Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan/mivel etessem meg...

Hogyan/mivel etessem meg este, hogy átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés

9 hónapos a babám. Elkezdtük a vacsorát is kiváltani, először tejpéppel próbálkoztam. Az elején be is vált, végre többet aludtunk egyszerre, mint 4-5 óra, majd pár nap múlva hajnali 2-ig tízpercenként ébredt. Utána 2-3 óránként. Szerintem fájt a pocija. Gondoltam a tejpépet nem bírja, váltottam a déli főzelékre, csak Sinlaccal dúsítottam. Ezzel is ugyanaz a helyzet. Túlterhelem estére a pociját szerintetek?

De ha csak szopizik vacsorára, akkor 3 óránként ébred, bár még az is jobb, mint a tízpercenként....

Mit csináljak?


2009. aug. 12. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy a jóllakás okozza-e a problémát. 3 gyerek van, egyiket se etettem este semmi különössel, csak szopiztak, vagy anak megfelelő mennyiségű tápszer esetleg később (nem sok!, mondjuk 120 ml), mindegyik átalussza az éjszakát, most pl. 7 hónaposan este 8-9-től reggel 8-9-ig alszik. De mindegyikkel így van. Ennek esetleg más oka nem lehet? Nem tudom, nincs tippem, csak tapasztalatból mondom, hogy nem kell teletömni ahhoz, hogy átaludja...
2009. aug. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, igen, lehet, hogy tényleg nem kell teletömni, máshol is olvastam már, de az elején, 1-2 napig meg bevált...Ezért nem értem.

Az tény, hogy nem tud egyedül elaludni, lehet, hogy ez lenne a megoldás. A gyerkőceid elalszanak maguktól?

2009. aug. 12. 08:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden gyerek már..az alvási szokásai attól is függhetnek hogy te mennyit pihentél terhesség alatt és egyéb dolgok is befolyásolhatják..Nálam is majdnem ez a probláma most.
2009. aug. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kettő magától elalszik, egynek most valami stiklije van, ha ágyba tesszük, elkezd sírni, mint akinek "nagyon fáj", odavesszük mellénk, boldogan vigyorog, mosolyog, majd nagy sokára elalszik és akkor tesszük az ágyába. Ha netán elalszik lefekvéskor zokszó nélkül, akor 1-2 óra múlva felébred és ugyanaz a folyamat, mint amit leírtam (sírás, nálunk vigyor, alvás, vissza.) Mivel rövidül a folyamat (először 4 órán át sírt, most már 1-2 perc), ezért látható a vége, szerintem megoldódik rövid idő alatt, legalábbis remélem :-) Csak ez a látható javulás miatt vagyok hajlandó odavenni magunkhoz, legyen zökkenőmentes számára az újratanulása az elalvásnak.

Másfél héttel ezelőttig gond nélkül aludt, mikor letettük. Valami történhetett, de én nem tudom, hogy mi, ikrek és a másik ugyanúgy alszik, mint eddig... Biztos valami lelki dolog...

2009. aug. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, elfelejtettem írni, van egy nagyobb, ő 3,5 éves, mindig így aludt el, hogy letettük. Volt, hogy zenét benyomtunk neki egy időben. Ébren volt, de békésen volt, amíg el nem aludt. A kicsik is így vannak, ha nem alszik rögtön, akkor elvan magával az elalvásig. Mondjuk az, aki most is rendben, az letesszük és elájult. Fürdés után, még evés előtt legtbbször nekik várni kell, míg kajához jutnak, mivel több gyereket kell fürdetni, aki előbb végez, az megy az ágyába és vár addig. Ő sokszor elalszik esti szpi, azaz vacsora nélkül a váraozás 10 percében... Szóval kaja se kéne neki. Azért felkeltjük és együtt vacsoráznak és utána van alvás.
2009. aug. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem lehet, hogy kezdődik nála valamilyen szeparációs szorongás-féle? Mondjuk fura, hogy az ikertesója meg ilyen nyugis, még vacsi nélkül is elalszik! :)

Hú nehéz lehet, vagy lehetett az elején három kicsivel. Nem csodálom, hogy nálatok nincs esti ringatás ;)

Szép napot nektek!

2009. aug. 13. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!