Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megmaradt kész tápszert...

Megmaradt kész tápszert hűtőbe tartva oda lehet adni a következő etetésnél?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Sose adtam. Valaki azt mondja igen, valaki azt nem. Én mindig frissen csináltam, biztos ami biztos.
2012. aug. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Én babám már 10 hós elmúlt, mire elkezdett tápszert is kapni, de kb 12 hóstól adom neki oda a maradékot következő kajánál. Például este meghagyja a felét, akkor reggel ahhoz teszem a többit.

De ennél kisebb babánál ezt nem tenném meg, főleg nem 6 hós alatt, úgy eszembe se jutna.

2012. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
11 hónapos korától volt tápszeres a lányom, amit este meghagyott, azt hűtőbe tettem, és reggel ahhoz öntöttem a plusz vizet és tettem a plusz víznek megfelelően a tápszert. Nem hiszem hogy másként jártam volna el, ha féléves lett volna, hisz ha romlott akkor se egy 6, se egy 11 hónaposnak nem adom oda, ha meg semmi baja, akkor miért ne? A csecsemőosztályon a szülés után a babák tápszerét minden nap reggel elkészítették és hűtőbe tették. Naponta egyszer keverték be, egész nap azt kapták. Gondolom ha ez így helytelen volna, nem tették volna.
2012. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én max. 1-1,5 óráig adtam oda nekik, utána már frisset csináltam inkább. 3 gyerekem van.
2012. aug. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, mert nem lehet újra melegíteni.

Én sosem spóroltam a tápszeren, ha megmaradt, hát kiöntöttem.

2 tápszeres fiam volt

2012. aug. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem az anyatejet nem lehet 2x melegíteni.
2012. aug. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Oda lehet 12órán belül. De akkor etetés után rögtön rakd hűtőbe, és ne mikróban melegítsd. A kórházakban az újszülött osztályon is előre keverik a tápszereket, nem gyerekenként. Ott is 12 óráig tarthatják a hűtőben. 3000 Ft-os tápszernél van, akinek meg kell gondolni, hogy akár 1 dl-t is kiönt vagy nem. Ennyi erővel amit főzök otthon ebédre, és megmarad, öntsem a kukába?
2012. aug. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor valamit tisztázzunk. A kórházakban hideg vízzel keverik be a tápszert, amit aztán hűtőbe tesznek és akkor melegítik, amikor etetés van! Tápszert kétszer nem lehet melegíteni.

A mi tápszerünk annó 4,5 éve 2250 ft volt dobozonként, és volt olyan hónap, ha jól emlékszem 4 hónaposak voltak a gyerekek, amikor a havi tápszeradag 18ezer volt 1 gyerekre. Csak azért írom, mert ha olcsóbb lett volna, akkor sem adtam volna oda a maradékot később, újramelegítve.

2012. aug. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!