Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen?! Abortusz? 5...

Mi legyen?! Abortusz? 5 hónapos a lányom és terhes vagyok ismét!

Figyelt kérdés

Tegnap ultrahang megállapította,hogy 6 hetes vagyok.2013 június 26-ra vagyok kiírva.A kislányom idén június 2-án született.1 év lenne a babák között.Nem szoptatok,és fog.gátló rendszeres szedése mellett lettem terhes.Nem tudom mi legyen.A korkülönbség nagyon kicsi lenne,segítségem semmi.Férjem reggel 9-től délután 5-ig dolgozik.6 óra mire hazaér.Anyósomék tőlünk 200 km-re.Az én szüleim még dolgoznak.Meg tudnék birkózni a feladattal,de iszonyat nehéz lenne.Anyagiak és a lakásunk alkalmas még egy babára.Az első terhességem nehéz volt/23.héten kinyílt a méhszájam,és 35.hétig kórházban feküdtem mozdulatlanul,36+5-re született/,bár a lányom idekint egy tündér.És ami még említésre méltó,hogy altatásos sürgősségi császárral született,16 óra színtiszta vajúdás után.Az orvosom azt mondta,hogy term.szülés kizárva,és a terhesség 37.hetén,kiveszik belőlem,mielőtt egy nagyobb jósló következtében szétválna a friss hegem.

Segítsetek!Esetleg példák ilyen kis korkülönbségre?


2012. nov. 1. 14:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
16%
+1 az abira.
2012. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
69%

A mi kisfiunk 8 hónapos volt amikor újra terhes lettem, tudatosan akartuk. 17 hónap van köztük és jó nagyon. összenőttek hamar, nincs gond.

Nyugi mindent meg fogsz tudni oldani. Ne vetesd el, már tudod milyen egy baby, őt is szeresd nagyon. Nem hiába választott titeket szülőknek, legyen kistesója a gyereketeknek.

2012. nov. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
12%
hát én ehhez nem nagyon értek még, de azt mondják 3 év az ideális különbség 2 gyerek között és évente nem szabad szülni.
2012. nov. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
81%

Ismerek több ilyen családot is, olyat is, ahol ikrek után jött ilyen kis korkülönbséggel a harmadik.


Ha ikreid születtek volna elsőre, az is hasonló lenne.


Ha minden körülmény adott, tartsátok meg! Jó testvérek lesznek!

2012. nov. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
74%

második vagyok. Ki mondta azt a hülyeséget hogy évente nem szabad szülni????? Én szültem 2008. májusában és 2009 októberében, mind a kettőt természetes úton, a másodikat 4200 grammal 45 perc alatt, az elsőt 3500 grammal.

imádjuk mind a kettő kisfiunkat.

3 év miért lenne az ideális? vannak érvek és ellenérvek is persze, de mi csak a pozitív oldalát látjuk a kicsi korkülönbségnek.

2012. nov. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
72%

Nekem másfél éve van a gyerekeim között, ismerősöméknél 1 év. NAGYON JÓ! Nehéz de nagyon jó! Kisfiam még csak 6 hetes, úgyhogy benne vagyok a kellős-közepében, segítségem nekem sincs, férjem többet odavan mint a Tied. De elvagyunk, kislányom is imádja a kisöccsét és én nagyon boldog kétgyerekes anyuka vagyok!


Az egészségügyi részéhez nem tudok hozzászólni, azt az orvosoddal beszéld át...


Férjed milyen állásponton van?

2012. nov. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 anonim ***** válasza:
34%
köszi a lepontozást....!nem első vagyok....
2012. nov. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:
74%

Én megtartanám! :)

Az első év nehéz lesz, de aztán összenőnek és egy áldáás lesz :)

2012. nov. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
87%
ha terveztetek a jövőben másodikat és anyagiak adottak, én bevállalnám abból kiindulva h 2 év múlva sem lesz több segítséged. Ez a gyerek jönni akart hozzátok .Férjed álláspontjára viszont én is kíváncsi lennék. És hogy te belül hogy érzed? Biztos hogy "hajlasz" legbelül valamelyik irányba.
2012. nov. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim válasza:
80%
Nálunk a Férjem javasolta a kicsi korkülönbséget, én akkor nagyon nem értettem vele egyet (akkor volt a legnagyobb fiam néhány hónapos)majd a sors úgy hozta, hogy a Férjem kívánsága teljesült és a mi Gyerekeink között 1 év 10 hónap van. Nem mondom, hogy nem volt nehéz az eleje, amikor két pelenkásom volt... de nagyon-nagyon megérte, onnantól, hogy a kicsi már tudott mászni együtt hancúroztak, manapság pedig "alig látom őket" egésznap játszanak, szociálisan nagyon alkalmazkodóak, és kedves gyerekek. Beláttam, a nézetem miszerint ne legyen kis korkülönbség az csak az én érdekemet szolgálta volna (egy önző gondoloat volt a részemről), az az áldozat viszont, amit a Gyerekekért hoztam abban a néhány hónapban ami tényleg elég nehéz volt (nekem sem volt segítségem, sajnos a Nagyszülők nálunk hasonló helyzetben mint Nálatok)szóval többszörösen gyümölcsözik azóta :D Remélem tudtam segíteni :)- Egy hamarosan három Gyerekes Anyuka :D
2012. nov. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!