Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már miért nem feszül a mellem...

Már miért nem feszül a mellem az éjjeli etetésnél? Apad a tejem?

Figyelt kérdés
2 és fél hónapos a Kislányom. Éjjel 2x eszik, kb 3-4 óránként. Nappal viszont még 2 óránként eszik. Emiatt, hogy nappal sűrűbben eszik, éjjel a 4 óra kihagyás után már nagyon kemény volt a mellem és csöpögött is. Viszont kb 1 hete már nem volt olyan vészes, ma meg már majdnem puha volt. Ettől függetlenül jól lakott, de ez most mit jelent, egyre kevesebb lesz a tejem? mit tehetek ellene, hogy nehogy elapadjon?
2012. okt. 31. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, kevesebb lett a tejed, viszont ez jót is jelent, azt, hogy beállt Nálatok a kereslet- kínálat egyensúlya, azaz annyi tej termelődik, amennyire a babádnak szüksége van:). Ez azért is pozitív mert a mell tóltelítődése vezethet panjáshoz, mellgyulladáshoz, Neked ezektől nagy eséllyel már nem kell tartanod:). Ha igény szerint szoptatod továbbra is, akkor ez így is marad:). Növekedési ugráskor újra sűrűbben kérheti majd a cicit, de ha akkor is adod neki mikor és amennyi ideig szeretné, a tested tudni fogja a dolgát és felturbózza a termelést:).
2012. okt. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) az elején volt mellgyulladásom, jó lenne, ha többet nem lenne...remélem igazad lesz, és ennél jobban nem fog csökkenni a tejem, amúgy igény szerint szoptatok.
2012. okt. 31. 14:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első nagyon jól írta, beállt a kereslet-kínálat egyensúly. Én 20 hónapig szoptattam úgy, hogy a mellem csak az első 2-3 hétben feszült. A második gyerekem kilenc hónapos, hat hónapos koráig ő is csak anyatejet kapott, akkor is csak a legelején feszült a mellem.
2012. okt. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi neked is :) csak olyan fura elhinni, hogy puha mellben is lehet elég tej...mert eddig ugye éreztem a feszüléssel, most meg nappal már mindig tök puha, mintha nem is szoptatnék.
2012. okt. 31. 14:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem is furcsa volt, de megtudtam, hogy szoptatás közben folyamatosan választódik ki a tej.
2012. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok:), hoztam Neked cikkeket, kompetens oldalakról, szakemberek tollából:

[link]

"Kevesebb lett a tejem!

A tejbelövellés utáni napokban, hetekben elsősorban hormonális tényezők befolyásolják a tejmennyiséget - főként ennek köszönhető a szinte állandó teltségérzés a mellekben. Amikor két-három hét elteltével a kereslet-kínálat elve alapján lassan annyi tej termelődik, amennyit a baba fogyaszt, sok édesanya puhának, üresnek érzi a mellét a korábbiakhoz képest. Ha a baba ezzel egyidejűleg ráadásul hasfájós korszakába lép, és ezért sokat sír, vagy épp növekedési ugrás miatt több tejet kér, mint addig, a látszat valóban az, hogy éhes marad. Rengeteg tejem volt, és most egyik napról a másikra elment - mondja sok aggódó mama, s előveszi a fagyasztott készleteket vagy a megnyugtatás céljából vásárolt tápszeres dobozt a szekrény tetejéről. Pedig egyikre sincs szükség! A látszat csal! Hiába puhább a mell, mint korábban, tejtermelő képessége nem szűnt meg és nem is csökkent. A tej jelentős része szoptatás alatt termelődik. Tegyük tehát mellre a babát, ha kéri, akkor is, ha ez napokig túlságosan gyakorinak tűnik. Így három-négy nap múlva annyi tejünk lesz, amennyit a baba kér. Ha eddig egy mellből is jóllakott, de most már nem, tegyük rá nyugodtan mindkettőre.


3. Esténként nincs elég tejem

Késő délután és estefelé valóban kevesebb tej termelődik. Ilyenkor azonban nincs szükség pótlásra, csak gyakoribb szoptatásra. A sok, rövid szopás során magasabb kalóriatartalmú tejet vesz magához a baba - más az összetétel, mint reggel. Célszerű többször ugyanarra a mellre visszatenni, ha csak pár percig szopott aktívan. A nyugtalan időszakot általában hosszú, egybefüggő, nyugodt alvás követi." innen: [link]

2012. okt. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
óó, köszi :) ez megnyugtató :)
2012. okt. 31. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!