Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Passzív gyed-en vagyok decembe...

Passzív gyed-en vagyok decemberig, utána gyes-t szeretnék, de megszületett 2. gyermekem, aki után igényelhetek gyest decemberig? Decembertől csak gyes van, de legalább 2x összeggel, mivel 2 3 év alatti gyerekem van, vagy csak 1 jár?

Figyelt kérdés

2012. okt. 30. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
csak 1 gyes jár
2012. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy ellátásod lehet. Tehát decemberig lehetsz gyeden aztán gyesen. Abból is csak egy jár! Ha elmentél volna munkanélkülire, és onnan szülsz, akkor elvileg a tgyást megkaphattad volna, de ez akkor már esélytelen. Én is igy voltam, 22 hónap van a 2 gyerek között.
2012. okt. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos nem örülök, ennyiből nem lehet megélni, ezt az ellátást nem emelik, csak a nyugdíjat...
2012. okt. 30. 17:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem sajnálom a nyugdíjasoktól,anyukám baromi sokat dolgozott,igaz nincs érettségie,diplomája.Fizikai munkát végzett,rokkant nyudíjas lett.Az öregségi nyugdíja 58.000ft.Attól sem sajnálom akinek 100.000 körül van,(az élettársáé 104.000ft)De ő 14 éveskorától nyugdíjkorhatárig mezőgazdaságban dolgozott,télen,nyáron,fagyban,dög melegben,akkor kelt amikor mi a másik oldalunkra feküdtünk,és késő estig dolgozott.Na akik a semmire kapják a miliós nyugdíjt azokat én sem kedvelem.Bocsi,de ezt le kellett írnom.
2012. okt. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja persze mert a nyugdíjastól kell irigyelni, hagyjuk már. Ledolgozták az életüket aztán mindenhol őket irigylik.

Miért kapnál kettő állami segélyt a nyugdíjas sem kap dupla nyugdíjat.

2012. okt. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem mondta hogy irigyli.Szerintem ésszerű összehasonlítás mert a gyesből még el kéne tartanod magatokat míg a nyugdíjas "csak" magát.Az infláció áremelés pedig mindenkit érint emelni pedig csak a nyugdíjat emelik.
2012. okt. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
A gyes alanyi jogon mindenkinek jár aki soha egy napot nem dolgozott annak is. A közösbe semmit nem tett csak kivett,míg a nyugdíjas 40. évig fizette érte a nyugdíjjáradékot. Azért ez elég nagy különbség.
2012. okt. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem akartam tüzet szítani, csak el vagyok keseredve, hogy megszűnt a munkaviszonyom, mikor a kislányom kb. 1 éves lett, és a második gyerek után nem kaphattam semmit, pedig közel 10 éve dolgozom és mégsem, csak az számít, hogy az utolsó 365 napban mi történt. Két gyereket családipótlékból ami 26600 Ft plusz a gyesből ami kb. 25000 nem lehet megélni. Persze a férjem részmunkaidős 60000 Ft-ot hoz haza a családi támogatásokkal együtt és van még egy gyereke, akinek havi 20000 Ft gyerektartást fizetünk... szóval, talán el lehetek egy kicsit keseredve... Köszönöm az értékes válaszokat.
2012. okt. 31. 07:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Egyrészt itt fogják sokan megkérdezni, hogy miért vállaltatok másodikat, ha nem tudjátok eltartani. Én nem teszem, a ti dolgotok. (Én írtam, hogy szintén passziv gyedes voltam). Én anno kiszámoltam, mennyink lesz, tudtam, hogy belefér még egy gyerek, akkor is ki fogunk jönni, de be kell osztanunk nagyon a pénzt.

Javaslat (hogy valamit segítsek is): lakásfenntartásit igényeltetek pl? Nekünk havi 4500-at ad az önkormányzat a villanyszámlához, nekem jól jön, megérte elintézni. Tuti jogosult vagy rá. Ha a gyerkőc bölcsis vagy ovis lesz, mindenképp érdemes lesz rendszeres gyermekvédelmit is kérned, akkor ingyenes lesz az étkezése az intézményben! Nézz utána, van-e valami lehetőség még nálatok!

2012. okt. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!