Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell megtanítani egy...

Hogy kell megtanítani egy babát beszélni?

Figyelt kérdés
Hiszen a baba úgy születik, hogy semmit nem tud, tehát ha azt mondom neki, hogy ez egy szék, akkor honnan fogja tudni, hogy miről beszélek, hiszen nem csak azt nem tudja, hogy mi az, hogy szék, hanem azt sem tudja, hogy mit jelent az, hogy ez.
2012. nov. 2. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Édes jézus! :D Ugye csak hülyéskedsz?
2012. nov. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem, hogy mindenki beszél a gyerekéhez, hallja, és nagyjából így;)A gyerek utánoz.

Hallottál Maugliról, ugye? Ő tudott beszélni? Max. az állatok hangját utánozta, mert ők nevelték.

2012. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Nyelvtankönyvvel. És ha nem tud valamit ordítozz vele bátran és csapkodd az asztalt.
2012. nov. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokat kell beszélni hozzá és egy idő után megtanulja. Amúgy meg ha megmutatod, hogy nézd ez a szék akkor tudni fogja. És ne várd, hogy megszületik és már rögtön beszélni fog. Még járni se tud, így még fél éves koráig nem nagyon fogja érteni, de mindenképp beszélni kell és a csúnya szavakat mellőzni kell a jelenlétében mert megtanulja még idő előtt. De itt van néhány link, ezekben segítséget találsz:

[link]

[link]

[link]

Ha nem tudsz rákattintani másold be.


Nekem is könnyen megtanult beszélni a kicsikém, mert mindig vele voltam és beszéltem hozzá.

2012. nov. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Hány éves vagy? :) Van babád?Vagy csak egy ilyen tinis kérdés?
2012. nov. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4# vagyok, tényleg hány éves vagy? Ha tini miért érdekel?

Légyszi válaszolj!

2012. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A nyelvelsajátítás humánspecifikus tulajdonság, amit genetikai program kódol. Nagyjából azonos életkorban játszódik le minden gyereknél függetlenül attól, hogy milyen kultúrában él, és hogy mi az anyanyelve. Jellemzője, hogy nincs szükség hozzá tanításra, még kevés nyelvi imput esetén is kialakul az alapszókincs és a nyelvtani rendszer. DE minél többet mesélsz, énekelsz, mondókázol a gyereknek, annál igényesebb lesz később óvodás-iskolás korban a beszéde. Fontos még az Ún. kidolgozott kód használata. Ez azt jelenti, hogy ne tőmondatokban beszélj a gyerekhez, és az utasításaidhoz, tiltásaidhoz mindig fűzz magyarázatot.
2012. nov. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem szántam viccenek, meg szórakozásnak a kérdést. Nincs babám, de gondolkodom előre azon, hogy mi lesz akkor, ha majd lesz.
2012. nov. 8. 06:05
 9/9 anonim ***** válasza:
megint 4#-es vagyok. Nem azért kérdeztük,hogy hány éves hogy rosszul essen neked, hanem mert érdekelt, hogyha mondjuk fiatal vagy, 18 év alatti miért köti le a figyelmedet. De 18 felett ez teljesen érthető. Mikor én terveztem a babámat engem is foglalkoztattak ezek a kérdések :)
2012. nov. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!