Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sűrgős kérdés! Jól tettem...

Sűrgős kérdés! Jól tettem hogy adtam neki kúpot?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ez az első babám és még nem vagyok tapasztalt anyuka. A kisfiam 2 hónapos és ma reggel kapott 2 oltást a combijába. Mostanra belázasodott, kb 1 órája adtam neki egy fél kúpot. 38 volt a hőmérséklete, fülben mérve. Jól csináltam?


Mi a teendő ha nem megy le a láza? Mennyi idő után adjak neki még egy fél kúpot?


2012. okt. 30. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Persze, lehet neki adni.

Nálunk kifejezetten felírták a kúpot, amit már az oltás megkapása előtt kellett adni a fiúnknak, meg ha még utána belázasodott volna, akkor oltás után is.

De szerencsére nálunk egyik oltás sem járt lázzal.

Amúgy meg a tájékoztatóra rá van írva, hogy mennyi kúpot és milyen időközönként lehet adni. De akár a védőnő is meg tudja mondani, ha felhívod, ha eddig nem mondták el.

2012. okt. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, jól tetted! Én is adtam babámnak a 2 és 4 hónapos oltás után is, mert ment fel a láza, inkább nem vártam meg, hogy még feljebb menjen éjjelre. Nekünk segített, levitte és nem kellett még egy felet adni, de ráírták a dobozára, hogy max. napi 3-4szer felet lehet adni belőle, ha szükséges. (Germicid)

2012. okt. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen jól tetted ha ez már a levont rték. Mintha a fülben mért hőből is le kellene vonni bár ebben nem vagyok biztos. Én amíg kicsi volt 37.5ig nem adtam lázcsillapítót védőoltás után a fölött 6 hónapos korái igen. Most két éves és mivel láznak 38.5 fölött tekintjük én így már csak akkor adok neki.

Ha 38 körüli akkor én fürösztettem. Testhőmérsékletű vízbe ültetem bele a lányomat és szép lassan hűtöm le a vizet addig ameddig bírja. Érdemes megpróbálni elterelni a gondolatait énekelni játszani vele.

Én oltás után mindig adok éjszakára lázcsíllapítót, hogy biztosan ne az éjszaka lázasodjon be. Ezt fürdetéskor adom. Ajánlom a kis combját állott vizes ruhával borogasd hogy kevésbé Fájon neki.

2012. okt. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Golan Trevize ***** válasza:

Jól tetted.

Órákra le fog menni a láza, de azért nézegesd, hogy nem melegszik-e vissza.

Egyik gyermekem lázasodik be az oltásoktól (a másik soha), egyszer majdnem két napig lázas volt.

Nem tudom mennyi időnként lehet adni, olvasd el a tájékoztatót.

2012. okt. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ez nem levont érték. Mennyit kell levonni?


Germicid kúpunk van, max 3at lehet adni egy nap csak nem tudom milyen időközönként.

2012. okt. 30. 17:07
 6/11 anonim ***** válasza:
38 fok ,nem kell csillapítani. 38-39 között kell. Ha 39 körül van hűtőfürdő.Ha nem megy le hívnám az ügyeletet.De ez nem valószínű.Nyugodj meg.
2012. okt. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem bár nem biztos akkor 5tizedet kell levonni. Akkor viszont én így nem adnék neki csak estére kúpot. 4 óránként lehet adni ez a minimum idő amit ki kell várni.
2012. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Fülben mérve NEM kell levonni. A 0,5-es levonás a végbélben mért hőmérsékletre vonatkozik.

Egyébként én azt tapasztaltam, hogy ilyen pici babánál jobb popsiban mérni, volt, hogy a fülhőmérőnk egy egész fokot is tévedett.

2012. okt. 31. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Golan Trevize ***** válasza:

Van olyan fülhőmérő, ami kisebb, direkt kisbabákhoz van, ezzel pontosan lehet mérni.

Illetve az sem mindegy, hogy hogyan tartja az ember.

2012. okt. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerintem sem kell levonni mert az átlagos hője 36,5 körül van. Ezt amúgy baba boltban vettük, kifejezetten baba hőmérő. És egymás után többször mérem, hogy biztos legyen mert ahogy az utolsó is írta, nem mindegy hogy tartjuk.


Egyébként az esti fürdetés kicsit hidegebb vízben történt és utána már nem volt láza.


Köszönöm a válaszokat! :)

2012. okt. 31. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!