Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, étkezés kiváltá...

Hozzátáplálás, étkezés kiváltása-hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Babám 5 hónapos múlt.4 hónapos kora óta tízóraira és uzsonnára gyümölcsöt is kap. Egy hete ebédre főzeléket is.

Mondtam a védőnőnek, hogy egyre gyakrabban a tízórai vagy az uzsonna után már nem kér tejet/tápszert. Azt mondta, hogy az nem jó, inkább adjak neki kevesebb gyümölcsöt, hogy utána mindenképpen elfogadja a tápszert is. Nem kéne lassan egy étkezést kiváltani?


2011. okt. 29. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene kiváltani? Még kicsi, nem kötelező ilyenkor már kiváltani a kajákat.

6 hónapig főleg nagyon fontos a tej alapú táplálkozás (akár anyatej, akár tápszer formájában).

Mi 7 hónaposan váltottuk ki a főétkezéseket, más meg még később. Nincs ezzel baj.

2011. okt. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, megnyugodtam. Sok helyen olvastam, hogy van aki 2 hetente kivált egy étkezést.
2011. okt. 29. 18:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is olvastam ezt-azt, de lényegtelen, ha a babám másképp "működik".

Vele 4,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és sokáig még kért tápszert az étkezések után, aztán egyre kevesebbet ivott, viszont annál többet evett.

Ő 7-8 hónapos volt, amikor már napközben nem ivott tápszert.


Nem kell kapkodni, nyugodtan add neki a tápszert még, hiszen még csak 5 hónapos, számára még fontos az anyatej/tápszer.

2011. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Minden hónapban 1 étkezést váltottunk ki. Tehát 5.hónapban a tízórait, 6.hónapban az ebédet, 7.hónapban az uzsonnát. Most 8 hónapos reggelire és vacsira csak tápszert kap (neki elég laktató még a csak tápszer vacsorára). Kb 1 hét után már nem kért tápszert a 3 kiváltott étkezés után. Uzsira mindig valami tejalapút(tejpép, tejbegríz, babajoghurt, most már túró)kap, így megvan a szükséges napi bevitel. Nekem a védőnőm nem mondta, hogy mindenképpen kapjon a gyümi után tízóraira is valamennyi tápszert, így annyi gyümölcsöt evett amennyi jóleset, és ha nem kért tápszert nem erőltettem.
2011. okt. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem értem a védőnődet. Tény, hogy a tej alapú táplálás nagyon fontos, de nekem azt mondta az orvos, a saját ütemében váltsak vagy ne váltsak ki. Ami a lényeg, legyen meg a min. 500, de inkább 600 napi tejcsi (amiből akár lehet pép is valamennyi, hisz az is tej alapú).

Persze nem kell rohanni, ha nem akarja a baba, de ha akarja, miért ne lehetne kiváltani. Én fiam imádta, imádja a kanalas kajákat, szívesebben eszi, mint a tápszert. 5 hónaposan csak főzeléket ebédelt, másfél hét alatt váltottuk ki, mert azt akart. (Mi előbb az ebédet váltottuk ki.) Nem siettettem, nem erőltettem semmit, ő akarta így.

Nem hiszem, hogy gond lenne, ha kanalas kaja után már nem kér tápszert 5 hósan, mert szereti azt, amit kap, és jól lakik vele. Csak tényleg a napi tej adagnak meg kell lenni.

De persze mindenki úgy csinálja, ahogy ő vagy a védőnője, gyerekorvosa jónak látja.

2011. okt. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
9 és fél hónapos volt a fiam, amikorra a harmadik étkezést is kiváltottuk, és már csak reggel-este kapott tápszert. Az elsőt két és fél hét alatt, a másodikat (ekkor kicsit megtorpant) bő két hónap alatt váltottuk ki, a harmadikat pedig már 1 hét alatt.
2011. nov. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!