Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha megszületett a baba,...

Ha megszületett a baba, milyen papírokat kell neki beszereznem? Ezek kellenek ahhoz, hogy az utána járó anyagi juttatásokat meg tudjam igényelni? És azok mik?

Figyelt kérdés
Már egyáltalán nem úgy van,mint az első gyermekemnél,ezért kérdem.Ott egy csomó mindent már a kórházban megkaptunk.De az már 10 éve volt.Most meg olyan mint egy láncreakció,ahogy hallottam.Először milyen ügyintézés a legfontosabb?
2011. jún. 18. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:

nyílvánvaló hogy

a tajkártyája, lakcím,adókártya. születési anyak.kivonat a babának...

anyasági segélyed, ( 4 terhesgondozás minimum igazolni)

nyílván neked a gyes vagy gyed,..

igénylehetsz kelengyetámogatást, gyerekvédelmi kedvezményt

azt hiszem ennyi ami fontos egyenlőre..

2011. jún. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

bocsi kihagytam hogy a baba adataitakórházban már felveszik és levélben küldik el neked a papírjait.

csak a gyesre vonatkozó dolgokat kell neked intézni

de én úgy csináltam hogy beszereztem a papírokat

gyes-gyed-MÁK

kelengye, gyerekvédelmi anyasági,- városházán, vagy hivatalnál,

előre kitöltöttem a papírokat és amikor megkaptam a baba tajszámát csak beírtam és már adtam is le.

a doki leigazolta szülés után a anyaságit aztis csatoltam és küldtem el postán és 3hét múlva már utalták a pénzösszegeket mindet !

a védőnő pedig szülés után ha meglessz a baba tajszáma kiválthatod a recepteket amiket használni fog a baba

fürdető stb........

ennyi !

2011. jún. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!