletlenül nem a körmét csíptem le, hanem a körme mellett egy kis bőrdarabba. Volt van visiítozás.
2009. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
jav: volt nagy visítozás.
2009. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia,

az en fiam is folyton mozgasban van, nem konnyu....

en olloval vagom (jo minosegu, sima, felnott, de borvago ollo, mert annak vekonyabb a vege, es konnyebb levagni ill. hamarabb vegzek).

este furdes(jatek), utan az olembe veszem, mikor mar elegge almos, megeszi a tapit, bekapcsolom a tv-t, es akkor mar olyan faradt, hogy mig O "tevezik", levagom gyorsan, olyankor mar hagyja, de napkozben eselytelen, almaban meg sosem vagtam.

udv

2009. aug. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Álmában vagy úgy, hogy cumit adsz a másik kezébe és az is segít, ha megmutatod, hogy a sajátodat is ollóval kell vágni. Ebben csak a jó, hogy akkor a tiedet is ő akarja majd levágni. :))
2009. aug. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én olyankor felültetem az ablakpárkányra, ő nézeget az utcára én meg kb 30 mp alatt levágom mindet. Én is felnőtt bőrvágó ollóval vágom neki, azzal be tudok nyúlni alája.
2009. aug. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én leülök vele a tévé elé, és közben meséltetem vele, hogy mit lát a tévében. vgy énekelünk, dalolulnk, mondókázunk, és igyekszek gyorsan vágni. Nekem az olló vált be, a csipesszel egyszer nagyon belevágtam szegényembe:-(
2009. aug. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én babakörömcsipeszt használok, úgy szoktam vágni neki, hogy a kezébe odaadom az én (felnőtt) csipeszemet, arról lóg egy kis "gyöngysor" és amíg nézegeti addig lecsipkedem a körmét. 15-20 mp.

Nem vágom meg vele, mert én évek óta magamnak is csipeszt használok, sőt anyu nekem és bátyámnak is csipesszel vágta annó. :)

2009. aug. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Délutáni alvás közben :)
2009. aug. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor vágom le, amikor közvetlen elalvás előtt vagy vacsi után "bekómázik": még ébren van, de alaposan le van lassulva, gömbölyű hasival ücsörög a szopispárna közepén, , mint egy jóllakott keresztespók :). Még élvezi is a finom kis motoszkálást. Amúgy napközben hiába hajkurásznám a lakásban a körömollóval :)) Én is bőrvágó ollóval csinálom.
2009. aug. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!