Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az a bevett szokás,...

Miért van az a bevett szokás, hogy még a másfél éves baba korát is úgy mondják, hogy 18 hónapos és nem tudják sokan azt mondani, hogy 1 és fél éves / másfél éves?

Figyelt kérdés

Hogy őszinte legyek, tudok ugyan fejben számolni, de valahol kicsit idegesítőnek tartom, hogy 20 hónapos baba, 23 hónapos, de valaki az egy évest is 24 hónaposnak mondja.( Még jó, hogy két éves kortól nem havonta határozzák meg a kort :P )

Ilyen szempontból nem kéne kissé "megújulni" a nyelvünknek?

Természetesen nem kötekedni akarok, mindenkinek szíve joga, kiváncsi vagyok, másnak feltűnt -e ?


2011. jan. 4. 13:32
 1/10 A kérdező kommentje:
* Bocsi, a két évest is 24 hósnak mondja.
2011. jan. 4. 13:33
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Ki hogy szokta. Van aki az egyévesre is azt mondja hogy kisgyerek - férjem- és van olyan ismerős aki legszivesebben a négyévesét is hetekben mérné.... hagyjuk.


Nekem csak az nem tetszik amikor kérdezik hogy adhatok -e mézet a babámnak. megirom hogy nem és kiderül hogy két éves. ott van durva fogalomhiány hogy mi a baba és mi a kisgyermek -kinek mi...-

2011. jan. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Ez még csak hagyján,engem nem zavar,jobban az zavar,mikor vki még 1 évesen is hetekben számol...
2011. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Az én kisfiam 15 hónapos. Már nem egy éves, de még nem is másfél, pont a kettő között van. Ilyen korban még nagyon sokat számít ám fejlettségben, érettségben az a pár hónap különbség.

A 3-4-5 és több éves gyerekek között már nem számít pár hónap ide vagy oda, de ilyen piciknél még nagyon is sokat.


Csak egy példa: kisfiam most kezd el beszélni, szavakat mondani. Ha azt írnám, hogy 1 éves, és olyanokat mond, hogy csukd be, nem megy, stb., akkor azt kérdeznék sokan, hogy ugye csak kamuzok? Mert hogy 1 éves baba még nem igazán mond ilyeneket. De ha ugyanezt írom egy másfél évesről, akkor annyira nem tűnik furcsának.

Érted a különbséget? Fél év rengeteg idő! Még pár hónap is sok 1 és 2 éves kor között, nem hogy fél év.

2011. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Azért adják meg hónapokban a kort két éves kor alatt, mert nagyon nagy a fejlettségi különbség egy 13 hónapos, meg egy 23 hónapos gyerek között. (Pedig mindkettő egy éves múlt ugyebár.) Ilyenkor még minden hónap számít, mert a kicsi minden hónapban fejlődik.
2011. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

18 hónap oké= másfél éves, de pl a 21-22 hónaposra mit mondanál?

vagy a 15-16-ra?

2011. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Mert megszokták.

A gyerekek két éves korukig annyira gyorsan fejlődnek, hogy lehet ég és föld a különbség egy 17 és egy 19 hónapos baba között is, pedig csak két hónap köztük a különbség. És mindkettőre rámondod, hogy másfél éves, közben meg teljesen eltérő fejlettségi fokon vannak.

Ezért számolnak így.

2011. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Ez már a sokadik ilyen kérdés.


A 18 hónapos (lesz 19-én) fiam nekem másfél éves. De amikor 21 hónapos lesz, nem fogom azt mondani, hogy 1 és háromnegyed éves. De azt sem, hogy másfél, azt sem hogy két éves. Vagy 15 hónapos gyereknél mit mondasz, hogy egy és negyed éves? Mert ugye okosabb már mint egy egy éves, de azért nem áll még másfél éves szinten sem. Ilyen korban még 1-2 hónap különbség is sokat számít a gyerekeknél, gondolom ezért fejezik ki hónapokban a gyerekek korát 3 éves korig.

2011. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Arra gondolok, hogy azert, mert 2 eves korig 1-1 honap kulonbseg is sokat szamit. En se szoktam egyebkent igy mondani. Ha nagyon pontosan akarom megadni a gyermekem korat, akkor altalaban ugy fogalmazok, hogy 1,5 lesz mondjuk marciusban, vagy ket eves mult novemberben. Igy sokkal kifejezobb, es tobbet mond szerintem azoknak,akiknek nincs gyerekuk. 22 honapos helyett, ket eves lesz marciusban
2011. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, végülis így is fel lehet fogni, mondjuk mielőtt terhes lettem, szintén furcsáltam, hogy hetekben számolnak, de aztán rájöttem, hogy tényleg így van jól, márcsak az egyes vizsgálatok miatt is, ahol szintén fontos maga a hetek száma.

Mondjuk, most hogy a 34-dikbe léptem, már nekem is necces kicsit utánaszámolni a saját időmnek, hátha még kérdezik, megmondom és néznek rám érdekesen, hiszen nehéz utána számolni valóban.

:)

2011. jan. 4. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!