Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos baba étrendje...

15 hónapos baba étrendje hogyan alakul?

Figyelt kérdés
Kislányom 15 hónapos. Az étrendeje az alábbi: reggel kb. 2 dl junior tejital, aztán reggelizik velem, de csak pár kocka sonkát, paradicsomot, pár falat kakaós csigát eszik, délben ebéd a mi ételünkből csak pár falatot eszik, viszont van, hogy 2 üveg bébiételt megeszik (kb. 320 gr), de még mindig csak a 6 hónapost hajlandó, a darabostól öklendezik (pedig a mi ételünkből amit megeszik pl. bolognai apróra van vágva a tészta az simán megy, meg ami kézben fogható és harapni kell az is - még csak 6 foga van-). Mivel csak a 6 hónapos kaját eszi, így nem túl nagy a választék. Uzsira 1 joghurt, gyümölcspép. Vacsi hasonló, mint az ebéd, aztán lefekvés előtt még kb. 2 dl. tej. Másnál ezek hogyan alakulnak? Egyébként most 8,2 kg, pici súlyú (bár én is 45 kg vagyok).

2012. szept. 26. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Szia kislányom étrendje:

Reggel fél 9kor: 240 banános tápszer

11kor:reggelizik virslit, péksütit, felvágotat, rántottát!

1kor: ebéd amit mi is eszünk MINDEN

Alvás után kicsit borulnak a dolgok mert csipeget egy kis szőlő banán, barck, alma, ropika,ilyesmi.

7kor vacsizik velünk: melegszendvics, virsli akármi.

fél kilenckor vagy 210 tápszer vagy tejpép. Most így alakulnak a dolgok nálunk. Nem nagy adagokat eszik de változatosan. Bébi kaját rég nem eszi meg... (nem is bánom) Szerintem ti is felejtsétek el.... Főleg ha 6 hónaposat eszik... azokban egy 6 hónaposnak való energia mennyiség van :S Ők viszont még szinte fekszenek jó esetben kúsznak. A mi 15 hónaposaink meg már mászkálnak szaladgálnak (enyém igen) Szerintem mindketten egyet értünk abban hogy neki azért ehhez kell az energia.....

2012. szept. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

8 óra: pár falat reggeli (vajaskenyér, kalács) rá fél órára 180 tej

11.30-12.00: ebéd, szinte minden, amit mi is eszünk (pl. tegnap töltött káposzta, ma paradicsomos tészta hallal)

15-16 óra körül uzsonna: pár szem szőlő, alma, pár karika banán, egy joghurt, esetleg egy keksz. Imádja csipegetni ezeket

19 óra: vacsora (tjebegríz, virsli, sonkás-sajtos rántotta)

21 körül 220 tej, ezen alszik el.


Ha szeret ő is csipegetni, próbálj olyan ételeket adni neki, legalább 1 étkezés alkalmával. A 6 hós bébiétel tényleg bébiknek való, de ő már kisgyerek. Próbáld picit darabosabban adni, jó puhára főzz mindent, amit lehet, csipegessen egyenként, hátha ráérez. Ha félsz hirtelen váltani, folytast a 8 hós kajákkal, és így tovább. Gyümölcsöt próbáld nem pép formájában adni, kezdheted pl. az almát reszelni.

Azt észrevettem régebben az enyémnél, hogy ha kanálból kap valamit, nyeli. Ha ő veszi el a kezével, vagy villáról kapja, akkor rágcsálja egy picit, mielőtt egyben lenyeli.

Nem tudom, tudtam-e segíteni, de ezek jutottak eszembe.

2012. szept. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
sok mindenben egyet ertek veletek.de a tojas rantotta szerintem nem vacsira valo.en a gyermeknek vajkremes kenyeret,sajtkremes kenyeret,vagy lekvaros kenyeret adok.vagy muzlis joghurtot.a gyumolcs es minden egyeb napkozben.nem tudom de nekem nem nyudodt a hasam a tojastol foleg estere.ja picim imadja a rantotthost.a hamburderhust, virslit de ebedre.es az aszalt gyumolcsot.
2013. máj. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
15 hónapos kisfiam nem hajlandó kanalas dolgokat megenni. Csak olyat eszik amit ö egyedül elrágcsál de kanállal ezetni nem lehet. Így nem sok főtt kaját fogad el. Szerintetek mit lehet tenni?
2015. aug. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!