Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan babak (anyuka...

Vannak itt olyan babak (anyukai) akiknel nehezen ment az etkezesek kivaltasa? Mennyi idobe telt?

Figyelt kérdés
mi 2 honapoja kezdtuk a kostolgatast, most 7,5 honapos, de mintha azota sem haladnank, minden etkezes nagy cirkusszal jar(pedig probalom nem eroltetni) ha vele eszem en is akkor hajlando a kovetkezo mennyisegeket megenni: kb 60 g gyumolcs delelott, fozelekbol 100 g delben es tejpepbol 80g delutan, de mindegyik utan ker szopizni. nem sokat, de ha nem adom nem talalja a helyet es keves az amit megevett elotte. nem nagy etvagyu baba, most is 6400g korul van, nagyon orulnek ha mar haladna ez a hozzataplalas dolog, mert mindenhol azt olvasom, hogy az elfogyasztott adag egyre no amig szepen kivaltodik a szoptatas, altalaban 2-4 het altt. azert ezen mar joval tul vagyunk. tapasztalatokat varok, nem tudom elkepzelni, mit csinalhatok rosszul
2009. aug. 11. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonlóan volt amikor elkezdtük 6 hósan.A fiam megette a gyümölcsöt azzal nem volt semmi baj,de utána követelte a cicit!A főzelékből néha megevett akár 10 falatot is,de ez már soknak számított.Egyedül a sütőtökpürét majszolta.A védőnő tanácsára körtét illetve almát tettem a főzelékekhez(vagy olyat vettem készen ami gyümölcsös)azzal egy picit jobb lett,de a cici kellett utána.Nálunk kb 10 hósan váltotta ki az első szopit kajával.Aztán szép lassan átszokott a szilárdra,és a nappali 1-2 szopira(na meg reggel-este persze)Mi sokat jártunk le a játszótérre és ott nem jutott eszébe cicizni.Most 14,5 hós már szinte mindent megeszik,és "csak"naponta 3x cicizik.De ha nyűgösebb akkor még néha mindig kéri kaja után a tejcsit!

Nyugodtan szoptasd meg evés után,előbb-utóbb el fogja hagyni!

Sokáig én is idegeskedtem emiatt,de aztán szép nyugodtan felvettem az ő tempóját,és így lassan de sikerült!A szopit meg hagyom még,hiszen jobb mint a tehéntej,illetve tápszer szerintem!

2009. aug. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem pont forditva van, nem eszik tejet amiota pépeset kap, és én sem tudom mit csinálhatok rosszul :))

próbálj olyat, amit szeret, az en babam pl utalja az almat meg az osziparackot, a tökért meg majd megőrül.

az anyatej édesebb, a tápszer keserűbb, ahogy észrevettem a táposaknak ilyen tekintetben könnyebb az átszokás, lehet, hogy keverned kéne anyatejjel, hátha úgy könnyebb lesz neki

2009. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ne aggodj emiatt. Az en kislanyom is minden evest elnyomtatott egy szopival. H avalami nem izlik neki lsore ket-harom napig ne kinald, majd probald ujra.En 6. honapos koraban kezdtem pepezni, addig csak teat es leveket adtam. Most 10 honapos es ugyesen eszik. Mar nem szopizunk ket hete es elfogadta csuszlibol a tejet is. De most is vannak etelek amiket elutasit majd par nap mulva ujra kinalom, amikor ehes es elfogadja. Menni fog!

Egyetek egyutt, kostolj te is az etelebol es engedd, hogy lassa rajtad, hogy mennyire izlik neked. Neki is fog.

2010. ápr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!