Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem kezdek csődöt...

Úgy érzem kezdek csődöt mondani és a fejemre nő lassan másfél éves gyerekem. Tapasztalt anyukák tudnátok tanácsokat adni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nem akar az etetőszékben enni, áttértünk a kisszék-kisasztal kombóra, ahol 2 percig hajlandó ülni, majd útnak indul...az előkét nem tűri...Hogy etessem?

Hisztizik, amikor nem kap meg valamit, mit kezdjek vele?

Babakocsiban sem akar megülni, mit tegyek?

Aludni sem akar, folyon kimászik az ágyból. Este egy órába telik, mire nagynehezen elalszik, de nappal sem könnyebb elaltani...hogyan altassam? Ringatást nem tűri. Ja és éjjel rengetegszer kel... :( Valami tanács?

Pár percig hajlandó egyedül játszani, de utána jön és hisztizik, hogy vegyem fel-én próbálnám végezni a házimunkát-ha felveszem, persze le akar menni...

Akkor nagyon jó kislány, ha elmegyünk társaságba,játszira ha együtt játszunk itthon, de ha nem vele foglalkozom, akkor jön a hiszti...

Ráadásul itt a tél, valami ötlet bentre, mit csináljunk?

Valamit nagyon elrontottam.... :(


2012. okt. 29. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Légy türelmes és gondold végig neked mi fontos.


Lányom is ilyen és hisztis is nagyon. Nálunk jön megy ez a korszak. Már 2 éves de néha szuper néha rossz.


én kisasztalnál, tv elött, állva, szaladgálva nem engedem enni. akkor nem eszik és késsz. olyan széke van amire egyedül ül fel és egyedül tud leszállni. ha elmegy az asztaltól csak akkor ehet tovább ha vissza ül. ha éhes nem száll le.

ha valamit akar és hisztizik akkor csak akkor kapja meg ha abba hagyta a sírást és normálisan viselkedik. ezzel elértem nagy nehezen hogy nem üvlölt mindenért amit akar.


elöke nem kérdés nélküle nem kezdünk enni.

etetni 18 hósan már nem kellett, egyszerüen kanalat adtam kezébe és evett 15 hós korától egyedül. persze volt hogy a tapétát is mostam, de ez volt párszór, aztán bele tanult.(az ikeában lehet kapni zöld béka elökét, ez müanyag és felfogja a lehullo kaját, levest)


éjszaka csak bemeentem vissza adtam neki a cumit és kijöttem, ezt is kinötte.

mondjuk nagylányom simán eljátszott mindig is egyedül, de ha kellettem neki ott voltam.


Lányom is tündér ha másokhoz megyünk játszani.

2012. okt. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem rontottál el semmit.

Amiket leírtál, mind- mind az életkorából fakadó tulajdonságok, jelenségek.

Evés: egy gyereknek az evés nem más, mint élettani szükséglet, így őt nem érdekli, hogy szépen terített asztal van- e. Neki az számít, hogy ha éhes, jól lakjon és kész. Neki édesmindegy, hogy ülve, sétálva vagy fejenállva. Természetes, hogy ez felnőttként nehezen megérthető. Az étkezési "etikettet", normákat tanuljuk, példamutatás útján sajátítjuk el. Azt javaslom tehát, hogy próbljatok meg együtt leülni enni, ne csak ő egyen, hanem Te is. Akár melléülve a kisasztalhoz. Ha feláll, Te maradj ott, egyél, ne foglalkozz vele, csak beszélgessetek, látványosan élvezd az étkezés rituáléját. A gyermeki kiváncsiság, ösztönös mintakövetés egy idő után visszaszólítja őt az asztalhoz:).

Babakocsi: a babakocsiból kiszállva sétálni szeretne vagy felkéretőzik? Én hordoztam a lányom, így, mivel egy magasságban voltunk, folyamatosan tudtam neki "magyarázni", mutogatni, lefoglalni, így nem "unatkozott", nem nagyon akart "szabadulni".

Alvás: mikor szoktad fektetni? BIzonyosan álmos, és nem túl álmos?

Egyedüllét: éppen abban a korban van, amikor már felfedezte, hogy egyedül is önálló lény, de ez a felfedezés meg is "rémíti", tehát szeretne egyedül is boldogulni, de közben rád is szüksége van. Sajnos ez igen idegőrlő korszak, nekem az segített, hogy ezt elfogadtam, nem ellenkeztem. Ha jött, hogy vegyem fel felvettem, aztán letettem. Pár hónap alatt elmúlt.

Hiszti: ahogy az egyedüllétnél is írtam, most kezdi felfedezni a határait és feszegetni azokat. Ő még nem tudja kontrollálni az indulatait, nem tudja őket szavakba önteni. Nálunk sokat segített, hogy mindig megpróbáltam megfogalmazni, hogy mi a baja, a lehető legnyugodtabb nyugodt hangon. Ha nagy hizsti kerekedett, akkor ami segített az a szoros ölelés, mély nagy lélegzetek, és a fizikai eltávolodás a hiszti tárgyától.

2012. okt. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves válaszolók!

Együtt eszünk a kisasztalnál, többnyire hagyom egyedül enni, akkor egy darabig eszik is...aztán elmegy. Akkor hagyjam elmenni, aztán ha visszaül eszik, ha nem, éhes marad? Az a bajom, hogy olyan keveset eszik.. :(

Az előkét kb. százszor rakom fel, ő százszor leveszi.

Nem akar a babakocsiban ülni, hanem sétálni, de persze úgy nem haladunk semmit. Ez akkor nem is baj, ha csak sétálunk, akkor probléma, ha időre kell menni valahova. :(

Általában, ha meglátja, hogy pl. mosogatok, jön, hogy vegyem fel, aztán felveszem és már menne is le...de ezt csak akkor teszi, ha valamit csinálok a konyhában...

Az alvás mostanra katasztrófális. Kicsinek egyedül elaludt, átaludta az éjszakát. Most meg?!?! Bízom benne, hogy megtanulja, hogy ebéd után, fürdés után alvás van. Eddig tudta...mostanában valahogy nem....

Próbálok türelmes lenni, és azt hiszem, most kell következetesnek lennem.

2012. okt. 29. 14:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nálunk úgy volt az evés, ahogy leírtam. És igen, ha feláll, akkor nincs kaja, ha visszaül akkor természetesen ehet. A második variáció nálunk nem sokszor fordult elő, mert csak akkor állt fel ha már nem volt éhes. A gyerekek szerintem még ösztönből érzik, hogy mikor elég, ezért szerintem ne aggódj, eszik annyit, amire szüksége van, ő még nincs elrontva:), hogy többet vagy kevesebbet vegyen magához mint amennnyit a szükséglete diktál. És ezt szerintem nem is szabad megváltoztatni.

Időre menés: én azért is "áldom" a hordozást mert pont a közvetlen kapcsolat miatt nincs ideje unatkozni, hiszen elég inger éri őt szemmagasságban, és tőlem. Így jobban le tudom foglalni, nem úgy mint a kocsiban, ahol tőlem távol "unatkozik". Így nincs ideje azon törni a fejét, mit is kéne csinálni ücsörgés helyett:). Ha lenne kedved, próbljatok egy csatos hordozót, könnyű használni, és a téli zimankódan egyébként is könnyebb azzal közlekedni mint kocsival.

Alvás- kelés, "akaszkodás":

Schneiderné Diószegi Eszter írta:

"– Másfél éves kor körül jelentkezik a babák fejlődésében az úgynevezett újraközeledési krízis: nem igazán szeretnek eltávolodni anyukájuktól, pár lépésre sem lehet otthagyni őket, nagyon ragaszkodóvá válnak. Ez normális és szükséges lépcsőfok az önállóság felé vezető úton, és ilyenkor újra többször előfordulhat, hogy a babák „létszámellenőrzést tartanak” éjszaka."

2012. okt. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!