Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babánál elfogadott,...

3 hónapos babánál elfogadott, hogy nappal 30-40 percet alszik egy alvásnál?

Figyelt kérdés
Nem alszik többet, néha egy órát,de akkor már nagyon örülök!!! Többször alszik keveset. Éjjel kétszer van fent szopizni. De nappal!! Ti babátok hogy alszik/aludt ennyi idősen nappal??? Köszi,ha írtok! 3 hós baba anyukája.

2012. nov. 8. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Délelőtt van egy fél órás szundi aztán játék és még ebéd előtt általában alszik egy órát legalább.

Ebéd után van egy kis játék és utána alszik 2, 2 és fél órát. Uzsi után estig megint csak egy fél órás szundikálás van.

Éjjel már nem kel fel átalussza. Tápszeres baba.

2012. nov. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia, az enyém most lesz 4 hónapos, 2 hós kora óta max 2x fél órát alszik napközben, meg néha a cicin sziesztázik.

vannak ilyen babák, nem könnyű egész nap szórakoztatni, mert egyedül 5 percig sincs el.

2012. nov. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam mióta megszületett fél órákat alszik napközben... Nagyon ritka, ha 1 órát alszik egyhuzamban. A doki azt mondta ne aggódjak, ennyi az alvásigénye. Azzal tudom húzni az alvásidejét, ha befekszek én is mellé aludni... akkor többet alszik egyhuzamban!
2012. nov. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Normális:).

A kicsik alvási ciklusa eltér a felnőttekétől, ami azt jelenti, hogy rövidebb a mélyalvási szakasz, amit felszínes követ. Mivel élettanilag éretlen az idegrendszerük, ebből a felszínes alvásból, vagy mikroébredésből nem tudnak visszaaludni mint a felnőttek(sokszor mi sem:) ).

Amivel segíthetsz neki: ha pontosan ébred, akkor mikor tudod, hogy közeleg az idő, légy a közelében, és amint cuppog, mocorog, vesd be azt, ahogyan egyébként altatod. A legtöbb csecsemő így nem ébred meg teljesen, hanem visszasegíted őt az alvásba.

Ha nem idegenkedsz a dologtól, akkor kendőben is altathatod, akkor aztán még az órát sem kell figyelned:), hiszen a "ringatás", testmeleg, anyaszag egyből visszaaltatja.

Linkelek Neked írásokat a babák alvásáról:

[link]

[link]

[link]


Könyvek, amelyek nem csak mpst, hanem a későbbiekben is hasznosak lehetnek, segítenek megérteni, hogyan alszanak és miért ébrednek a gyerekek:

Édes álom könnyek nélkül

Éjszakai gondoskodás

2012. nov. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ez fárasztó de azért normális :)
2012. nov. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én babám is 3 hónapos. 3 óránként eszik és minden evés között 30-40 percet alszik, ritkán előfordul, hogy délután van egy hosszabb alvása. Este 8-9től reggel 8-9ig alszik.
2012. nov. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mi újság?
2012. nov. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kérdésed,kedves utolsó! Hát többször alszik max egy órát, bár ma másfelet aludt délelőtt. Elfogadtam,hogy ilyen. Szépen fejlődik, de ő ilyen alvó.. Éjjel fent van kétszer szopizni. Majdcsak átalussza egyszer az éjszakát..! Szia!
2012. nov. 30. 21:54
 9/9 anonim ***** válasza:
egyébként a 2. válaszoló vtam, bocsi, nem írtam ki, minden jót nektek! nálunk is döcögős még az alvás...!
2012. dec. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!