Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a kiszáradás jelei?

Mik a kiszáradás jelei?

Figyelt kérdés
Ma háromszor, tegnap kétszer volt hasmenéses széklete 15 hónaposomnak. Éjjel megivott 7 dl tápszert, majd nappal a reggeli, a tízórai és a vacsora után volt a híg széklet. Mik a kiszáradás tünetei, mikor kell izgulni? Mit figyeljek?
2012. okt. 29. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt tanácsolták, csippentsem össze a bőrt a hasán egy kicsit, ha pár mp alatt visszasimul, nincs kiszáradva. Ha ráncos marad, akkor gond van.
2012. okt. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én pont emiatt hívtam ki kb egy hete a Heim Pál ügyeletét. Szerencsére nem volt baj, de a következőkre kellett figyelnem:

-lázas, hány, megy a hasa és emellett kevés folyadékot fogyaszt

-túl bágyadt, vagy ellenkezőleg túlságosan izgatott lesz

-száraz száj, nyelv, bőr

-kevés, sötét színű vizelet

-izzadás hiánya


Nem jön a foga véletlenül? Próbáltad diétáztatni? Krumpli, főtt répa, rizs, sütőtök, kevés főtt alma (savanykás), banán segíthet esetleg. A banánban sok a kálium, ásványi anyag pótlásra is ajánlják. Hányásos, hasmenéses betegeknek is adják, a kórházakban is. Tejet, tejterméket ilyenkor ne adj neki. Hipp Ors 200 is jó ásványi anyag pótlásra, bár a hasát nem fogja meg.

2012. okt. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Száraz bőr,sötét vizelet,karikás szem,fáradtság,szédülés,gyereknél kb.6 órán belül legalább egy pisi,beesett kutacs,sírásnàl kevés könny.Hirtelen ennyi.Hányásnál,hasmenésnél fontos a folyadékpótlás!
2012. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 alaszka ***** válasza:
Az előzőekhez még annyit tennék hozzá, hogy száraz, érdes tapintású arcbőr, aceton szagú száj, és vizelet.
2012. okt. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A pisis pelust kell figyelni, legyen bőven vizelet. De napi 3 még nem hasmenés, csak híg széklet. Hasmenés, ha félóránként bekakil és nagyon vizes. Sajnos tapasztalatból írom. Ahogy írod iszik is rendesen, figyelj a folydékra.

Jobbulást

2012. okt. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de kérdezhetek? Még kezdő vagyok és érdekelne, hogy 15 hónaposan még kell adni tápszert? Illetve az is érdekelne, hogy éjszaka is ilyen sokat esznek még ilyenkor a babák? Az enyém még csak két és fél hónapos, de már 8 hetes kora óta nem eszik éjszaka. Lehet, hogy én csinálom rosszul?
2012. okt. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os!Nem csinálsz semmit rosszul az hogy hány hónapos koráig kel fel enni éjjel babafüggő.Örülj neki hogy átalussza az éjszakát,az enyém 1 éves múlt de még egy nyugodt éjszakánk sem volt:))
2012. okt. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7es, detto:)))

6os, adj hálát!!!!!:)))))))))))))))

Köszi a válaszokat!

Akkor csak a megfelelő folyadékbevitel nagyon fontos..köszi

2012. okt. 30. 08:47
 9/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Hogy van a kicsi?
2012. okt. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy. A tejet kivettem az étrendből, adtam neki reggelente 3napig normafloret, sokat itattam. volt széklete, de ma már rendes:))) Köszi az érdeklődést és a sok választ.
2012. nov. 1. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!