Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kislányomnak...

10 hónapos kislányomnak szeméremajak összenövése van, van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Figyelt kérdés

12.-én viszem a gyermeksebészetre, hol megnézik, majd adnak egy másik időpontot amikor megcsinálják a beavatkozást. Mit csinálnak ilyenkor? szét vágják?

És mintha a 3 éves lányomnak is tapadna össze fele, ilyenkor még visszalehet fordítani a folyamatot? valami kenőcs vagy olaj? vagy vele is irány az orvos?

Remélem tud valaki tanácsot adni, eléggé ráparáztam...


2012. nov. 1. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Ambulánsan szétvágják, nem kell varrni, meg befeküdni sem!

A krémektől nő össze, mivel a krém hámosít!

Minden este belül is ki kell mosni a gyerek nuniját, hogy ne álljon benne a sok popsi krém, mert attól össze nőhet, valamint ha nincs nap mint nap széthúzva este fürdésnél, attól is!

A védőnő azt mondta nem

Kell széthúzni, és tessék össze nőtt!

2012. nov. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak a kisszeméremajkai voltak letapadva. Doki látta, nem kellett sebészetre menni vele, kaptunk A vitaminos olajat, azzal kellett kenegetni. Az egyik oldal már szép, de a másik nem akar feljönni.

A doki azt mondta, hogy ezt nem kell vágni, egyszerűen "csak" feltépik. Remélem, erre nem kerül sor.

Ja, meg minden fürdés után törölközővel is végig kell ott kicsit erősebben törölni.

2012. nov. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nekem soha senki nem mondta hogy kislányoknál erre figyelni kell, ha tudtam volna akkor jobban odafigyelek rá..

Az a vitaminos olaj receptre kapható?

jaj csak ezen legyünk túl...

2012. nov. 1. 14:18
 4/14 anonim ***** válasza:

Szegényem, tudom, min mentek keresztül! Az én lányommal 3 évesen történt ez, neki a háziorvos feltépte, mielőtt kettő pislanthattam volna! :( Tulajdonképpen csak megnézte, és próbálta széthúzni, mert azt hitte, csak váladék. Előtte sosem látott ilyet, azt mondta, pedig nyugdíj előtt állt már. Nem tudom, hogy régen nem volt ez gyakori, és tényleg csak a mostani divatos agyonkrémezés lenne az oka?

A lényeg, hogy ne parázz, de vidd el, és nézesd meg a nagylányt is, hátha még csak az elején jár! Minél jobban összenő ugyanis, annál nagyobb felületen lesz a seb. Amit ha feltépnek, az egy vérző bőrfelület lesz, amit nekünk pl kamillás ülőfürdővel kellett kezelni, illetve Bepanthennel kenni. Többet nem jött vissza, de rendszeresen, minden fürdésnél szétnyitottam neki attól kezdve, hogy ez történt. A kezelés után fel kell készülni arra, hogy "csípni fog a pisi", az én lányom 1 napig visszatartotta annak idején emiatt...

Jobbulást, és essetek gyorsan túl rajta, aztán elfelejteni az egészet!

2012. nov. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
Nem tudom, hogy az A vitaminos olaj csak receptre kapható-e, nekünk adott receptet a doki. Azt is mondta, hogy ha feltépik, utána nem egy vérző seb lesz, maximum kicsit gyöngyözni fog. Persze nyilván a pisi csípi, de hogy igazából az egy felületi bőrsérülés csak.
2012. nov. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Felületi bőrsérülés "csak"... Hát gratulálok az orvosodnak, előző, igazán kedves, hogy így nyugtatgat. Amit én láttam a lányomnál... nos arra a "csak" szócskát még véletlenül sem használnám, bár igaz, hogy nem egy nagyon vérző felületre kell gondolni, valóban inkább gyöngyözött, és a hajszálerekből származott ott a vér. Mondhatnám, hogy én nagyítom fel a dolgokat, de a lányom ma már 13 éves, és még mindig fájdalmasan emlegeti azt a 10 évvel ezelőtti "csak" felületi bőrsérülést. Persze biztosan az is közrejátszik, hogy neki avatatlan kezek végezték a kezelést, semmiféle szakértelem nélkül! Utolsó előtti voltam.
2012. nov. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Akkor jövőhéten elviszem a nagyobbik lányomat is a dokinénihez, ő úgy is megmondja hogy jól látom-e vagy csak már beképzelem...

De azt nem értem hogy az anyukát miért nem világosítják fel, hogy a kislányoknál is van ilyen? mindenki csak arról beszél hogy a fiúk fütyijével ezt meg azt kell csinálni, ez engem annyira bosszant... :(

jaj, akkor csípni fog neki a pisi? na ilyenekre nem is gondoltam, de akkor felkészülök rá lelkileg... csak olyan lassan jön el 12.-e, és ott még csak vizsgálni fogják, azután kap időpontot hogy megcsinálják... :(

2012. nov. 3. 17:19
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, én is nagyon mérges voltam anno, hogy miért nem szólt erről senki! Igaz, hogy a lányomnál 10 évvel ezelőtt volt, és lehet, hogy akkor még nem volt ilyen gyakori? A pisi probléma 1 napig tartott nálunk, utána szépen helyrejött. A lényeg, hogy magyarázd el szépen az ő nyelvén a 3 évesnek, hogy megnézik, és gyorsan meggyógyítják, aztán pár nap és elmúlik, nem lesz semmi baj! Nálunk az is okozta a traumát szerintem, hogy teljesen váratlanul ért minket. "Csak megnézi a doktor néni" - mondtam a lányomnak, aztán már csak arra emlékszem, hogy keservesen ordít (semmi érzéstelenítés), néz rám könyörögve, és vádlón, sír, és én nem tudok segíteni, vele sírtam. Sosem felejtem el a tekintetét, szegényemnek! :((( Ráadásul évekkel utána tudtam meg azt is, hogy mi történt tulajdonképpen, mert a doktornő még sosem látott ilyet, én pedig hiába kerestem a neten, kérdeztem másik orvost, nem hallottak ilyenről. Azt hittem sokáig, hogy nem megfelelően mosdattuk a kislányt, vagy elkapott valamilyen gombás fertőzést.

Nálatok nem így lesz, mert tudod, mire számíthatsz, és olyan fogja kezelni, aki ért hozzá, és nem először végez ilyen beavatkozást! Ne aggódj, minden rendben lesz! Persze tudom, könnyű mondani...

Ha lehet, írd majd meg a tapasztalataidat utána, kérlek! Minden jót!

2012. nov. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a nyugtató szavakat, majd megírom a tapasztalataimat, ha túl leszünk ezen. csak persze most csiga lassúsággal telnek a napok :(

Nálunk a védőnő nem rég volt, és mondtam hogy mi történt. Megkért hogy mutassam meg, mert ő még nem látott ilyet (szeméremajak összenövést) pedig már olyan 40-50 éves között van...

2012. nov. 4. 19:35
 10/14 A kérdező kommentje:
Elvittem a nagyobbik lányom a dokinénihez, azt mondta jól látom, neki is kezd össze tapadni, de még az elején jár, hétfőn meg kell nézetni a sebészeten a pici lányom után őt is :
2012. nov. 9. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!