Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babám nem nagyon...

14 hónapos babám nem nagyon akar főtt ételt enni? Mit tegyek? Csak a tápszert fogad el szinte.

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Már réges-régen el kellett volna kezdened a hozzátáplálást főzelékkel, gyümölcsökkel. Az én manóm szopizott, mégis hat hónapos korától kapott főzeléket, amit én főztem. Eleinte egy picit, majd egyre többet. Így fokozatosan hozzászokott az új ízekhez.
2009. aug. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Próbáld meg kis adagokba kóstoltatni külön-külön az ízeket.Először gyümölccsel,majd répa+krumpli és így sorba a többi főzelék.Így megismeri az ízeket,te meg,hogy neki melyik ízlik a legjobban.Ha valamit nem eszik meg,2 hétig ne add neki,de utána próbáld újra.Az én kisfiam pl. nyersen nem eszi meg az almát,de bébikajában meg megeszi.Úgyhogy ezeket is kipróbálhatod,hátha szívesebben megeszi ő is.És kevesebb tápszert adj neki,így talán kicsit éhesebb lesz,és hátha megeszik mást is. (persze nem azt mondom,hogy éheztesd.:-)

Sok sikert!

2009. aug. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na azért gondolom nem most kezdte a kérdező a hozzátáplálást.


Mindig ilyen rossz evő volt? Vagy csak mostanában csinálja? Mert lehet, hogy jön a foga és ilyenkor előfordul, hogy nem hajlandó mást megenni, csak a folyékonyat. Próbálkozz joghurttal is, meg próbáldd teljesen pürésiteni a hamiját hátha úgy megeszi.

2009. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem most kezdtem a hozzátáplálást!!!!6 hótól kapott fózeléket és du-n gyümölcsöt.9 hóig szopizott!Aztán azt kapta amit én főztem,szinte mindent megevett, kivéve a sütőtököt,Kb 1.5 hónapja nem akar enni.már hizókúrán is voltunk mert 9hótol nem is akart hizni.azért kap sok tápszert mert igy összeszedte magát és most már normális súlyban van.nem tudom mit tegyek
2009. aug. 13. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!