Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos pici lányom 22:00-ko...

Gyönyörűséges kérdése:

5 hónapos pici lányom 22:00-kor sírva ébred, miért lehet?

Figyelt kérdés

Lehet furi ez a kérdés, de gondoltam, hátha más anyukánál is volt ilyen. 20:00-kor tesszük le aludni, aztán minden ok nélkül megébred, elkezd sírni, szinte vigasztalhatatlanul, és csak cicin alszik vissza.Ezt az óra állítás óta csinálja. Utána kb. hajnal 3-4 között ébred, cici és alszik maximum 6:00-ig, miért ilyen korán kelő?

Próbáltuk később altatni, de nem vált be.


Várom a tapasztalatokat, tanácsokat és véleményeket, érdekel :)



2012. nov. 4. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:

nem koránkelő, ha 8kor fekteted le, 10 órát alszik, ez azért nem meríti ki a koránkelőség fogalmát :D

arról nem is beszélve, hogy a babák nem ismerik az órát, neki olyan mint ha 7kor kelne, ami meg főleg nincs korán :)

lehet egy órával később kéne letenned, próbáld ki, ha egyik napról a másikra hoztad előre a lefekvést egy órával az megzavarhatja

2012. nov. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Fokozatosan próbálkoztunk a későbbi alvással, nem egyből, ki se bírná este. Azt érzékelem, hogy meg van a 10 óra alvás... :) de olyan korán van az 5:30 meg 6:00, főleg, hogy 2-3szor ébreszt éjjel... Jönnek a fogacskái az igaz, már próbálkoztunk homeopátiával amikor nagyon nagyon nyűgös volt, most elhagytuk ezt vagy 2 hete.


Azt szeretném, hogy az a 10 órás alvás ébredés nélkül legyen meg... nagy kívánság... :)

2012. nov. 4. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy a foga miatt ébred.Én babám 7 hónapos és ő hajnal egytől 5- 10 percenként ébred.

Lehet, hogy nem éhes még tízkor a babád.Én a helyedben nem adnék neki cicit.Inkább kend be az ínyét dentinox géllel. Én nem hiszek a homeopátiában. Nekünk nem váltak be.Viszont ha nyolckor teszed le nem értem, hogy tízkor minek eteted meg. Nem éhes hanem fáj az ínye véleményem szerint.5 hónapos már elég nagy ahoz, hogy akár egy éjszakát is kibírjon kaja nélkül.Ne szoktasd vissza az éjjeli étkezésre főleg ne ilyen sűrűn.Csak a te érdekedben mondom. Használj gyógyszert ha felsír és nem tud aludni. Dentinox vagy Nurofen esetleg Panadol szirup.

2012. nov. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen korszak hogy állandóan visszaébredt lefektetés után 1-2 órával és csak cicin aludt vissza. Az okot és a megoldást sem tudom, elmúlt... Egyet azért tanácsolhatok: a sírni hagyás nem vezetett megoldásra, magától hagyta el ezt a rossz szokást. Amúgy ő is sokszor felébredt még az éjszaka közepén is egy időben, volt hogy ébren is maradt akár 2 órát is éjjel, én ezt a fogzásnak tudtam be. Most épp nyugi van, 8 hónapos és este fél 8-tól 5-6-ig alszik kb., de őt szerencsére vissza lehet rakni még egy szoptatás után 7-8-ig.
2012. nov. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is egy idő óta többször ébred éjjel.Jön a foga.

3-4 hónapos korában este 6-tól hajnal fél 3-ig aludt egyhuzamban.Aztán megkapta a 4 hós oltást,és azóta felébred éjfélkor meg 3-4 körül,és van,hogy már vissza sem alszik.

Na ez a koránkelés! :)

2012. nov. 5. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma éjjel viszont, semmi sem történ, aludt egészen 5:30-ig. A gél nem vált be nekünk, de tényleg... próbáltuk. A homeopátiás kúp és bogyó együtt az jó volt lehet csak azért mert hiszek benne és azt akartam hogy jó legyen :) Én se nagyon akarom ciciztetni, de tényleg csak az nyugtatja meg...próbáltam vizet is adni, de az sem kellett neki... Ő már nem alszik vissza 5:30 után sosem.. :) Köszi mindenkinek aki válaszolt..
2012. nov. 5. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!