Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik éri meg jobban? Bébiéte...

Melyik éri meg jobban? Bébiételt vásárolni vagy főzni, írjátok le kinek mennyi 1 hónap. Mennyi idős a baba és mennyi ételt vesztek.

Figyelt kérdés
2012. okt. 30. 07:07
 1/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. okt. 30. 07:08
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Én mindig főzök, csak akkor veszek bébiételt, ha pl. kirándulni megyünk, vagy más miatt nincs időm. Mindenképp olcsóbb főzni, egy üveg bébiétel 250-400 Ft között mozog, ennél mindenképp kevesebbe kerül, ha veszel egy szem krumplit és egy szál répát, és azt összefőzöd. Nem is tudom, mennyi az, 50 ft? És két napra elég.
2012. okt. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már nagy a fiam 23 hónapos :) így ő már azt eszi amit mi. Amikor kicsi volt mi adtunk Neki bébiételt is és főztem is. Őszintén az elején amikor még csak répa, alma sütőtök a "menü" jobban megéri főzni, viszont amikor már több mindent ehet, de nem azt amit ti, szerintem megéri néha venni bébikaját is, legalább azért, hogy egyen marhát, nyulat, sok mindent amit ha megveszel nagyon nagy adag lenne, ráadásul mi nem is szeretjük az ilyeneket, de vele meg kell kóstoltatni, illetve kell Neki. Azt már nem tudom leírni, hogy mennyit költöttünk bébi kajára mert régen volt, de mindig figyeltem melyik, hol akciós éppen (Kecskeméti, Univer, Hipp és DM-es), hála az égnek a fiam nem volt válogatós.
2012. okt. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gabszem ***** válasza:
90%
szerintem jobban kijössz, ha főzöl. Főleg tavasztól őszig, amikor mindent frissen és olcsóbban megkapsz. Nekünk szerencsénk volt mert pont tavasszal kezdtük a hozzátáplálást, így pont volt újkrumpli, újrépa, új cékla, új leveszöldségek. Most meg van friss sütőtök, alma, karfiol, banán. Most, hogy nincs szezon, így is olcsóbb főzni, mert krumplit mindig lehet kapni és nem is olyan drága és általában ez a főzelékek alapja. A sütőtök fillérekbe kerül, sok zöldséget pedig fagyasztva is meg lehet venni pl. spenót és többszöri főzésre is elég. Érdemes most befagyasztani sok sütőtököt felkockázva, ha van nagy fagyasztód, nekem sajnos nincs sok helyem benne. EGyébként kislányom most lesz 9 hós. Egy héten kb. 1x max. 2x kap üveges ételt, általában zöldborsófőzeléket, mert annak viszont lusta vagyok nekiállni passzírozgatni.
2012. okt. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Mindenképpen akkor jössz ki olcsóbban,ha te főzöl.Egy üveges bébiétel 300.- ft körül van,ami ugye egy étkezés.Ha nagyobb a baba,mint pl. nálunk a kisfiam már 9 hónapos (neki már a nagyobb kiszerelésű bébiétel 400 .- ft körül van),akkor már ugye naponta több étkezés van,tehát az napi szinten majd csak 1000ft és ez csak a főétkezéseket jelenti.Erre jön még a tízórai,uzsi,stb.

1000.- Ft-ból már egész komoly mennyiségű ételt tudsz a családnak is főzni,nem hogy a picinek.

Sajnos nálunk a gyerek jobban szereti az üvegeset,így mi küzdünk,hogy hol ezt-hol azt kap.

De mindenképpen akkor jössz ki jobban,ha te főzöl neki.

2012. okt. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Na a húgom kislánya 10 hós és csak az üveges kaját eszi meg.Havi 40000Ft-ba kerül csak az üveges kaja.Ebben nincs bent a babapuding meg az ilyenek.Az én lányom 11 hós és vegyesen eszik de inkább már azt amit én főzök.tartalékban van itthon babakaja, hogyha megyünk valahova akkor tudjak mihez nyúlni.Én megúszom max 3000Ft-ból 1 hónapra a bébiételt.A zöldségek és a hús jó része házi. (nyúl disznó és tyúk-csirke).De ha nem lenne az akkor is szerintem max 15000Ft lenne amit bele kellene fektetnem, tejtermékkel, hússal együtt.Szóval jobban megéri főzni, olcsóbb, és szerintem tudok változatosan főzni neki.
2012. okt. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ami engem zavar a főzésbe,hogy itt a tél is sok ételt csak fagyasztva tudok neki venni...
2012. okt. 30. 08:49
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Még mindig jobb a fagyasztott,mint a ki tudja honnan jött,mivel kezelt külföldi sz@r (már bocsánat).
2012. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%

Főzni kb 10%a az üveges bébi ételekhez képest.Ugyanakkor finom és változatos.

Ne vedd fagyasztva , kelj fel menj ki a piacra ,vásárolj fel és fagyassz a babádnak magad.Bár nem értem miért november elején jut eszedbe...

Én megfőzök egy nagyobb adagot és porciózva fagyasztom .Csirke, pulyka, máj, répa, cékla, őszibarack, szilva, ...csak kiveszek 1-1 kockát és kiolvasztom ,vagy beledobom a fövő krumpli mellé ...

Üveges kaját csak akkor veszek ha úton vagyunk.

2012. okt. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!