Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes a fiam, lányom már...

1 hetes a fiam, lányom már nagyon menne oviba de azt hallottam h bárányhimlő kezd terjengeni az oviban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most volt pont hörhurutja a lányomnak mikor hazajöttünk a tesóval így a doktornéni azt mondta h 1 hónap mulva kaphatja meg a védőoltást a lányom feltéve ha nem lesz épp beteg akkor.


Idén kezdtük az ovit, nagyon szeret járni, most is menne már mert itthon elvan de ott jobban el tud játszani főként most h kistesóval is foglalkoznom kell.


Jön a mikulás ezt is várja/várta stb..


Ti mit tennétek a helyemben? Vigyem oviba? és ha elkapja? és ő is szenvedni fog meg a tesónak is átadja? Egy újszülöttre nem tudom milyen hatással lehet. Dokinénink annyit mondott h elvileg védve van az anyatejtől.


Héten itthon van még de nem tudom hétfőtől mit csiáljak?


2012. nov. 8. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Oltást be a nagyot himlo ellen.
2012. nov. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem is oltasd be a nagyot himlő ellen.
2012. nov. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az en fiam iden nyaron kapta el es akkor volt 1 hapos a kisoccse.Nem anyatejes baba.nagyon durvan kiutotte az egesz teste tiszta holyagos lett.laz nem volt kb 2 napig volt hoemelkedese.orultem hogy a pici nem kapta el,de 2 het mulva a picin is kijott kb 30holyag,neki semmi laz semmi hoemelkedes nem volt szinte eszre sem vette.En erdelyben elek es itt valahogy nem nagyon ajaljak azt hogy oltassuk a gyereket himlo ellen,itt ugy tartjak hogy kicsi korban jobb tulleni rajta.A baratnom Pesten el es o beoltatta a fiat ra egy honapra pedig elkapta,hat ilyen is van.Anyatejes baba vedettseget elvez ha az anyuka atesett a himlon.Nem vagyok oltas ellenes csak ez a tapasztalat.en vinnem ha kivankozik,mi a garancia hogy nem kapja meg kesobb?amugy meg igen ragalyos betegseg 99szazalekban elkapjak ha himlos beteggel erintkezik es meg a tunetek elott fertoz egeszen a holyagok leszaradasaig.
2012. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


első két válaszoló, írtam fent hogy sajnos még nem adhatjuk be a védőoltást mert most lábal kifele a betegségből és dokinénik ezt mondta h majd 1 hónap mulva adhatjuk csak be neki.

2012. nov. 9. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!