Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babámat kétszer oltották BCG...

Babámat kétszer oltották BCG oltással a kórházban. Mindkettő kifakadt. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Kiskönyvben, zárón nem szerepelt csak egy oltás. Fogalmam nincs miért kapott kettőt. Igazából idáig eszembe se jutott. most hogy kifakadt a gyerekdoki megkérdezte miért kapott kettőt. Fogalmam nincs. erre ő azt mondta, biztos úgy látták nem sikerült.

Viszont dokumentálva csak egy oltás van.


2012. nov. 6. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem szoktak kettőt kapni... lehet "elfelejtették", hogy már kapott és beadták még egyszer!
2012. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom , hogy nem szoktak kettőt kapni, vagyis azóta tudom. amikor még megszületett nem voltam annyira képben. Tartok tőle, nem lesz baja?
2012. nov. 6. 13:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekünk is az oltási könyvben 1 oltás szerepel. Viszont amikor kb. 6 hetes korában elkezdett látszani, 3, azaz három púp volt a kis karján, aztán mindegyik ki is fakadt. Most 7,5 hós, már szépen visszahúzódtak, csak kis piros foltok.

Védőnő látta akkor 6 hetesen, azt mondta a hónalját tapintsam át párnaponta, hogy nincsenek-e a nyirokcsomók begyulladva. Amikor vittem a 2 hós oltásra, a gyerekorvos rettenetesen kiakadt, hogy mit műveltek szegénnyel. Adott papírt és visszaküldött a kórházhoz, hogy nézzék meg. Ott persze azt mondta a főorvos, hogy oltási reakció... (Mi mást mondana, védik magukat.)

A lényeg, hogy nem lett baj.

A nyirokcsomókat figyeld, nekem azt mondta a védőnő, hogy mind a két hónaljához nyúljak oda, és finoman tapintsam át, akkor észreveszem, ha valami eltérés van.

2012. nov. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!