Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babás anyukák...

Tápszeres babás anyukák alvási gondokban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A lányunk lassan 1 hónapos és sajnos tápszeres,mert nem nagyon van tejem.Állandó gondok vannak az alvással.Egyszerűen nem tud elaludni,ha ringatjuk,cicizik,simogatjuk és sehogy sem.Ha véletlen elalszik,ráng egyet vagy eltelik 10-15perc és kipattan a szeme,majd sír is.Több napon is ébren volt már hajnal 2től délután 2-3ig vagy pedig délután 2-3től éjjel 2ig.Napközben is fél/1 órákra ha elalszik.Tegnap óta kap Espumisan cseppet,hátha a hasa fáj.Eddig 3x kapott belőle és mind a 3 alkalommal ahogy etetem és szüneteket tartok,hogy büfiztessem,amint elkezdem felemelni már ordit is és hatalmasakat büfög meg huzza a lábait fel.Az utolsó két evéssel meg csomó kaja vissza is jött neki.Milumil HA Start Optimát eszik.Napi 6* 100-120ml-t.Hízik rendesen,3hetehoztuk haza és 1kg-t hizott(nem volt korababa,3400el született és 3260al hoztuk haza,hétfőn pedig 4260volt).Tegnap evett fél5kor és utána 7körül,de közte nem aludt,csak sirt.Utána megelégeltük és letettük fél8kor az ágyába,10percig sirt majd elaludt és fél3ig aludt is.MEgetettem fél3kor,majd fél4ig megint csak szenvedett és sirt.Hagytam megint sirni és rá 10percre el is aludt megint.Nekünk nem tünik ugy,mintha a hasa fájna amúgy,csak mintha hisztizne,mert eddig mindig kivettük és dédelgettük.Viszont most hogy kapja a cseppeket,tényleg mintha szenvedne.Létezik,hogy a csepptől?Vagy tápszer gond inkább?Vagy hiszti?Anyukám és nevelőanyám szerint is létezik,hogy csak hisztizik,mert szerintük ha a hasa fájna,akkor álmából is felébredne rá és sírna,de ő nem ébred fel,ha egyszer elalszik rendesen.A gond,hogy el sem alszik soha szinte napközbe.
2012. okt. 31. 09:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanezt csinálta a kislányom. 1 hónaposan evett este 10-kor,éjszaka fél kettőkor, ezután nem aludt vissza, evett hajnal fél ötkor. Napközben sem aludt csak 5-10 perceket. 8 hetesen csoda történt. Azóta átalussza az éjszakát. Kb. 9-10 órát ébredés nélkül. Napközben is alszik 2-3-szor elég hosszan. Először a fél kettes étkezést hagyta el, majd 3 nap mulva a fél ötöst.

Mi is használtuk az Espumisant, de az Infacol jobban bevált, bár nálunk egyértelmű volt, hogy fáj a hasa és bántják a szelek.

Csak azt tudom mondani, hogy tarts ki. Reméljük neked is csak néhány nehéz hét van már hátra.

2012. okt. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

1 hónapos baba nem fog még hisztizni. A sírásának oka van. Csak nehéz rájönni, és könnyű rákenni a hisztire.

A legfőbb ok, hogy még nagyon kicsi, rossz volt neki az elválás, nem tud még alkalmazkodni a környezethez, az idegrendszere még nem elég fejlett és sok esetben ezt még tetézi a hasfájás is.

Hogy mit tehetsz? Dédelgeted, simogatod, adsz neki pocakfájás elleni cseppeket (többféle is van, ha az egyik nem jó, akkor van alternatíva), masszírozod, stb. Sok féle verzió van hasfájás ellen, olvass utána.

S a legjobb recept, ha kitartó vagy és türelmes. Hagy érjen meg a kicsinek az idegrendszere, hagy szokjon hozzá a külvilághoz, és hidd el jobb lesz.

Az első hónapokban napközben nem aludt a lányom, csoda volt, hogy este igen. S egész álló nap üvöltött. Nagyon nehéz időszak volt, pedig mindent kipróbáltunk.

De hogy megnyugtassalak: kinőtte. Most egy vigyorgombóc 2 éves. :)

2012. okt. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21%
Nem hisztizik, mert 1 hónapos...BAJA van, így tudja "csak" jelezni.A cseppek a legutolsó amit próbálgatni lehet(soha nem adnék neki,sz@rok), mert nagyon durvák.Masszázs, vagy ne adj neki cseppeket, ha látod, hogy azóta még rosszabb.Védőnő?
2012. okt. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Amin megakadt a szemem, az a "ráng egyet". Éretlen még az idegrendszere, ahogy előttem is írta a válaszoló, idő kell még az alkalmazkodáshoz, amihez Te lehetsz a legjobb segítség:).

Hason alszik vagy háton?

A rángás sokszor felkelti a kicsiket, ezen segíthet ha hasra teszed, így nem a levegőbe "kap", hanem stabil "talaj" van alatta, így a rángás/ ölelő reflex nem, vagy kisebb eséllyel ébreszti fel. Ha háton alszik, próbáld meg bebugyolálni szorosan, ugyanezen okból.

A hiszi- kérdéshez pedig ajánlom ezt a ckkeket:):

[link]

Sződy Judit:

"Már az is érdekes kérdés, hogy mikor kezdődik a hisztikorszak - feleli Judit -, egyáltalán mit nevezünk hisztinek. Sok szülővel beszélgettem már, akik néhány hónapos gyerekük nyűgösségére is azt mondták: hisztizik. Nem éhes, nem szomjas, nincs tele a pelusa, úgyhogy ez biztos csak hiszti lehet. Mintha egy kisbabának csupán a pelenka tartalma és az éhség körül forogna az élete. Sajnos még mindig nagyon erősen él az a nézet, hogy a babát a dajkálással, hordozással el lehet rontani. Aki sírós kisbabával találkozik, könnyen rásüti a szülőkre: már el is rontottátok! Így alakulhat ki az a kép, hogy a csecsemőnek valójában nincs is baja, csak hisztizik. Egy csecsemőnek sokféle baja lehet, de ennek taglalása azt hiszem, szétfeszíti a beszélgetésünk kereteit. Maradjunk abban, hogy a kisbabák soha nem hisztiznek"

"- Testközelségre vágyik - ha érzi édesanyja testének melegét, illatát, a szívverését, rögtön a méhen belüli életre emlékeztető körülmények közt találja magát, és megnyugszik."innen: [link]

2012. okt. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a felijedésre bejött a pólyában alvás. El se hittem, hogy csak ennyi baja van :D
2012. okt. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

ilyen pici baba nem hisztizik ha sír akkor valami baja van!!!!!

fáj a hasa,vagy tényleg csak az elszakadást nehéz megszoknia,éhes vagy éppen már túl álmos de nem tudja magát elaltatni.

nyugi idővel majd megtanulod mikor mit akar neked jelezni.az hogy meg "ráng egyet" és felkel rá ez is természetes mert saját magukat megijesztik a picik a kapálózással,mert ugye a pocakban nem ilyen volt.de ez kb 3 hónapos korig eltart,majd akkor jutnak el arra a szintre hogy felfogják hogy ezt ők csinálják.


4 éves nagylány és 4 hónapos kisfiú anyukája

2012. okt. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

szerintem meg a hasa fáj, túleteted, pláne ha tápszert, és cicit is kap. A 100-120 mili lehet hogy sok neki, pláne ha 2 2-és fél óránként eteted.

Próbáld kivárni a 3 órát, vagy adj neki kevesebbet!

Igazából ez csak tipp, de kipróbálhatod, hátha...

2012. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ez a gondom,hogy nem nyugszik meg nálam se.Nem eszik 2óránként,csak ha nem alszik el,mert akkor tátog mindig és a cumi se kell neki.Ha elalszik rendesen,akkor napközben óramű pontossággal 4 óránként kel.Ha semmit nem alszik,akkor alszik este 5-6órákat is.Túletetve sincs szerintem,mert ha elvesszük tőle még kér.A ciciből meg 10ml jön le max.Most is 1 órája evett,büfizett is,most ringatom és csak ordit,de sokszor csukott szemmel,mert már álmos.Hason alszik már,de sehogy nem alszik el,csak ha hagyuk orditani.Ő nem szeret rajtam se elaludni.
2012. okt. 31. 11:07
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok.

Vannak ilyen habitusú babák, akiknek valami miatt nehezebben megy a kinti léthez való alkalmazkodás:(. Ezen leginkább az idő segíthet. Addig pedig a legjobb, amit tehetsz ha vele vagy. Ha sír is a kezedben, sokkal jobb neki ha a közeledben sír, mintha egyedül.

2012. okt. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Most is elringattam,csodák csodájára elaludt.Letettem,de tuti mindjárt felébred és ordít megint,pedig álmos és éhes nem lehet.Hason van,de igy is mindig felébred.Egyszercsak kipattan a szeme és már szenved is.
2012. okt. 31. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!