Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos kisfiam csak cicin...

7 hónapos kisfiam csak cicin tud elaludni este, napközben pedig babakocsiban! Hogyan tudnám kíméletes módon megtanítani egyedül elaludni? Várom a tapasztalatokat, ötleteket!

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy 4 hós kora óta mindig segítséggel aludt el, előtte nem volt gond, éjszaka is csak enni kelt 3 óránként! Viszont azóta (4 hónapos kora óta) nagyon sokszor ébred éjjel, cicivel alszik vissza (nem éhség kelti az biztos).

Jön a foga és mozgásfejlődik is, de leginkább az a bajom, hogy nem tud megnyugodni, igazán ellazuni! Ha álmos akkor sír nagyon, semmivel nem nyugszik meg, nem lassul le, még az ölembe is sír keservesen, felélénkül! Ez normális ekkora babánál? Mindent elrontottam azzal, hogy nem tanítottam meg egyedül aludni, ellazulni?



2012. okt. 29. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
bocsi az offért, de teljesen ugyanebben a cipőben járok a kisfiammal, ő 8hónapos de szintén cicin elalvós, babakocsiban nincs gond de itthon napközben is cicin alszik csak el...:S várom én is veled a válaszokat!:)
2012. okt. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is várnám a válaszokat, csak cicin alszik el, napközben is! 13 hónapos
2012. okt. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy ezt a baba miatt és magam miatt is kérdezem! Én már élő hulla vagyok, aki nappal totál kivan a kialvatlanságtól... A babám napjai, hol jobbak hol rosszabbak! Persze a fogzás miatt is nyűgösködik, de ez neki sem jó! Mennyivel jobb napjaink lennének, ha legalább 6 órát aludnánk egyhuzamban...
2012. okt. 29. 21:16
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Sziasztok. Mikor a kisfiam megszületett, ugyanígy voltunk mi is egy pár hónapig. Csak és kizárólag a kezemben aludt el, rajtam lógott. Az első fiamat még 2 évesen is altatni kellett, és nem akartam, hogy a másodikkal is így járjunk. Egy ismerősöm mindenáron rámtukmálta a Suttogót. Először nem akartam olvasni, mert a könyökömön jönnek ki már az ilyen gyerekneveléses akármik, de mégis olvastam. Itt ajánlották a felvesz-letesz módszert, ami abból áll, hogy ha eljön a lefekvés ideje, akkor elvisszük a babát az ágyába, adunk neki egy puszit, és kimegyünk. Ha sír, felvesszük (nem altatjuk el!) ha megnyugodott visszatesszük, és így tovább, ha kell 35-ször. Nem kell egy hét, és a picurka megtanul egyedül elaludni. Hát nem akartam elhinni, de sikerült, most vagyunk 8 hósok, de azóta soha-soha nem altattam kézben, tök jó, hogy csak leteszem, igaz gagyarászik egy darabig, de elalszik utána. Nem mondom, hogy nincsenek rosszabb napok, mert van úgy hogy végighisztizi, meg sírja a napokat, de nem ez a jellemző. De amúgy még tök sok minden van benne, ami nekünk bejött, és jó hatással van rá. Én csak ajánlani tudom.
2012. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sumergo ***** válasza:
Hasonló módszert kerestem én is, mert a lányom is cicin szokott elaludni. De olyan 9 hónapos kora körül már sok minden érdekelte, ezért gyorsan teleette a pociját, aztán felült, és elkezdett nézelődni, gagyogni, mászni a nyakamba. Szóval mindent, csak nem aludni. Persze egy jó fél óra után elálmosodott, bevackolta magát az ölembe, és már aludt is. Imádtam, de azért úgy voltam vele, jobb lenne, ha megtanulna egyedül elaludni. Ezért eleinte csak akkor vittem az ágyába, mikor már majdnem aludt. Ott maradtam vele, behunyta a szemét, és már aludt is. Persze nem minden este volt ilyen sima, de azért felfogta, h ott kell aludnia, és ott vagyok, ha szükség lenne rám. Ma már cicizés után mese van, kicsi szeretgetés, és bármilyen éber is, megyünk aludni, de igyekszem minél hamarabb kijönni tőle, nem várom meg, míg elalszik. Ha hív, visszamegyek. tudja, h számíthat rám. Egész jól megy már. Biztosan van gyorsabb módszer is, de én egyszer sem hagytam sírni. Nyöszörgés volt, de sírás nem.
2012. okt. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!