Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mossátok a cumisüvegeket?

Hogy mossátok a cumisüvegeket?

Figyelt kérdés
Minden használat után kifőzitek az egészet, vagy csak a cumit. Azt minden nap, vagy csak elmossátok, esetleg mosogatógép?Légyszi sokan írjatok!
2009. aug. 11. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb. 2 hónapos koráig minden használat után kifőztük a cumit is, meg az üveget is, aztán már csak naponta egyszer, fél éves koráig. Azután hetente egyszer, és most már egyáltalán nem főzöm ki 2 hónapja (most 11 hónapos). Állítólag fél éves kor után már nem kell túlzottan sterilizálni, hogy az immunrendszere tudjon erősödni. Mosogatógépbe soha nem tettem be cumisüveget.
2009. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az üveget az első használat előtt főztem ki, utána csak mosogattam, a cumit kb. 3 hós koráig főztem minden etetés után, azóta csak elmosom.


10 hós kislány anyukája

2009. aug. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem főztem, sterilizáltam, féléves korig minden használat után, mikrós sterilizálóval, az néhány perc alatt kész. A cumisüveget és a cumit is természetesen. Féléves kor után már csak időnként volt sterilizálás, végül azt is elhagytuk. Közel egyévesen már csupán mosogatás van, alaposan, külön, más mosogatási célra nem használt szivaccsal. Mosogatógépbe viszont nem tenném.
2009. aug. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én csak teásat használok, azt sem fogadja el minden nap, mert közel 7 hónapig csak anyatejes volt. Így én az üveget csak az első használat előtt főztem ki, azóta vagy elöblítem, vagy éppen beteszem a mosogatógépbe, amúgy nem szoktam sterilizálni másként.
2009. aug. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Semmit nem sterilizálok vagy fertőtlenítek még első használatkor sem.Mosogatószerrel elmosom jó alaposan forró vízzel és kész.3 hónapos és még él...:)
2009. aug. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első használat előtt kifőztem őket, utána jó forró vízzel és mosószerrel elmosom, de van hogy a mosogató elmarad. Amíg volt szájpenész, 2 hétig addig kifőztem minden nap, de ha nem lett volna akkor nem.
2009. aug. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!Körülbelül 4 hónapos koráig naponta egyszer főztem ki mindent.Két evés között forró,mosogatószeres vízben kefével megsikáltam.Utána 3-4 naponta,most már 7 hónapos és hetente főzöm ki a cumisüveget,játszócumit,kiskanalát.

Viszont a heti egyszeri fertőtlenítés kell nálunk,mert hiába a mosogatás,egy idő után furcsa szaga van...:O

gondolom a tápszermaradványok miatt.Jaaj és kicsit kacifántos ez a Mam-os cumisüveg... :) nehézkes tisztán tartani!

2009. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2009. aug. 11. 23:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a Chicco sterlizáló folyadékot használom heti 1X,amúgy csak mosogatószer és víz:)Egyszer főztem csak ki,de soha többet!Vízköves lett nagyon,nálunk nagyon kemény a víz,utána sikálhattam:(
2009. aug. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!